Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61

Wątek: Ile pieniążków za sesje?

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria

    Odp: Ile pieniążków za sesje?

    Cytat Zamieszczone przez Pieciek Zobacz posta
    To dla znajomego, więc pewien margines na moje możliwości i zdolności bierze ale pewnie cos będzie chciał dać, a nie powiem mu, że "flaszke", bo jak sie okaże, że wyszły mi foty, to wyjde na tanią siłę roboczą
    1000 fot dla znajomego??? Za "cos" to tylu to ja bym nawet Panu Bogu nie zgodzil sie zrobic. To jest kupa roboty jak rany. Policz ile na 1 fote ci czasu zejdzie. Lacznie z przygotwaniem sceny, fotografowaniem i obrobka.
    Niech bedzie 10 min na fote (to juz niezle) to daje nam 6 fot na godzine. Wyjdzie Ci 166 godzin. Po 8 godzin non-stop to 20 dni to bedziesz obrabial. Masakra. No ja bym minimum wzial (minimum!!!) 4000 netto.
    Ktos tam pisal o 200pln na godzine Policz ile to wychodzi. OK. Zminimaluzujmy 50pln za godzine i ze obrobka 5 min na fote to i tak wychodzi 4150 pln.

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  2. #12
    | OlyJedi Awatar dao
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    434
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Ile pieniążków za sesje?

    1000 fot ze szparowaniem za flaszke, to byłby hardkor
    bierz za sztukę. w packshotach nie siedzę, ale na chłopski rozum to kilkanaście zł za sztukę. musisz to poustawiać odpowiednio i oświetlić (zwłaszcza że piszesz o produktach, które są w słoikach, butelkach), potem poświęcić w zależności od wprawy od 10 do 20 min na obróbkę każdego zdjęcia. weź kogoś do pomocy, żeby w studiu zmieniał i ustawiał produkty. cena też powinna zależeć od warunków dalszego wykorzystania zdjęć.
    czeka Cię ogrom pracy.
    że jakby coś - to nic


    RX100 || blog

  3. #13
    Jd
    Gość

    Odp: Ile pieniążków za sesje?

    Ja bym sie w to nie pakował. Jak zrobisz to za cene jak dla znajomego (czyli za friko) to urobisz sie po łokcie i bedziesz przeklinał , że sie tego podjąłeś. Jak weźmiesz realną cenę to stracisz znajomego (kolegę?), który może Cię jeszcze obgadać w środowisku a niedaj Boże podkablowac do skarbówki. Wiem z doświadczenia ,że jak ktoś znajomy sie do mnie o cos zwraca to nachętniej chciałby to za pół darmo. Najlepiej niech poszuka zarejestrowanego profesjonalistę i sprawa bedzie czysta. A Ty nadal będziesz w dobrych stosunkach ze znajomym.

  4. #14
    Banned Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    594
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Ile pieniążków za sesje?

    kocham takie tematy, prowokacja jak nic...

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria

    Odp: Ile pieniążków za sesje?

    Cytat Zamieszczone przez konradkkk Zobacz posta
    kocham takie tematy, prowokacja jak nic...
    Eeee tam.. niby do czego?

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  6. #16
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria

    Odp: Ile pieniążków za sesje?

    Dowiedz sie ile wezmie najtanszy fotograf w miescie, dolicz 25% i wez zlec jemu ta robote.
    Conajmniej 3 osoby beda zadowolone, zamaist jednej wkur....ej i jednej zadowolonej
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  7. #17
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: Ile pieniążków za sesje?

    Też nie sądzę...

    ---------- Post dodany o 20:30 ---------- Poprzedni post był o 20:30 ----------

    Prezes jak zwykle błyskotliwy
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  8. #18
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria

    Odp: Ile pieniążków za sesje?

    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Też nie sądzę...

    ---------- Post dodany o 20:30 ---------- Poprzedni post był o 20:30 ----------

    Prezes jak zwykle błyskotliwy
    Nazwalbym to raczej przesiebiorczoscia.
    Czesto, gesto jak jestem zawalony robota, to zlecam to konkurencji albo podnajmuje kogos.
    Zarobic mniej albo nie zarobic wcale- sam wybierz co lepsze.
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  9. #19
    Banned Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    594
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Ile pieniążków za sesje?

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Eeee tam.. niby do czego?

    T.
    do wypowiedzi..., a nie ważne kocham takie tematy i już

  10. #20
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria

    Odp: Ile pieniążków za sesje?

    Cytat Zamieszczone przez konradkkk Zobacz posta
    do wypowiedzi..., a nie ważne kocham takie tematy i już
    No ale wiesz... to nie sa tajemnice. Raczej czysta kalkulacja jakby nie bylo. No chyba, ze ktos nie ma 1000 fot tylko 50 do zrobienia. Ale to tez glupota tak kombinowac zamiast sie zapytac wprost :P

    Ale k@czy dobrze kombinuje. Wez sie zapytaj jakie beda koszty za np. 900 w jakims zakladzie i tam zlec te 900, a 100 zrob sam i za nie kase wez dla siebie hahaha :P

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


Podobne wątki

  1. Sesje z modelkami
    By majorek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15.09.09, 14:06
  2. Sesje koleżanki w ruinach ogrodnictwa
    By djus in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 2.06.06, 02:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.