Strona 90 z 475 PierwszyPierwszy ... 40808889909192100140190 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 891 do 900 z 4745

Wątek: Olympus OM-D E-M5

  1. #891
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D E-M5

    Jak dla mnie zwolennika lustra w korpusie to wizjer jest naprawdę dobry. Na plus działają funkcja powiększenia wycinka kadru w połączeniu z ekranem dotykowym. Szczególnie dobrze się sprawdzało to po podłączeniu stałek manualnych.

    Na minus zaliczyłem ucho mocujące pasek przy uchwycie. To jednak drobna niedogodność. Poza tym ekran mógłby się obracać jak w E-3. Tak jak pisał Dobas, współpraca z dużymi szkłami (choć testowane było tylko na 50-200) nie porywa, ale moim zdaniem nie jest aż taka zła.

    Mamy kilka RAW-ów. Wieczorem udostępnię paczkę.

  2. #892
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D E-M5

    Dotykałem E-M5 ledwie przez chwilę, ale bardzo pozytywnie zaskoczył mnie wizjer. Taki... duży Trzymając ten aparat w ręce i patrząc przez wizjer naprawdę można odnieść wrażenie, że to np. OM-2. Mi to sprawiło pewną, hm, przyjemność, gdyż na co dzień nie fotografuję już cyfrą. Myślę, że każdy, kto kiedyś używał OM-ów i to lubił, poczuje się z E-M5 dobrze. Na pewno ktoś zaraz powie, że przecież przy fotografowaniu to nie ma znaczenia i może będzie miał rację.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  3. #893
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    420
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D E-M5

    E-M5 ma chyba jeden z mniejszych wizjerów EVF o ile się nie mylę. Ostatnie EVF Sony i Panasonic mają wizjery wielkości tych z cyfrowych FF. Różnica nie jest niby wielka, ale wyraźna.
    Fakt, że jak się porówna wizjer optyczny z małych Olków i EVF to się może wydawać duży

  4. #894
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D E-M5

    Najpewniej masz rację, bo jak mówię, cyfrą właściwie już nie fotografuję, a w domu kurzy się E-330.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  5. #895
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D E-M5

    Cytat Zamieszczone przez grzyboo Zobacz posta
    E-M5 ma chyba jeden z mniejszych wizjerów EVF o ile się nie mylę.
    Tego nie sprawdzałem, ale nawet jeżeli inne mają większe, to nie znacz, ze ten w omd jest mały - nie jest, np w porównaniu z leżącą akurat obok e-500 to jest przepaść na korzyść OMD.

  6. #896
    | OlyJedi Awatar ajt
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Radom
    Posty
    361
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D E-M5

    Zaglądał może w wizjer jakiś okularnik? Widać cały obraz bez wciskania okularów w oko i deformacji oprawek?

  7. #897
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D E-M5

    Cytat Zamieszczone przez ajt Zobacz posta
    Zaglądał może w wizjer jakiś okularnik? Widać cały obraz bez wciskania okularów w oko i deformacji oprawek?
    Na stronie producenta podają, że punkt oczny jest taki sam jak w E-620, czyli trochę trzeba wcisnąć okulary w oko, niestety. Jednak dramatu nie ma

    Dla porównania E-30 ma punkt oczny 24,2 mm przy - 1 dioptrii od soczewki wizjera, a E-620 18mm.
    Ostatnio edytowane przez Dar-i-jush ; 19.03.12 o 18:43

  8. #898
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D E-M5

    Witajcie.
    Aparat super. Naprawdę ma się wrażenie, jakby to nie była cyfrówka tylko klasyczny analog.
    Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to LCD - w e-pl1 jest względem om-d jest bieda. Tam by dobrze naostrzyć po prostu trzeba często użyć powiększenia 7x. Tutaj rozdzielczość i jakość ekranu jest super. Miło się ustawiało ostrość... nawet przy tak malutkiej GO jaką daje f/0,95...
    Następna rzecz - AF - Pokuszę się o stwierdzenie że pod względem AF OM-D z 12-50mm jest dobrym rywalem dla E-3 +14-54mm. Efekt wow pojawia się od razu po lekkim przyciśnięciu spustu migawki. Z 20mm f/1,7 szału nie ma aż takiego, ale jest spory progres względem e-pl1 także.
    Wizjer. Cieszy jego obecność i jakość, bardzo spodobała mi się funkcja automatycznego wykrywania oka.
    ISO. Jest największy progres. ISO 800 to bajka. Jak dla mnie iso 3200 jest zupełnie strawialne.

    Cytat Zamieszczone przez easy_rider Zobacz posta
    Widział ktoś gripa do OMD w kolorze srebrnym?
    Przejrzałem "cały internet" w dłuż i w szerz i tylko czarne się pojawiają...
    Tymczasem gdzieś w odległej galaktyce...
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	om-d em-1 + Voigtlander 25mm 0,95.JPG
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	57,3 KB
ID:	61654  
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  9. #899
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    268
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Aparat marzenie. Tylko ta cena... Choć jeśli 12-50 kosztuje w US 499$ a w zakonie wiemy ile to OMD kosztujący 999$ może kosztować 2x tyle co 12-50? Moja nadzieja wkrótce niestety umrze....
    A za ponad 4kPln nigdy go nie kupię


    Wysłane tapatalkiem z 2 galaktyki

  10. #900
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D E-M5

    1000 postów, czapki z guf po prostu
    The question is: What is a Mahna Mahna?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.