Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53

Wątek: popRAWka - Jaka formuła?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar leszekkl
    Dołączył
    Jun 2011
    Mieszka w
    Lubartów
    Posty
    599
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Głosowanie popRAWka 1/2012

    Moje zostało usunięte, bo były dwa - za dużo poobcinałem, i nie mogłem go usunąć

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Głosowanie popRAWka 1/2012

    Tytul zabawy jest niezgodny z regulaminem.Jak mozna poprawic RAW.Mozna go tylko inaczej wywolac mozna to tylko obrabiac w wywolywaczce.Wszelkie prace na juz zapisanym JPG to juz nie powinny miec miejsca.Zmiencie gornolotny tytul na przeprawka pliku,lub na moja wizja zdjecia i bedzie spokoj.Nie ma sensu uzywania gornolotnie brzmiacych nazw jak nie wiadomo jakie one znaczenie maja.Sfotografowanie kolezanki z klasy lub z podworka ,w parku na lawce,lub pod murkiem jeszcze nie oznacza sesji z modelka.A przecie sami czytamy "modelka ma potencjal i zatrzymuje wzrok na dluzej"Jedno takie ostatnio z potencjalem widzialem w galerii.Nawet ogladacze suwakami kreca,zeby ten potencjal od parapetu odroznic i dokladnie sie mu przyjrzec przed snem.

  3. #13
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Głosowanie popRAWka 1/2012

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Tytul zabawy jest niezgodny z regulaminem.Jak mozna poprawic RAW.Mozna go tylko inaczej wywolac mozna to tylko obrabiac w wywolywaczce.Wszelkie prace na juz zapisanym JPG to juz nie powinny miec miejsca.Zmiencie gornolotny tytul na przeprawka pliku,lub na moja wizja zdjecia i bedzie spokoj.Nie ma sensu uzywania gornolotnie brzmiacych nazw jak nie wiadomo jakie one znaczenie maja.Sfotografowanie kolezanki z klasy lub z podworka ,w parku na lawce,lub pod murkiem jeszcze nie oznacza sesji z modelka.A przecie sami czytamy "modelka ma potencjal i zatrzymuje wzrok na dluzej"Jedno takie ostatnio z potencjalem widzialem w galerii.Nawet ogladacze suwakami kreca,zeby ten potencjal od parapetu odroznic i dokladnie sie mu przyjrzec przed snem.
    Nazwa jest niezła , ma z naszą pracą tyle wspólnego co "Bitwa uliczna" z konkursem fotografii, jest więc dobrze.
    A co do potencjału - wolę potencjał od pełnego kiczu, choć czasem oba występują równocześnie.
    Pozdrawiam AP.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #14
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Głosowanie popRAWka 1/2012

    Ja myślę, że sednem tego konkursu było wywołanie trudnego RAW-a. Z przepałami, ciemnego - i zabawa, konkurs co kto potrafi z takiego rupiecia wyciągnąć.
    Co więcej, ponieważ mamy rożne wywoływaczki - dopuściłbym obróbkę uzyskanego jpg-a w programie graficznym. Ale klasyczną obróbkę - światła, cienie, kontrast, ostrość
    Bez dodawania rzeki z krokodylem
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #15
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Głosowanie popRAWka 1/2012

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ja myślę, że sednem tego konkursu było wywołanie trudnego RAW-a. Z przepałami, ciemnego - i zabawa, konkurs co kto potrafi z takiego rupiecia wyciągnąć.
    Co więcej, ponieważ mamy rożne wywoływaczki - dopuściłbym obróbkę uzyskanego jpg-a w programie graficznym. Ale klasyczną obróbkę - światła, cienie, kontrast, ostrość
    Bez dodawania rzeki z krokodylem
    Szanuję wizję i umiejętności userów rzeka z krokodylem może być , ale w równoległej galerii, poza konkursem głównym
    Pozdrawiam AP.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #16
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    Odp: Głosowanie popRAWka 1/2012

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ja myślę, że sednem tego konkursu było wywołanie trudnego RAW-a. Z przepałami, ciemnego - i zabawa, konkurs co kto potrafi z takiego rupiecia wyciągnąć.
    Co więcej, ponieważ mamy rożne wywoływaczki - dopuściłbym obróbkę uzyskanego jpg-a w programie graficznym. Ale klasyczną obróbkę - światła, cienie, kontrast, ostrość
    Moim zdaniem ten RAW wcale nie był trudny.
    W regulaminie jest jedynie słowo retusz - powtarzam prawdopodobnie dla każdego z uczestników poprawki, to słowo ma nieco inny zakres znaczeniowy.
    W tej akurat zabawie nie mam wrażenia, że RAW był jakoś trudny do wyprowadzenia cieni, świateł itp
    Zatem jeśli miała być obróbka, to moim zdaniem miało to być coś wykraczającego poza "wywołanie" zdjęcia z rawa do jpga z drobnymi modyfikacjami światła/cienia i kontrastu. W każdym razie regulamin nie zabrania takich "akcji". Stąd nadal nie wiem co jest nieregulaminowego w większości zdjęć w tej poprawkowej galerii.



  7. #17
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Głosowanie popRAWka 1/2012

    W założeniach popRAWka miała opierać się na podstawowych technikach wywoływania RAW dostępnych w narzędziach cyfrowej ciemni. Jakiekolwiek artystyczne przetworzenia nie były brane pod uwagę do tej pory. Dla jasności. Dopuszczalne jest kadrowanie, zmiana tonacji, ustawienia balansu bieli, w tym także jego lokalne zmiany, konwersja do czarnobieli, zmiana kontrastu, wyostrzanie, dodawanie winiety, retusz drobnych fragmentów, jak np. gorących pikseli lub elementów obrazu, które nie zmieniają jego charakteru/przekazu (retusze w "stalinowskim" stylu są niedopuszczalne ). Tworzenie kolaży czy nakładanie efektów graficznych, np. promieni jest niezgodne z założeniami.

    Ale... może pora zmienić trochę zasady, dać więcej swobody. Nie namawiam. Jednak jeśli dopuścić "artystyczne przetworzenia" to chciałbym zobaczyć naprawdę dobre graficznie prace.

  8. #18
    Centus
    Gość

    Odp: Głosowanie popRAWka 1/2012

    a co z usuwaniem pewnych elementow z kadru ? tzw steplowaniem ?

  9. #19
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Głosowanie popRAWka 1/2012

    Cytat Zamieszczone przez Centus Zobacz posta
    a co z usuwaniem pewnych elementow z kadru ? tzw steplowaniem ?
    Ile Twoim zdaniem można usunąć z kadru stempelkiem by zdjęcie nie zgubiło przekazu?

    ---------- Post dodany o 15:26 ---------- Poprzedni post był o 15:22 ----------

    Możemy wyjść od tego hasła (http://pl.wikipedia.org/wiki/Retusz) by ustalić o czym mowa.

  10. #20
    Centus
    Gość

    Odp: Głosowanie popRAWka 1/2012

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Ile Twoim zdaniem można usunąć z kadru stempelkiem by zdjęcie nie zgubiło przekazu?

    no to jest dyskusyjne
    Ostatnio edytowane przez Centus ; 26.01.12 o 16:57

Podobne wątki

  1. popRAWka wraca!
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10.12.11, 16:02
  2. Wyniki popRAWka 19/2010
    By Dawid in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12.11.10, 02:40
  3. Wyniki popRAWka 18/2010
    By Dawid in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26.10.10, 08:55
  4. Wyniki popRAWka 17/2010
    By Dawid in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20.10.10, 19:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.