Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: co lepsze? używany E-1 czy E-500

  1. #21
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Moim skromnym zdaniem korpus jest ważny oczywiście ale jak masz jakieś dylematy co do pieniędzy to brałbym tańsze body a obiektyw np 14-54. Ja tak nie zrobilem i teraz żałuję. Nie mogę dociułać kasy na lepsze szkło a teraz widzę że warto zainwestowac w obiektyw.
    mente et malleo

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Sam nie wiem jak traktowac jakosc fotek ze starszych i nowszych konstrukcji. Nowe maja wyzsza rozdzielczosc i nizsze szumy. Okupione dynamika, kolorami i naturalnoscia ( miekka- analogowa). Nie maja przesadnie podbitej saturacji. Na przyklad fotki z c-4000 sa naturalne, troszke wyprane, ale taka jest rzeczywistosc, nie zas kolorowa jak na chinskich widokowkach. Frajernia na swiecie lubi kolorki, to widac.
    Dla fotografii do 20-30 a nawet 30-40cm. E1 jest nadal znakomitym wyborem, tak jak E20 nadal chetnie kupowany i trzymajacy cene. Warunek- jak najnizsze iso, najlepiej do 400.
    Warto przypomniec sobie zelazne zasady fotografii- najnizsze czulosc i statyw. W reporterce rowniez wystarczy- chyba, ze sie biega po piwnicach oswietlonych 40 watowymi zarowkami. E500 da nieco wyzsza rozdzielczosc, bardzo podobne ( troszke nizsze szumy)ale juz jest ten obraz taki mniej plastyczny. Mysle, ze roznice w obrazie, w sumie sa niewielkie.
    Konstrukcja E1 jest genialna!!! To jest cudo!!! I tak powinne wygladac aparaty. Wizjer ostatnio porownywalem do analogow, nawet do manuali- tak z nudow. Jest pieknie jasny!!!!! No i mniejszy, ale jasny jak diabli. Jak wiedomo 100% pokrycia. Ta cecha wartuje majatek. No i wiele innych. Pisalismy juz.
    Jak patrze na test 410 to mam wielkie problemy z akceptacjatego modelu.
    Jesli ta purpurowa( podobno lekka) dominanta nie zostanie w sofcie usunieta to nawet RAW bedzie ciezko przekonwertowac jak sie ta purpurka pomiesza z innymi barwami np. w kosciele. No i takie pijackie buzki?? To pogramowe wyostrzenie? Przeciez postacie znowu beda jak wyciete z kartonika i nalepione na tlo, mam tak w jpg z fuji s7000. Po co mi nowy Olek? No ale ostro bedzie. W koncu szumy. W tym tescie to szumi ISO 100 jak cholera- artefakty jak kobyly- wynik strasznego wyostrzania. No chyba, ze ja to jakos odbieram? wydaje mi sie, ze szumi?
    Ja bym ostroznie podchodzil do oceny starszych konstrukcji opartych na kodakowskiej matrucy i koncepcji ccd. Nie jestem wielbicielem CMOS-a,( landrynka) choc doceniam niskie szumy i gladki obraz, to jednak dla starego dziadka i dla spokojnego amatorskiego focenia stare konstrukcje wystarcza.
    Natomiast wiele razy mialem zastrzezenia do fotek z 14-45,jakies takie spackane i malo dynamiczne. Chociaz inni chwala. No moze to przypadek, ze sie tak zetknalem.
    Cena E510 w NY sklep B&H z kitem to 899$+ taksa stanowa ze 7% i znajomy do przewozki.
    Ta konstrukcja ma wiele swietnych cech zebranych w jednym miejcu.
    Nastepca E1 bedzie mial drugie kolko i ruchomy ekranik, duzy bufor i uszczelnienia. Jesli obraz bedzie wyraznie lepszy niz w starym E1 to naprawde warto poczekac. I zaoszczedzic te 7 tysiecy.
    W sumie? To ja chyba bym poczekal na wiecej ocen nowych konstrukcji.
    Sigma ta nowa miala byc cudowna- niektorzy z Was dostawali spazmow. Co? Wielkie Nic!
    A Fuji S5- cichusienko, "a mial byc taki amerykanski". Nowe konstrukcje "daly ciala".
    Wiec dla wymagajacych E- "cos tam", a dla reszty E510/dla kobiet E410,jak juz ktos tak kocha Olympusa. Sa i inne marki. Tylko o tym na innych grupach.
    czesc.Ch.

