Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Jak dopaść starsze Lumixy?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Aisha
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    43
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Jak dopaść starsze Lumixy?

    Niestety okazuje się, że złapanie nieco starszego sprzętu (chociażby GF-1) nie jest takie proste, a jeśli już to w niekoniecznie rozsądnej cenie. Część z Was sprowadza sobie sprzęt zza granicy, moglibyście mi coś polecić, co byłoby najmniej problematyczne? Wiadomo, że przesyłki z USA oznaczają konieczność zapłaty cła i podatku, z brytyjskim Amazonem podobno jest lepiej, ale ceny są już wyższe niż amerykanskkie. Będę wdzięczna za porady, myślę, że inni też skorzystają. Nie jestem pewna czy to jest zgodne z regulaminem forum, nie chcę robić reklamy konkretnemu sklepowi, więc w razie czego zawsze możecie mi na PW napisać.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria

    Odp: Jak dopaść starsze Lumixy?

    Rozważ zakupy na niemieckim i brytyjskim ebay.
    Kupując z krajów należących do UE ominie Cię płacenie cła.

    Z USA też można sprowadzać, ale cena przesyłki jest zazwyczaj spora i oczywiście zapłacisz cło + VAT dodatkowo.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  3. #3
    Jd
    Gość

    Odp: Jak dopaść starsze Lumixy?

    Coś tu nie rozumiem. Przecież na allegro mozna kupić nawet nówki w rozsądnej cenie albo tutaj http://www.oleole.pl/kompakty-z-wymi...m-czarny.bhtml Sam obiektyw 14-45mm to około 1.200 zł a na alegro około 750 zł.
    Ostatnio edytowane przez Jd ; 5.03.12 o 16:58

  4. #4
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Jak dopaść starsze Lumixy?

    No właśnie. To samo w euro agd http://www.euro.com.pl/kompakty-z-wy...anasonic.bhtml. GF1 do domku/odebrania w sklepie w cenie 1599 z kitem 14-45. No chyba, że to nie jest rozsądna cena. Albo GF2 za 1399 http://www.e-fotojoker.pl/product/ap...4-42mm-czarny/. Jest sens kombinowania ze ściąganiem z różnych odległych miejsc na globie?
    Ostatnio edytowane przez psl ; 5.03.12 o 21:37

  5. #5
    Jd
    Gość

    Odp: Jak dopaść starsze Lumixy?

    Przejrzałem E-bay i z krajów unijnych sie nie opłaca bo chcą w opcji Kup Teraz po około 200-300 zł więcej niż u nas no i horendalne jak na nasze warunki koszty wysyłki.
    PS A tak wogóle w Panasa bym drugi raz nie wszedł (miałem GF2 z 14-45 i 14 mm) PEN-y Olka są wg mnie lepsze.
    Ostatnio edytowane przez Jd ; 5.03.12 o 21:53

  6. #6
    | OlyJedi Awatar kateb
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    491
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Jak dopaść starsze Lumixy?

    co ci się bardziej w penach podoba od panasonic'a?
    Fujifilm X10

  7. #7
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria

    Odp: Jak dopaść starsze Lumixy?

    Cytat Zamieszczone przez kateb Zobacz posta
    co ci się bardziej w penach podoba od panasonic'a?
    Gdzies mi niedawno mignal jakis artykul o Penie w jezyku nie bardzo chrzescijanskim, czyli angielskim. W sumie niby nic, ale nawet w tamtym jezyku nie zaczynal sie on dobrze.....
    mniej wiecej tak:
    "The World'S Smallest Olympus PEN Is Also The...."
    Dalej nie wnikalem, bo nie moglem sie troche skoncentrowac
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  8. #8
    Jd
    Gość

    Odp: Jak dopaść starsze Lumixy?

    Cytat Zamieszczone przez kateb Zobacz posta
    co ci się bardziej w penach podoba od panasonic'a?
    Chociażby dwie rzeczy: stabilizacja w korpusie i możliwość podpięcia lepszego wizjera, bo ten Panasłoikowy to dno za duża kasę. Ten nowy wizjer nie jest kompatybilny wstecz i pasuje tylko do GX1. No i odchylany ekran w E-PL3 jako trzecia rzecz. To tak z tych bardziej znanych , a znalazłoby sie jeszcze kilka. Na przykład po podpieciu małej lampy zewnetrznej np Metz 28 AF-3 do GF2 niema dojścia do wyłącznika bo jest za blisko sanek i aby właczyć/wyłaczyc aparat trzeba za każdym razem zdejmować lampę. Nie pisze o wyglądzie bo to rzecz gustu poszczególnych nabywców.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Aisha
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    43
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: Jak dopaść starsze Lumixy?

    Odpowiadając na pytania poprzedników - rzeczywiście słoik z 14-45 jest w rozsądnej cenie, bardziej szukałam zestawu z 20/1.7. Ale po dłuższej lekturze doszłam do wniosku, że w Polsce nie za bardzo mam gdzie kupić ten zestaw i stąd pomysł z sprowadzaniem. Chyba poszukam innych rozwiązań, albo będę zmuszona kombinować - 'kupie zestaw, sprzedam szkło, kupię nowe'. Ale nie przepadam za takimi operacjami.

  10. #10
    Jd
    Gość

    Odp: Jak dopaść starsze Lumixy?

    Jak juz pisałem w innym wątku szkło 20mm było w zestawie z np GF1 jak wszedł na rynek. Do GF2 i GF3 oraz G3 były juz tylko 14 mm. Ze wzgledu na jakośc 20 mm zestawy rozeszły sie jak ciepłe bułeczki. Tak ,że na dzisiaj to tylko rynek wtórny dla samego szkła lub zakup osobno nowego . Z tym ,że kupiłbym nowe bo jak sa na rynku wtórnym to sa niewiele tańsze od nowych

Podobne wątki

  1. Czy rzeczywiście starsze cyfraki Olympusa
    By ZoltAn in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23.05.05, 19:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.