Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Problem z obiektywem Zuiko Digital 14-42mm

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Problem z obiektywem Zuiko Digital 14-42mm

    Mam aparat Olympus E-510 z obiektywem 14-42mm i 40-150mm. Problem polega na tym, że w obiektywie o mniejszej ogniskowej czasem nie działa autofocus. Generalnie sprawa wygląda tak, że gdy włącze aparat to wszystko jest OK. AF działa bez problemu. Gdy zmienie ogniskową obiektywu, autofokus przestaje działać. Pomaga tylko wypięcie i ponowne wpięcie obiektywu. Manualne ostrzenie też nie działa wtedy. To samo dzieje się, gdy delikatnie poruszam obiektywem zapiętym do body. Wrażenie takie, jakby coś nie stykało. Z innym obiektywem nie ma takiego problemu. Jak temu zaradzić? Nie ukrywam, że jest to denerwujące gdy za każdym razem gdy chcę zrobić zdjęcie zmieniając ogniskową, przestaje mi działać wyostrzanie... Aparat nie jest na gwarancji już, kupiłem go rok temu jako używkę.
    Ostatnio edytowane przez Goorgoo23 ; 11.03.12 o 15:31 Powód: źle podałem ogniskową obiektywu

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: Problem z obiektywem Zuiko Digital 14-42mm

    Witaj na forum!
    o ile to problem na stykach obiektyw-aparat to może pomóc delikatne przetarcie ich wacikiem nasączonym izopropanolem lub miękką gumką do mazania (chodzi zarówno o styki na obiektywie jak i aparacie). Jeżeli to nie pomoże i problem jest wewnątrz to niestety nie wygląda to dobrze i poddaje w wątpliwość sensowność naprawy. Na pocieszenie dodam, że taki obiektyw na rynku wtórnym można kupić za 150-200zł, w dodatku cześć tej kwoty można odzyskać sprzedając osłonę p. słoneczną od 14-42 - jest na nią zapotrzebowanie bo to ta sama osłona co do m.zd 14-150, a ten obiektyw fabrycznie nie jest w nią wyposażony.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Odp: Problem z obiektywem Zuiko Digital 14-42mm

    Prawdopodobnie masz kłopot z tzw. flexem, czyli taśmą przewodzącą pomiędzy między stykami przy bagnecie, a silnikiem napędzającym mechanikę obiektywu. Przy zmianie ogniskowej, taka taśma pracuje (zgina się mniej, lub bardziej), co po pewnym czasie może prowadzić do przerwania poszczególnych ścieżek. Serwis Olka - ryczałt 453,70, albo serwis niezależny z wyceną (np. OK Serwis w Gdańsku, Fotonaprawa w Lublinie).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46
  4. (mikro)-mini DIGITAL - problem z obiektywem
    By strzesak in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.10.06, 14:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.