Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: co lepsze? używany E-1 czy E-500

  1. #11
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Ja bym, brał e-1 ale z perspektywą, ze powakacjach dokupię e-510... ew e410

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Ma bufor na na 12 zdjęć w RAW, górny wyświetlacz LCD, 2 rolki, te rzeczy sprawiają, że wolę E1 od pozostałych aparatów. Gdy go kupowałem, wchodził właśnie E500, jednak nie załuję, że go wtedy nie kupiłem.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  3. #13

    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg / W-wa
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Pytanie czy ktoś z posiadaczy E500 zamieniłby go na starszego E1?
    A w perspektywnie za rok albo dwa dokupił jako drugie body któryś z nowych modeli.

    A może E1 to na tyle prehistoryczny sprzęt, że mimo niezaprzeczalnych zalet (górny wyświetlacz, rolki, wizjer) jego zakup przypomina zakup jakiegoś używango topowego małoobrazkowego analoga (też szybszy, górny ekranik, rolki, wizjer jeszcze lepszy). Czyli fajna ergonomia, ale możliwości fotograficzne już nie te. I gdy wejdą nowsze modele to i tak będzie leżał w kurzu, bo zalety nowych daleko przebiją te rolki, wizjer itp.

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    A czego Ty wymagasz od aparatu? Fotek za Ciebie robić nie będzie. Dało się przez 4 lata od premiery robić E1 świetne zdjęcia to i nadal się da.

    Moim zdaniem to jest aparat, który może służyć bardzo długo osobie dla której fotografia to pasja. Problem pojawia się tylko wtedy gdy na zdjęciach się zarabia, tutaj niestety rynek jest nieubłagany.

    Myślę, że większość tutaj (łącznie ze mną) za bardzo leci za nowinkami technicznymi, a nie skupia się na tym co powinno być najważniejsze, na robieniu zdjęć.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  5. #15

    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg / W-wa
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Obecnie mam E-500, 14-54 i 14-150, lampę.
    W dalszej lub bliższej przyszłości pewnie kupić E510 lub coś z nowej serii. Niższe szumy przy wyższym ISO, anty-shake (!!!) i (może przydatne) Live-View łącznie motywują do zakupu. Bez pośpiechu, niech stanieją, a i niech budżet się poprawi.

    Myślę też o zakupie szkieł (50-200 SWD za rok może ściągnę z USA, może też 50mm). Przydałby się też szerszy kąt do wnętrz, ale 11-22 daje za małą różnicę do 14-54, a 7-14 to za drogie marzenie. Planowany budżetowy 8-18 (o ile takie coś powstanie) jak najbardziej.
    Może też 70-300 lub inna długa lufa (niedroga), lub ewentualnie telekonwenter 1,4 do planowanego 50-200.

    Sęk w tym że po co mi dwa body? E500 i bądź co bądź podobne, choć lepsze E510. To ten sam (tylko nowszy) model. Wizjer ten sam (nawet z ME-1 które teraz używamnie będzie rewelacji) - popatrzyłem ostatnio u kolegi w budżetowy, bądź co bądź, D80 i zrobiło się smutno. Może więc, pomyślałem, kupić używane E1, a sprzedać E500 (nawet dopłacając parę złotych).
    Tylko czy to ma sens? Czy się tu nie cofam (nowe body może dopiero za rok albo dłużej)? Czy cała logistyczna operacja i poszukiwanie dobrego E1 a potem kupca na E500 jest warte wysiłku? Za ile można sprzedać używane E500 z 14-45?
    No i czy po zakupie nowej generacji stareński E1 będzie jeszcze używany???

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Kombinujesz jak koń pod górkę. Masz E500 to się nim ciesz, a jak wyjdzie coś lepszego to wtedy kupisz. Inwestuj w szkła, nie tracą na wartości.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Wlkp
    Posty
    328
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Nie tworz, jak masz E500 to nie kombinuj i czekaj na cos lepszego. Albo pomysl o E510.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    To ty masz E-500? Ja myslalem, ze chcesz kupic body i zastanawiasz sie czy brac E-1 czy E-500, ewentualnie cos innego... Jak masz E-500 to nie kombinuj, tylko rob zdjecia i rozbudowuj szklarnie, a moze kiedys zamien E-500 na nastepce E-1. Popatrz jakie fotki mozna robic E-500 (wielu ludzi na tym forum go ma, chociazby Rafal Czarny), bo naprawde to fotograf robi zdjecia, a nie aparat...

