Zobacz wyniki ankiety: Czy wątek analizy prac laureatów popRAWki ma sens?

Głosujących
28. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    23 82,14%
  • Nie

    5 17,86%
Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 153

Wątek: analiza popRAWkowych mistrzów

  1. #21
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: analiza popRAWkowych mistrzów

    No i mamy opinię autora. Ja dodam tylko, że bardzo mnie ucieszyła zgoda Eddie'go na użycie tej foty do poprawki. Ona jest faktycznie, ciężka w obróbce i należy się bardzo delikatnie z nią obchodzić.
    Mnie nie przeszkadza tak żółć cery wg mnie jest drugoplanowa, natomniast zabrakło użycia suwaka "maskowanie" z zakładki "szczegół" wyostrzanie w formacie RAW daje bardzo mocne efekty i tu tak się stało: wyostrzona skóra a co za tym idzie zwiększona ilość detali ujawniła zmarszczki, i nadmierną porowatość skóry.
    Tak się dzieje gdy zapominamy o "maskowaniu detali", a w rezultacie operacja taka postarza modelkę.
    Spróbuj Dziadku przesunąć ten suwaczek w prawo - zobaczysz jaką ona ma piękną buzię.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  2. #22
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    kraina OZ
    Posty
    1.021
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: analiza popRAWkowych mistrzów

    a moze jeszcze tak ( tylko pomysl ) mozna bylo by pisac co sie spodobalo w pracach innych osob ktore nie wygraly poprawki tak dla odmiany , bo przeciez nie wszyscy nie glosuja jednoglosnie , moze jak cos komus sie spodoba czyjas praca ktora nie wygra to zawsze mzna by sie bylo dowiedziec co ktos tam namieszal i jak , taka tyl;ko luzna propozycja uwazam godna rozwazenia , jesli nie narobi zbyt dozego balaganu, pzdr.
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

  3. #23
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: analiza popRAWkowych mistrzów

    Cytat Zamieszczone przez judasz Zobacz posta
    a moze jeszcze tak ( tylko pomysl ) mozna bylo by pisac co sie spodobalo w pracach innych osob ktore nie wygraly poprawki tak dla odmiany , bo przeciez nie wszyscy nie glosuja jednoglosnie , moze jak cos komus sie spodoba czyjas praca ktora nie wygra to zawsze mzna by sie bylo dowiedziec co ktos tam namieszal i jak , taka tyl;ko luzna propozycja uwazam godna rozwazenia , jesli nie narobi zbyt dozego balaganu, pzdr.
    Ależ naturalnie! Im więcej wiedzy, tym więcej sukcesów w obróbce.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: analiza popRAWkowych mistrzów

    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    Ależ naturalnie! Im więcej wiedzy, tym więcej sukcesów w obróbce.
    Jedna sprawa, takich prac, które się szczególnie spodobały może być kilka. Temu ta, owemu inna, jeszcze któremuś dwie... I jak to pogodzić? Kolejnym głosowaniem?
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  5. #25
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria

    Odp: analiza popRAWkowych mistrzów

    A, zagłosowałem sobie.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  6. #26
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Dziadek
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.192
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria

    Odp: analiza popRAWkowych mistrzów

    Myślę, ż nie o głosowanie tu chodzi a o rzetelną naukę.
    @Eddie zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.
    Jak już napisałem, nie leżała mi ta poprawka kompletnie a przesiedziałem nad nią sporo czasu, ciągle byłem niezadowolony.
    Wreszcie pomyślałem, że to przecież ma być półprodukt, podkład do dalszego obrobienia i z takim nastawieniem wklikałem wartości podane przez autora książki.
    Oceniałem się na miejsce w pierwszej piątce, podobały mi się prace rafroga, cezdevilla, judasza, shary, Moominka, Ahutty, La_pasty.
    Czekałem na pracę Eddiego i przez to czekanie zdążyłem na ostatnią chwilę, za moment Saboor zakończył głosowanie.
    A byłem bardzo ciekaw co pokaże Eddie, bo w 2 popRAWce nie ukrywam, że wzorowałem się na jego świetnych pomysłach.
    Ucieszyłem się bardzo gdy otrzymałem najwięcej głosów, chociaż podejrzewałem, że to raczej z sympatii do mnie niż z rzetelnej oceny mojej pracy.
    APZ też to przez firankę sugeruje, czego mu wcale nie mam za złe. Problem myślę leży w tym, że prace nie są anonimowe w żadnym momencie.
    Byłem jednak jedynym, który zdjęcie skadrował i bez góry prezentowało się lepiej niż te nieprzycięte moim zdaniem mogło to również zaważyć na przychylnym głosowaniu.

    Myślę, że poprawione zdjęcia można by tu jeszcze wsadzać prezentując co się zmieni przy innych ale konkretnych ustawieniach suwaczków, tak jak to proponuje Saboor.
    .
    pozdrawiam

    Jasiu z Rybnika

  7. #27
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    kraina OZ
    Posty
    1.021
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: analiza popRAWkowych mistrzów

    zgadzam sie z dziedkiem co do anonimowosci prac , mozna zrobic to wszystko calkiem anonimowo ? tak na 100% anonimowo? nie wiadomo czyja fota nie wiadomo kto na kogo glosuje , dopiero po wynikach wrzucamy, tko kim byl , bylo by ciekiawie .
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

  8. #28
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: analiza popRAWkowych mistrzów

    Cytat Zamieszczone przez judasz Zobacz posta
    zgadzam sie z dziedkiem co do anonimowosci prac , mozna zrobic to wszystko calkiem anonimowo ? tak na 100% anonimowo? nie wiadomo czyja fota nie wiadomo kto na kogo glosuje , dopiero po wynikach wrzucamy, tko kim byl , bylo by ciekiawie .
    Albo calkowicie jawnie.

  9. #29
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    kraina OZ
    Posty
    1.021
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: analiza popRAWkowych mistrzów

    jasne mirku , wtedy wszyscy zawsze beda wiedziell ze na mnie zawsze glosujesz a ja na ciebie i bedzie git
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

  10. #30
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: analiza popRAWkowych mistrzów

    Cytat Zamieszczone przez judasz Zobacz posta
    jasne mirku , wtedy wszyscy zawsze beda wiedziell ze na mnie zawsze glosujesz a ja na ciebie i bedzie git
    Mniujt malina bedzie.Zaglosowalem na nie.Dlatego ze uwazam,ze nie powinno sie analizowac gustow i o gustach dyskutowac.
    Jesli wygrywa fota z jeleniem lasem jeziorkiem i chmurkami to nie znaczy,ze jest najlepiej obrobiona ,tylko,ze ma najwieksze powodzenie wsrod oceniajacych.Gust oceniajacego to rzecz swieta,Natomiast gusta razem wziete to obraz grupy,fanow,znawcow i .....Juz zapomnialem co mialem napisac.

Podobne wątki

  1. Analiza...
    By tropic in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 1478
    Ostatni post / autor: 29.07.14, 20:09
  2. Wielki finał Szkoły Mistrzów Fotografii "Gazety"
    By marecki in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25.06.09, 11:46
  3. Szkoła Mistrzów Fotografii - konkurs
    By a_wykrota in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 8.08.08, 19:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.