Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 172

Wątek: Lumix G3 czy EPL-3?

  1. #11
    Awatar Antares
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Silesia
    Posty
    235
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria

    Odp: Lumix G3 czy EPL-3?

    Nie mogę znaleźć samego body G3 a kit jest podobno słaby. A co myślicie o 45-200 Panasa albo ED 70-300 olka?Olek bez stabilizacji to z ręki będzie chyba ciężko. Czym ten olek rożni się od 75-300?
    dziękuję za fachowe odpowiedzi.

  2. #12
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Lumix G3 czy EPL-3?

    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Nie mogę znaleźć samego body G3 a kit jest podobno słaby. A co myślicie o 45-200 Panasa albo ED 70-300 olka?Olek bez stabilizacji to z ręki będzie chyba ciężko. Czym ten olek rożni się od 75-300?
    dziękuję za fachowe odpowiedzi.
    Światłem , stabilizacją i własnościami optycznymi i wielkościa, Lumix jest większy...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #13
    dzarro
    Gość

    Odp: Lumix G3 czy EPL-3?

    Cytat Zamieszczone przez Janeczek Zobacz posta


    dzarro,
    jezeli system ma budowac ekonomia to samsung moze byc, dla mnie osobiscie liczy sie obrazek, a tu samsung to k.u.p.a (moje prywatne zdanie) i zadne tanie stalki tego nie zmienia, kolejne korpusy w NX juz wcale nie sa takie tanie...

    pozdrowionka
    Chyba patrzysz przez pryzmat G-1 i serii GH. G-3 to jednak jest kastrat w stosunku do starszych modeli, trzyma się to gorzej, jest chyba gorszy obiektyw - a możliwość filmowania dla mnie jest akurat irytującą wadą . Wg opacznych powyżej ISO 800 G-3 ma co prawda niższe szumy od NX100 , ale za to o ponad 1 EV gorszą dynamikę na najniższej czułości( wiadomo, brak ISO 100). Zobaczymy za trzy, cztery lata: ja obstawiam, że m4/3 będzie wtedy daleko w tyle za Samem - oni muszą się napinać, żeby zwrócić na siebie uwagę a potencjał mają chyba większy niż Dżapońce.

  4. #14
    Awatar Antares
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Silesia
    Posty
    235
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria

    Odp: Lumix G3 czy EPL-3?

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Światłem , stabilizacją i własnościami optycznymi i wielkościa, Lumix jest większy...
    Trochę źle zapytałem. Bardziej chodzi mi o ocenę, który będzie do G3 najlepszy. Obawiam się olkowych tele bez stabilizacji.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzarro Zobacz posta
    Chyba patrzysz przez pryzmat G-1 i serii GH. G-3 to jednak jest kastrat w stosunku do starszych modeli, trzyma się to gorzej, jest chyba gorszy obiektyw - a możliwość filmowania dla mnie jest akurat irytującą wadą . Wg opacznych powyżej ISO 800 G-3 ma co prawda niższe szumy od NX100 , ale za to o ponad 1 EV gorszą dynamikę na najniższej czułości( wiadomo, brak ISO 100). Zobaczymy za trzy, cztery lata: ja obstawiam, że m4/3 będzie wtedy daleko w tyle za Samem - oni muszą się napinać, żeby zwrócić na siebie uwagę a potencjał mają chyba większy niż Dżapońce.
    Samsung praktycznie sie nie pokazuje a tylko spokijnie wypuszcza coraz lepsze sprzety. Skyszalem ze ma pokazac nowy bezlusterkowiec-tanszy od wersji nx***!!

    Wysłane z mojego LT15i za pomocą Tapatalk
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    420
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Lumix G3 czy EPL-3?

    Jak na razie to Samsung pokazał, że mają potencjalnie niezłą matrycę w NX200 i nie mają do tego porządnego body. No i może kiedyś się nauczą robić rawy o jakichś rozsądnych rozmiarach, na zapisanie których nie trzeba będzie czekać do wieczora Ale naleśniki mają fajne i niedrogie. Gdyby tak Panasonic się zechciał zasugerować ich cenami...

  7. #17
    dzarro
    Gość

    Odp: Lumix G3 czy EPL-3?

    Cytat Zamieszczone przez grzyboo Zobacz posta
    Jak na razie to Samsung pokazał, że mają potencjalnie niezłą matrycę w NX200 i nie mają do tego porządnego body. No i może kiedyś się nauczą robić rawy o jakichś rozsądnych rozmiarach, na zapisanie których nie trzeba będzie czekać do wieczora Ale naleśniki mają fajne i niedrogie. Gdyby tak Panasonic się zechciał zasugerować ich cenami...
    O tym mówię. Są nowi w tym biznesie i jeszcze się uczą. A że uczą się szybko widać po rynku smartfonów. Żeby było jasne, mam wczesny model Galaxy i jestem średnio zadowolony.

  8. #18
    Jd
    Gość

    Odp: Lumix G3 czy EPL-3?

    Cytat Zamieszczone przez grzyboo Zobacz posta
    Jak na razie to Samsung pokazał, że mają potencjalnie niezłą matrycę w NX200 i nie mają do tego porządnego body.
    Ostatnio coś przysnęli. Mimo ,że premiera NX200 była juz bardzo dawno (pół roku temu) to nie uświadczysz go w sprzedaży w Polsce , na E-Bay spotkałem tez tylko 4 oferty z krajów Unii.

  9. #19
    Awatar Antares
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Silesia
    Posty
    235
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria

    Odp: Lumix G3 czy EPL-3?

    I tak zrobił się temat o Samsungu . Może wróćmy do tematu.
    pozdro

  10. #20
    dzarro
    Gość

    Odp: Lumix G3 czy EPL-3?

    Sorki. Jeśli chcesz wybierać między tymi dwoma - to dla mnie wybór jest jeden: G3. Ale widzę,że nadal dostępny jest też G2. Ja bym brał dwójeczkę.

Podobne wątki

  1. Lumix G X 12-35 HD
    By gietrzy in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 23.02.18, 20:24
  2. Lumix G X 35-100 HD
    By gietrzy in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 188
    Ostatni post / autor: 6.01.17, 20:54
  3. LUMIX G X 14-42 i LUMIX G X 45-175 mm
    By psl in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 12.09.15, 12:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.