    PS. Chyba, ze masz duuuuza nadwyzke pieniedzy. Jesli tak, to wal na PW, pomoge Ci sie jej pozbyc (jak 50-200 SWD wyjdzie )
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    podlaskie
    Posty
    296
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602
    Widzę że zdaniem większości E-1 to już historia...
    Co prawda chwalebna, ale nie jest godzien uwagi na rynku używanym. Przechodzi to tej samej kategorii co starszy jeszcze E-20... Zacny, ale już niedzisiejszy i nie ma co sobie nim głowy zawracać. Postęp techniczny jest na tyle szybki że już gorzej wykonany E-500 nieco przewyższa go w jakości zdjęć, a nowe produkty na horyzoncie to już inna epoka.
    ...

    Czy już naprawdę E-1 (oprócz solidnego body) w niczym nie jest lepszy od młodszego rodzeństwa?
    Bez przesady. Porównywanie E-1 do E-20 jest raczej niemożliwe. Te aparaty dzieli epoka. W E-20 jedynie ISO 80 było akceptowalne, a brak możliwości wymiany obiektywów sprawiał, że było mu bliżej do zaawansowanej hybrydy, niż pełnowartościowej lustrzanki.

    Jak na razie to nie zamieniłbym E-1 na żaden dostępny obecnie korpus Olka. Jest do tej pory nadal najszybszym modelem, z największym buforem, umożliwiającym bezproblemowe podpięcie każdej lampy z wężykiem i wymianę matówki, oraz z szybkimi portami komunikacyjnymi. Dwa kółka funkcyjne i górny wyświetlacz powodują, że do menu zaglądam jedynie w celu sformatowania karty. LCD mam całkowicie wyłączony i czasami korzystam z trybu podglądu jedynie z histogramem. Do moich amatorskich celów E-1 jest nadal dobry i nie przjdzie na emeryturę nawet po premierze E-510.

    Nie widzę jednak większego sensu wymiany E-500 na E-1. Lepszych jakościowo fotek nie zrobisz, a co do pozostałych zalet, to sam musisz zadecydować, czy są na tyle priorytetowe, aby sięgać po aparat z 5mpx matrycą.

  10. #20
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    A może E1 to na tyle prehistoryczny sprzęt, że mimo niezaprzeczalnych zalet (górny wyświetlacz, rolki, wizjer) jego zakup przypomina zakup jakiegoś używango topowego małoobrazkowego analoga (też szybszy, górny ekranik, rolki, wizjer jeszcze lepszy). Czyli fajna ergonomia, ale możliwości fotograficzne już nie te. I gdy wejdą nowsze modele to i tak będzie leżał w kurzu, bo zalety nowych daleko przebiją te rolki, wizjer itp.
    Jest jedna rzecz o której zapominasz MOŻLIWOŚCI FOTOGRAFICZNE SA CAŁY CZAS TE SAME... !!
    to nie tak, że e1 cofa się w rozwoju tylko nowsze modele oferują więcej przynajmniej pod względem obrazu. Bo puszki i matówki jeszcze zaden nie ma takiej jak należy.

    Znow nie rozumiem mechanizmu. jesli kupisz sobie aparat ktory w 2007 roku bedzie spelnial Twoje potrzeby, to czy w 2008 gdy wejda nowsze modele to rzucisz aparat w kąt ?? bo już dziadekiem jest ?

    co do E1 nic mu nie ubyło przez te kilka lat. I jeśli spełniał moje wymagania rok temu czy dwa lata temu tak samo spełnia i dzis.

    Ja rowniez gdy kupowalem E1 byl juz na rynku E 500 wybralem pierwszego, bo korpus solidny. Duze szumy mam gdzies bo robie krajobraz ze statywu. A małą matrycę stwierdzilem ze przecierpie. Tez gdybym mial E 500 tez bym nie kombinowal i nic nie zamienial. tylko zainwestował w szkło i czaił się na 510 lub Ex.

    pozdrawiam
    dobas


    A

Podobne wątki

  1. używany E 3
    By macieknr1 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12.04.11, 23:00
  2. Używany sprzęt z USA a cło.
    By MeWash in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 9.01.10, 12:14
  3. Używany E-500 i ilość zdjęć
    By leon600 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 1.03.09, 15:37
  4. uzywany 750
    By Czarek Miller in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.05.04, 19:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.