Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: popRAWka - Regulamin konkursu

 1. #1
  Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
  Konto PREMIUM | OlyJedi
  Awatar Saboor
  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Markach
  Posty
  17.403
  Siła reputacji
  285
  Moja galeria

  popRAWka - Regulamin konkursu


  popRAWka


  to konkurs skierowany do wszystkich, mających inne wizje danego kadru, bądź też posiadających umiejętności jego €žnaprawy€ czyli usunięcie defektów.
  popRAWka ma charakter tak zabawy jak i edukacji (bardziej doświadczeni mają okazję dokształcić "Młodych").


  Regulamin:

  Każdy z uczestników wysyła jeden obrobiony plik (własną nie powtarzalną wizję kadru) z zamieszczonego pliku RAW.

  Konkurs posiada 3 rodzaje edycji:


  • Nasze wizje -> tu puszczamy wodze fantazji, i zachowując pierwszoplanowe elementy kadru, bądź elementy główne (nie zawsze są pierwszoplanowe) tworzymy własne wizje kadru. Jako jedyna edycja ta dopuszcza dodawanie efektów np. woda, lustro, płomień, promienie świetlne itp. Dopuszcza się wklejki z innych zdjęć. Nie ma żadnych ograniczeń co do użytych programów.


  • Klasyka -> z zamieszczonego pliku RAW należy pokazać swoją interpretację zdjęcia. Zachowanie zawartości kadru min. 60%. Nie ma ograniczeń co do zastosowanych programów przy obróbce. W tej edycji dopuszcza się konwersję do B&W, sepii, czy innego monokoloru. Można usuwać "przeszkadzajki" w kadrze, typu: linie, słupy energetyczne, przypadkowe osoby, urządzenia p.poż itp. (jeśli nie są jednym z głównych czy głównym tematem zdjęcia). Róbmy to jednak z umiarem nie ingerując zbyt mocno w odbiór zdjęcia oryginalnego. Prace takie mogą zostać wykluczone z konkursu.


  • Czy umiemy lepiej -> to najbardziej popRAWkowa edycja i jednocześnie najbardziej ograniczająca pole manewru. Tu zadaniem naszym jest, opierając się głównie na wywoływarce, poprawienie wszelkich błędów technicznych na zdjęciu. Skupiamy się głównie na poprawkach ograniczając do minimum swoje "wizje" kadru. Zachowanie zawartości kadru min. 75%. Poprzez określenie wywoływarka rozumiemy program stricte przeznaczony do tego celu jak np. Lightroom, Adobe Camera RAW, DxO OpticsPro, Capture One, RawTherapee, Darktable, Corel AfterShot itp.  W edycji Czy umiemy lepiej -> niedozwolona jest konwersja do B&W, sepii, itp. Nie dodajemy winiety. Nie dodajemy szumu. Jak wyżej napisano skupiamy się na poprawkach, czyli takich rzeczach jak: balans bieli, prostowanie zdjęcia, szum, ostrość, kontrast, ekspozycja, nasycenie koloru, korekcja wad obiektywu (dystorsja, aberracje chromatyczne, perspektywa, winieta, flary, bliki). Dozwolone jest usuwanie tylko bardzo drobnych elementów w kadrze takich jak: plamki od zabrudzonej matrycy, w portrecie niedoskonałości skóry, itp. Poza wywoływarka RAW w edytorze zdjęć typu PS, Gimp itp. dopuszcza się zmniejszenie zdjęcia, wyostrzenie oraz usuwanie wspomnianych drobnych elementów kadru.  Rodzaj edycji będzie określony nad kadrem przeznaczonym do obróbki


  Autor wysłanego pliku RAW do popRAWki ma prawo wybrać rodzaj edycji, a także wykluczyć lub dodać ograniczenia w obróbce, które w danej edycji obowiązują. W razie wątpliwości czy dana praca nie wykracza poza dozwolony rodzaj obróbki w danej edycji, decyzję rozstrzygającą o dopuszczeniu pracy (lub wykluczeniu już zamieszczonej pracy) podejmuje autor RAW-a. Jeśli autor RAW-a nie wybierze rodzaju edycji, taką decyzje podejmie prowadzący (także w razie wątpliwości o dopuszczeniu pracy do konkursu).


  1. Po ukazaniu się pliku do pobrania w formacie RAW
  uczestnik ma 7 dni na wysłanie swojej pracy na adres: poprawka.bodzip@gmail.com
  2. Wysyłając plik , zamiast nazwy zdjęcia wpisujemy swój Nick
  4. Obróbka powinna polegać na, ogólnie rzecz biorąc, retuszu zdjęcia.
  A - Nie robimy montaży z innymi zdjęciami (nie dotyczy edycji nasze wizje)
  B - Nie dorysowujemy elementów. (nie dotyczy edycji nasze wizje)
  C - Nie dodajemy ramek (nie dotyczy edycji nasze wizje)
  5. Każda edycja konkursu trwa 10 dni. W szczególnych przypadkach, osobnym postem w wątku każdej z edycji, konkurs może zostać przedłużony.
  6. Od momentu ukazania się galerii z pracami zaczynamy głosowanie, na które przeznaczone jest 3 dni
  A - W przypadku remisu punktacja będzie uwzględniała ex auquo - czyli np. dwie (trzy) prace otrzymają taką samą ilość punktów.
  7. Nie głosujemy na swoją prace. Głos taki nie będzie liczony.
  8. Firma Olympus Polska sp. z o.o. nie odpowiada w żaden sposób za ten konkurs!
  9. Praca dodawana do konkursu jest w formacie JPG, wymiar: 2000 px dłuższy bok (w poziomie).
  A - Jeśli dłuższy bok pracy jest w pionie lub praca jest w kwadracie wówczas stosujemy rozmiar 1350 px
  B - Jeśli będzie panorama składana z kilku zdjęć, długość dłuższego boku będzie określona w opisie edycji. Zwyczajowo będzie 2500 pix. dł. bok.
  C - Staramy się aby praca nie przekraczała wagi 2 MB (w przypadku panoramy - do 3 MB).

  Zasady punktacji:
  W cyklu składającym się z 10 Edycji popRAWek obowiązuje punktowanie za zajęte miejsce podczas głosowania w/g schematu miejsce / punkty:
  1/25 ; 2/20 ; 3/15 ; 4/12 ; 5/10 ; 6/8 ; 7/7 ; 8/6 ; 9/5 ; 10/4 ; 11/3 ; 12/2
  Od miejsca 13-tego i dalej będzie przyznawany 1 pkt. Obojętnie czy praca na miejscu 13 (lub niżej tj. 14, 15 itd.) uzyskała głos/y czy miała zero głosów.
  Gdy praca nie uzyska żadnego głosu, a zajmie punktowane miejsce (może być w przypadku niskiej frekwencji) otrzyma tylko 1 punkt.
  Uczestnictwo w rankingu nie jest obowiązkowe. Jeśli ktoś sobie tego nie życzy należy wysłać taką informację prowadzącemu popRAWkę.  Ostatnio edytowane przez Bodzip ; 12.01.21 o 13:08 Powód: Zmieniono wartości w p. 6A
  |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
  wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
  wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

Podobne wątki

 1. Regulamin konkursu "PEN HD film"
  By RadioErewan in forum Konkursy fotograficzne
  Odpowiedzi: 43
  Ostatni post / autor: 11.02.10, 02:44
 2. Regulamin Rok'n'Oly
  By RadioErewan in forum Konkursy fotograficzne
  Odpowiedzi: 12
  Ostatni post / autor: 27.04.09, 11:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.