  3. #23

    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    26
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    A ja najpierw kupiłem E500, a później E1.
    I jakoś WOLĘ E1
    E-500,E1, ZD 14-54, ZD 50-200, ZD 14-45, ZD 40-150, ZD 35, FL36, SLIK PRO 700 DX

  4. #24

    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa i okolice
    Posty
    35
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ja brałbym E-1 zdecydowanie, a nie wahałbym się jeśli cena byłaby podobna.

    Jako uzytkownik EOSa 1n przyzwyczajony jestem do ergonomii, a porównując zdjęcia z e-1 i e-500 również ich jakość przemawia za e-1.

    Zobacz strony Wrotniaka, np.

    http://www.wrotniak.net/photo/oly-e/peep.html
    EOS 1n | 28-105/3,5-4,5 | 28-70/2,8 L | 40MZ-3i | 50MZ-5 | CS2
    C-5050Z

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Oleczek
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Gdansk/Lodz/Kilkenny
    Posty
    29
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    "chomsky " masz 100% racji

    Dzis kupilem ponownie E-1 (wraz z 14-54mm) po ponad rocznej rozlace teraz mam nadzieje ,ze zaczne wreszcie robic "normalne zdjecia" ( ach ten canonowski marketing

    Wreszcie wolnosc!!!

    Zdrowka zycze

  6. #26
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Nie chce robic drugiego tematu dotyczacego podobnego "problemu". Mam e400-pierwsza lustrzanka i sie zaczolem zastanawiac, na co bym zmienil jakbym mial zmieniac, najpierw pomyslalem, "hmmm... moze e520 stabilizacja, LV no i ogolnie duzo pochwal", potem "A moze e510 by wystarczyl" a ostatnio zaczolem myslec nad e1 stary ALE uszczelniany, duzy,jasny wizjer no i baaardzo tani. W sumie nie wiem co wybrac, co aktualnie jest oplacalne i jak sie ma roznica jakosci e400 a e1/e520/itd

    Wiem ze to fotograf robi zdjecia a nie aparat ale prosilbym raczej o sprecyzowane odpowiedzi (watek caly przeczytalem ale jednak data robi swoje ;P)

    EDIT: na e3/e30/e620 mnie nie stac takze nawet nie sugerujcie (chociaz chetnie bym takiego przygarnol ale niestety...
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  7. #27
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Czaroz - kupując E-1 zyskasz ergonomię i "duszę" ale z matrycy E-400 wyciągniesz więcej, to też Kodak tylko znacznie nowszy, są tacy co uważają, że najlepsza matryca w E-systemie. Ostatnio obrobiłem trochę pików z E-400, jakoś fajnie się je obrabia
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  8. #28
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Inaczej, w e400 wkuzaja mnie szumy (do 400 i wiecej ani rusz) uchwyt (malo pewny) i wizjer (to sa glowne przyczyny zastanawiania sie nad zmiana)
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  9. #29
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Czaroz. E-1 ma sens jak zależy Ci na uszczelnieniach.
    Moim zdaniem e-400 warto zmieniać najniżej na e-510 ze względu na praktyczną stabilizację.
    Nie ma co się cofać. Niestety wizjer też kiepski, ale uchwyt wygodniejszy.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  10. #30
    | OlyJedi Awatar czmielek
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Sierakowice
    Posty
    999
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Mam 3 puchy e-systemu, patrz stopka. E-1 to mój najnowszy nabytek i żałuje że tak późno sie na niego zdecydowałem. Kolorki żywe i soczyste przy każdej pogodzie, wykonanie poezja, ergonomia bajka. Pozostałe puchy moze kiedys sprzedam, ale E-1 nie pozbęde sie nigdy.

Podobne wątki

  1. używany E 3
    By macieknr1 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12.04.11, 23:00
  2. Używany sprzęt z USA a cło.
    By MeWash in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 9.01.10, 12:14
  3. Używany E-500 i ilość zdjęć
    By leon600 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 1.03.09, 15:37
  4. uzywany 750
    By Czarek Miller in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.05.04, 19:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.