Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Wątek: Psychologiczne aspekty fotografowania oraz prawo

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    44
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Psychologiczne aspekty fotografowania oraz prawo

    Witam

    Mam problem z fotografoawaniem ludzi, nie lubię zdjęć gdzie ludzie sztywno pozują, są spięci i zestresowani, że ktoś chce im cyknąć fotkę.
    Mam prośbę do Wszystkich, którzy fotografują - możecie mi poradzić jak mam podejść do ludzi aby nawiązać z nimi dobry kontakt?

    Jeronimo: w porozumieniu z autorem i pod wpływem wypowiedzi poniżej lekko zmieniłem tytuł

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    chcesz robić krewnych czy obcych? ( w znaczeniu jesteś fotografem na imprezie rodzinnej , czy zdjęcia street?)
    sprzedam - ZD40-150 f3,5:4,5 (stan sklepowy) - 550
    sprzedam - Klapki zabezpieczające Karty CF do E330 - ostatnie 3 szt w Polsce

    www.k2-stal.pl

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Otwartosc!
    Jesli bedziesz sie czail, nic nie zyskasz. Potrzeba troche otwartego podejscia do czlowieka, umiejetnosci nawiazania luznej, zupelnie niezobowiazujacej rozmowy. To stwarza juz delikatna wiez i rozluznia atmosfere. Nie moze byc tak, ze Ty - gbur - pokazujesz gdzie ma model siasc, a model - wystraszony - nie wie gdzie ma patrzec. Dobrze jest stworzyc luzna atmosfere. Pogadac najpierw troche bez wyciagania aparatu. Pozniej paplac sobie dalej, ale juz z aparatem w dloni, przy okazji strzelic kilka probnych zdjec w najciekawszych momentach. Przy tym wszystkim obserwowac mimike osoby, ktora ma byc fotografowana.
    Musisz starac sie wyrobic w osobie fotografowanej swiadomosc, ze bardzo zalezy Ci na tym, aby korzystnie wyszla na zdjeciach. Natomiast sesje dobrze jest potraktowac jako swietna zabawe, zupelnie na luzie, troche sie powyglupiac, pozniej tez przed obiektywem.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  4. #4
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Jedną z metod może być paradoksalnie nie nawiązywanie kontaktu, nie wchodzenie w interakcje. Nawet robiąc zdjęcia znajomym warto wykorzystać takie momenty, kiedy nie wiedzą, że są fotografowani - to znacznie lepsze niż - "ustawcie się do zdjęcia..."
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    44
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kowal73
    chcesz robić krewnych czy obcych? ( w znaczeniu jesteś fotografem na imprezie rodzinnej , czy zdjęcia street?)
    Fotografuje głównie rodzinę, natomiast niedługo wybieram się na wakcje i zdjęcia street też nie są wykluczone.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    na imprezach rodzinnych nie staraj się być gówna gwiazdą wieczoru, najlepiej być "niewidocznym" , wyławiaj osoby które na ciebie nie zwracają uwagi i operuj zoomem. Nie obserwuj całej imprezy przez pryzmat aparatu i rzuć trochę cukru (że zrobiłeś komuś świetne ujęcie, będą mieli więcej zaufania i będzie ok)
    sprzedam - ZD40-150 f3,5:4,5 (stan sklepowy) - 550
    sprzedam - Klapki zabezpieczające Karty CF do E330 - ostatnie 3 szt w Polsce

    www.k2-stal.pl

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    street photo

    a jak to sie wszystko ma do zdjec street photo?
    moje pierwsze probny spotkały sie z wielki atakiem no ze juz nie wspomne o policji ...
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    W jakim sensie pytasz?

    Rozwiń pytanie.
    Canon 85 f/1.2 mkII L w moim plecaku jest jak perła w chlewie.

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Trudna sprawa z tym foceniem na ulicy. Chyba trzeba podejść indywidualnie do każdej osoby. Ostatnio jak na koniec zlotu wpadłem na Długą w Gdańsku, to miałem cztery sytuacje:

    1. ekipa grajków (nie podszedłem, bałem się)
    2. spodobała mi się dziewczyna, to poprosiłem żeby mi zapozowała - padło tylko pytanie a do czego mi te zdjecia
    3. następna fota to laska z aparatem, zrobiłem bez pytania, a później zapytałem się czy moge zatrzymać zdjęcie, trochę się opierała, ale widziała, że mi się fota bardzo podoba więc dała mi spokój
    4. zainteresowały mnie puchary dla cyklistów, myślałem że mnie gość z obsługi pogoni, a on mi zaczął ustawiać butelki na stoliku, żebym miał lepszy kadr. Nie omieszkałem zapytac, "czy to winko to na pewno aby dobre jest?" Oczywiscie było dobre... foty nie wyszły tak jak chciałem...

    Ma ktoś uniwersalną receptę?
    blady

    nienerwowo sobie cykam fotki w tempie 4/3

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez blady
    Trudna sprawa z tym foceniem na ulicy. Chyba trzeba podejść indywidualnie do każdej osoby. Ostatnio jak na koniec zlotu wpadłem na Długą w Gdańsku, to miałem cztery sytuacje:
    1. ekipa grajków (nie podszedłem, bałem się) - a czego? Wolno Ci ich fotografować do woli bez ograniczeń.
    2. spodobała mi się dziewczyna, to poprosiłem żeby mi zapozowała - padło tylko pytanie a do czego mi te zdjecia - kultura, nie musiałeś
    3. następna fota to laska z aparatem, zrobiłem bez pytania, a później zapytałem się czy moge zatrzymać zdjęcie, trochę się opierała, ale widziała, że mi się fota bardzo podoba więc dała mi spokój - nie musiałeś się o nic pytać by zatrzymać zdjęcie
    4. zainteresowały mnie puchary dla cyklistów, myślałem że mnie gość z obsługi pogoni, a on mi zaczął ustawiać butelki na stoliku, żebym miał lepszy kadr. Nie omieszkałem zapytac, "czy to winko to na pewno aby dobre jest?" Oczywiscie było dobre... foty nie wyszły tak jak chciałem... - lol
    Canon 85 f/1.2 mkII L w moim plecaku jest jak perła w chlewie.

Podobne wątki

  1. prawo lotnicze a KAP
    By dobas in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 3.08.12, 20:16
  2. C-5060 -tuleje 52mm oraz 55 mm oraz filtry
    By Mlekocholik in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 3.05.05, 22:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.