Strona 2 z 31 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 302

Wątek: Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D E-M5

    nyny, przed chwilą zrobiłem na spacerku kilka serii AF-C z 45 1.8 -niestety wyników na razie nie widzę, bo wszystko w RAWie......... Na LCD wyglądało to bardzo pozytywnie. (4 klatki na sekundę, do zapełnienia bufora).

    Aparat dostałem do testów -nie jest on moją własnością niestety. Jak test zrobię to opublikuję go na forum, wszystko będzie wtedy wiadomo co i jak

    ---------- Post dodany o 09:08 ---------- Poprzedni post był o 09:02 ----------

    mynameisnobody, danke

  2. #12
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D E-M5

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    nyny, przed chwilą zrobiłem na spacerku kilka serii AF-C z 45 1.8 -niestety wyników na razie nie widzę, bo wszystko w RAWie......... Na LCD wyglądało to bardzo pozytywnie. (4 klatki na sekundę, do zapełnienia bufora).

    Aparat dostałem do testów -nie jest on moją własnością niestety. Jak test zrobię to opublikuję go na forum, wszystko będzie wtedy wiadomo co i jak
    Tylko prosba, aby cos mniejszego i bardziej dynamicznego niz zolwik sprawdzic w AFC

    Wiem, ze przy 45 moze byc trudno, no ale moze cos sie uda.

    pozdro

    EDIT: jeszcze jedna prosba, wybierz prosze jeden punkt ostrosci (moze byc centralny) sprobuj postrzelac czemus na tle np. nieba, krzakow w trybie AFS. I potem jeszcze cos posledz AFC.
    Z gory dzieki.
    Ostatnio edytowane przez nyny ; 4.04.12 o 11:15
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D E-M5

    A ja poprosze o jakis ladny portret w oswietleniu naturalnym i ewentualnie studyjnym, na niskim ISO, z jakims dobrym szklem.. 45 1.8 maybe?
    Ewentualnie te same portrety dla ISO 1600 i bede hepi

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  4. #14
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D E-M5

    nyny, spoko moja zona szła szybkim krokiem a potem biegła -wspomagana przez naszego szalonego psa........

    Jutro wybiorę się też na lotnisko

    Na razie zabieram się za filmy -troszkę mnie martwi jakość przy dynamicznych scenach -widać dużą kompresję materiału wtedy. Aparat ostrzy szybko (nawet za szybko trochę) i ładnie (nie widać zbytnio przeostrzeń). Ostrość bardzo dobra (aż za dobra -postaram się to w ustawieniach zmienić)..

    Aha -opcje wykrywania twarzy mi się podobają -można ustalić na które oko ma ostrzyć, w zależności od tego które jest bliżej

    Thomasso, z przyjemnością

    Tylko, żebym się do tych RAWów dorwał..........

    Lightzone zaciągnięte

  5. #15
    | OlyJedi Awatar slawek
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kęty
    Posty
    518
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D E-M5

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    nyny, spoko moja zona szła szybkim krokiem a potem biegła -wspomagana przez naszego szalonego psa........

    Jutro wybiorę się też na lotnisko

    Na razie zabieram się za filmy -troszkę mnie martwi jakość przy dynamicznych scenach -widać dużą kompresję materiału wtedy. Aparat ostrzy szybko (nawet za szybko trochę) i ładnie (nie widać zbytnio przeostrzeń). Ostrość bardzo dobra (aż za dobra -postaram się to w ustawieniach zmienić)..

    Aha -opcje wykrywania twarzy mi się podobają -można ustalić na które oko ma ostrzyć, w zależności od tego które jest bliżej
    Jak szaleć to szaleć, ja Rafałku poproszę portret na iso 1600
    Dziękuję i pozdrawiam.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D E-M5

    Hmmm z Lightzone wszystko mi wychodzi takie blade i ciemne -jak by było sporo niedoświetlone Powalczę jeszcze z tym programem........

  7. #17
    Jd
    Gość

    Odp: Olympus OM-D E-M5

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    Tak na szybko -pierwsze wrażenia: aparat jest fenomenalny jak dla mnie !!!!!! Zaskoczyło mnie jak wygodnie się go trzyma, jak dobrej jakości ma wizjer, jak fenomenalnie szybko ostrzy (na razie testuję z 45 1.8 ). Niebawem napiszę więcej -zrobię porównanie z GH2 i jakimś produktem Nikona (postaram się załatwić do porównania D5100).

    Pytanie -RAWy da się jakoś otworzyć w PS CS5 ? Konwersję do DNG można jakoś zrobić ?
    A Ty skąd go już masz? Przecież dzisiaj dopiero 04 kwietnia . Sprzedałeś ten D7k o którym mówiłeś w Fotograficznym programie bez nazwy ?

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D E-M5

    Prawdopodobnie zdjęcia są lekko niedoświetlone, bo to był zawsze sposób Olka na walkę z przepałami. Tylko firmowy soft i np. LR stosują z automatu odpowiednią krzywą, kompensującą niedoświetlenie, a przy tym zachowującą informacje w światłach.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D E-M5

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    A Ty skąd go już masz? Przecież dzisiaj dopiero 04 kwietnia . Sprzedałeś ten D7k o którym mówiłeś w Fotograficznym programie bez nazwy ?
    D7k to ja już wtedy nie miałem

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Prawdopodobnie zdjęcia są lekko niedoświetlone, bo to był zawsze sposób Olka na walkę z przepałami. Tylko firmowy soft i np. LR stosują z automatu odpowiednią krzywą, kompensującą niedoświetlenie, a przy tym zachowującą informacje w światłach.
    One (po wgraniu do Lightzone) nie wyglądają na lekko niedoświetlone........ miniaturka JPG zaszyta w RAW wygląda poprawnie (ekspozycja).

    Nic to -będę robił w RAW i najwyżej ocenię foty jak pojawi się odpowiedni ACR.....

    Tymczasem zaraz udostępnię portretowego RAWa w ISO 1600 (następne będą sensowniejsze).

  10. #20
    | OlyJedi Awatar mynameisnobody
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    980
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D E-M5

    daj jakiegoś sensownego RAWa w niskim (?) ISO to Ci go wywołam W LR. i wrzucę jako DNG do dalszego oblukania w LR
    Porównasz sobie do zaszytego JPEGA
    milczenie jest złotem

Podobne wątki

  1. Ślubne w wykonaniu Fatmana
    By Fatman in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 254
    Ostatni post / autor: 26.03.13, 19:34
  2. Fatmana foty różne.....
    By Fatman in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 9.11.10, 00:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.