Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Samyang 24 mm f/1.4 ED AS IF UMC

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria

    Odp: Samyang 24 mm f/1.4 ED AS IF UMC

    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Może przesadziłem, ale niewiele.

    http://allegro.pl/e-oko-canon-24-1-4...077711345.html

    Nie rozumiem Twojego problemu. Chcesz AF - bulisz ponad 6 tys. Nie chcesz bulić takiej kasy kupujesz bardzo dobrego optycznie Samjanga (czy jak tam się ta cholera nazywa), ale bez AF. Jeśli aparat ma potwierdzenie ostrości (a moja lustrzanka np. ma) to manualne ostrzenie szerokokątnym obiektywem nie jest wielkim problemem.

    Powinieneś się cieszyć, że masz alternatywę.
    Ale my tu w systemie m43/43 jestesmy Akurat malo mnie obchodzi, ze jakistam Canon.
    Sprawdzmy co mamy w m43 (szukamy zblizonych odpowiednikow, stalka, jasna):
    Olympus M. Zuiko Digital 17mm f/2,8 Pancake
    Olympus M. Zuiko Digital ED 12mm f/2.0
    Olympus M. Zuiko Digital 45mm f/1.8
    Panasonic Leica DG SUMMILUX 25 mm f/1.4 ASPH (!) (dla m43 i 43)
    Panasonic G 20 mm f/1.7 ASPH


    O czyms zapomnialem? Chyba nie. Panaleika jest za (cena historyczna) 2600, niechby byla za 3000 nawet za 3500. Olki sa od 2500 w dol.
    Dla mnie ten Samyang jest w tym systemie bez sensu. Nie wierze zeby byl porazajaco lepszy oda Panaleiki.
    Zdaje sie jest tez jakis Voigtlander Nokton 25 mm f/0.95 - superjasny, cena pewnie tez okolo 3000, moze nie jest wybitny jesli o ostrosc chodzi, ale coz - jest i tez jest manualny.

    W swietle tego co jest, to ten Samyang nie ma racji bytu w systemie m43. No chyba, ze jest super ostrym kilerem, genialnie skorygowanym optycznie i bog jeden wie co tam jeszcze.

    Tomek
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  2. #12
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria

    Odp: Samyang 24 mm f/1.4 ED AS IF UMC

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Ale my tu w systemie m43/43 jestesmy Akurat malo mnie obchodzi, ze jakistam Canon.
    Sprawdzmy co mamy w m43 (szukamy zblizonych odpowiednikow, stalka, jasna):
    Olympus M. Zuiko Digital 17mm f/2,8 Pancake
    Olympus M. Zuiko Digital ED 12mm f/2.0
    Olympus M. Zuiko Digital 45mm f/1.8
    Panasonic Leica DG SUMMILUX 25 mm f/1.4 ASPH (!) (dla m43 i 43)
    Panasonic G 20 mm f/1.7 ASPH


    O czyms zapomnialem? Chyba nie. Panaleika jest za (cena historyczna) 2600, niechby byla za 3000 nawet za 3500. Olki sa od 2500 w dol.
    Dla mnie ten Samyang jest w tym systemie bez sensu. Nie wierze zeby byl porazajaco lepszy oda Panaleiki.
    Zdaje sie jest tez jakis Voigtlander Nokton 25 mm f/0.95 - superjasny, cena pewnie tez okolo 3000, moze nie jest wybitny jesli o ostrosc chodzi, ale coz - jest i tez jest manualny.

    W swietle tego co jest, to ten Samyang nie ma racji bytu w systemie m43. No chyba, ze jest super ostrym kilerem, genialnie skorygowanym optycznie i bog jeden wie co tam jeszcze.

    Tomek
    Dodaj Jeszcze duże ZD 25/2,8 i Sigma 30/1,4 i będzie wszystko.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria

    Odp: Samyang 24 mm f/1.4 ED AS IF UMC

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Dodaj Jeszcze duże ZD 25/2,8 i Sigma 30/1,4 i będzie wszystko.
    A no wlasnie. Zapomnialem o tych dla 43. Moze ten ZD nie jest wybitny, ale Sigma daje rade.
    Poza tym. Ten Samyang ma byc pod pelna klatke. Wiec to pewnie straszny kloc bedzie. Z m43 to by wygladal pokracznie. Jak te Sigmy 30 i 50 nawet z E-3/5 :P

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  4. #14
    | OlyJedi Awatar Tobik
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    338
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Samyang 24 mm f/1.4 ED AS IF UMC

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Moze ten ZD nie jest wybitny, ale Sigma daje rade.T.
    Jeżeli uwzględnimy przewagę 2 EV sigmy w jasności to owszem. Jeżeli idzie o rozdzielczość to naleśnik nie ustępuje sigmie już od f/2,8 w centrum, a na brzegu jest lepszy. Tyle, że jak na stałkę f/2,8 to faktycznie nie za wiele, ale to w końcu naleśnik w niewygórowanej cenie.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar majeczek78
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Oława
    Posty
    944
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria

    Odp: Samyang 24 mm f/1.4 ED AS IF UMC

    Dobrze że się coś nowego pojawia. Fakt cena nie mała. Ale to poszerza tylko wybór i powoduje że każdy znajdzie coś dla siebie uwzględniając cenę, jakość, AF itp.
    "Jeżeli nie jesteś zdolny widzieć więcej ponadto co widzialne, nie możesz zobaczyć niczego" - Ruth Bernhard

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Wieprz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wwa
    Posty
    1.629
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria

    Odp: Samyang 24 mm f/1.4 ED AS IF UMC

    Thomasso - ale ten nowy Samyang nie będzie pod m4/3, więc chyba warto go zestawiać tylko ze szkłami do dużego systemu. Właśnie dlatego wyskoczyłem z tą Łajką.
    przychodzisz do mnie z siekierą, to znaczy że też nie jestem Ci obojętny ...

  7. #17
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria

    Odp: Samyang 24 mm f/1.4 ED AS IF UMC

    Cytat Zamieszczone przez Wieprz Zobacz posta
    Thomasso - ale ten nowy Samyang nie będzie pod m4/3, więc chyba warto go zestawiać tylko ze szkłami do dużego systemu.
    No niekoniecznie. Trzyma się to podobnie jak 14-54mm z PENem, więc nie jest tak źle. Ostre i bardzo fajne szkiełko.
    Fajna opcja dla osób posiadających już aparat w innym systemie i PENa - wystarczy dokupić odpowiedni adapter.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	E-PL1 + 24mm 1,4 800px.JPG
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	57,4 KB
ID:	61415  
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

Podobne wątki

  1. Samyang i mikro 4/3
    By voovoo2 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31.05.11, 17:50
  2. Samyang 8 mm F/3.5 Fish-eye
    By feelthevibe7 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 15.04.11, 10:51
  3. Samyang 7,5mm f/3,5 UMC Fish-eye MFT
    By Iwo in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.03.11, 00:30
  4. Samyang 35mm F1.4 dla 4/3
    By C+ in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18.09.10, 23:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.