Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 175

Wątek: Pentax K-01

  1. #21
    Awatar Benek
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Posty
    187
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Pentax K-01

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    AF działa w obiektywach z silnikiem. A kupić można za 400-500zł.
    Nie wiedziałem o tym. Może jakiś link?

    W kwestii K-01 martwi mnie jedna rzecz. Z przecieków nie wynika, żeby ten aparacik miał wbudowaną stabilizację.
    Ostatnio edytowane przez Benek ; 25.01.12 o 11:02

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Pentax K-01

    Cytat Zamieszczone przez Adamss68 Zobacz posta
    Najwięcej doświadczenia nabył Olympus,dalej klepie mikrusy z tym samym sensorem.Zdjęcia dalej na poziomie E410.
    Czy z jakiegoś innego względu, poza aspektem onanistycznym przeszkadza Ci to w czymś?
    Równolegle robię zdjęcia E-1, E-3, Nexem - na odbitkach 20x30cm nie dostrzegam żadnej różnicy.

    Cytat Zamieszczone przez Adamss68 Zobacz posta
    Nie rozumiem do końca,co miał na rzeczy wypuszczając te wszystkie Peny,podepnij sobie 100-300 do EP-3...jakiś żart!Dobre trzymanie aparatu,to podstawa.
    Jak ktoś chce dobre trzymanie to używa lustrzanki.

    ---------- Post dodany o 12:15 ---------- Poprzedni post był o 12:08 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Nie wiedziałem o tym. Może jakiś link?
    Poszperaj na KKM. Pierwotnie EA1 nie obsługiwała AF, ale po jakimś upgrade NEXów pojawiła się taka możliwość, aczkolwiek bez rewelacji. Systemowe E szkła ostrzą o wiele szybciej.

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Ełk
    Posty
    355
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Pentax K-01

    Kolego tymczasowy,nie jestem onanistą sprzętowym,chcę dobrze trzymać,dla tego używam lustrzanki.Jeżeli,Pentax wypuści aparat bez lustra z mocowaniem PK i jeszcze będzie się to dobrze trzymało...to będzie mój.Przynajmniej szkła które mam będą pasowały.

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Pentax K-01

    Cytat Zamieszczone przez Adamss68 Zobacz posta
    Kolego tymczasowy,nie jestem onanistą sprzętowym,chcę dobrze trzymać,dla tego używam lustrzanki.Jeżeli,Pentax wypuści aparat bez lustra z mocowaniem PK i jeszcze będzie się to dobrze trzymało...to będzie mój.Przynajmniej szkła które mam będą pasowały.
    To w takim razie dlaczego w E-410 czepiasz się matrycy a nie gripa?

    PS
    W tym na "o" też chyba chodzi o to aby dobrze "trzymać"

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Ełk
    Posty
    355
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Pentax K-01

    To powiedz,który bez lustra na "O"...dobrze się trzyma?E410,żle się trzymało.

  6. #26
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Pentax K-01

    Cytat Zamieszczone przez Adamss68 Zobacz posta
    Kolego tymczasowy,nie jestem onanistą sprzętowym,chcę dobrze trzymać,dla tego używam lustrzanki.Jeżeli,Pentax wypuści aparat bez lustra z mocowaniem PK i jeszcze będzie się to dobrze trzymało...to będzie mój.
    ...ale właśnie nie rozumiem dlaczego ten bezlusterkowiec, a nie k-5 (czy raczej następca), co zyskasz? Bo stracisz wizjer i szybki AF. Pentax robi kapitalne, zgrabne dslry... dlatego nie rozumiem tego ruchu. Nie neguje, tylko nie bardzo trafia do mnie.

    ---------- Post dodany o 16:01 ---------- Poprzedni post był o 15:58 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Adamss68 Zobacz posta
    To powiedz,który bez lustra na "O"...dobrze się trzyma?E410,żle się trzymało.
    E-pl1 trzyma mi się dobrze. Zupełnie inaczej niż e-1, ale dobrze. Zmiana przyzwyczajeń. OM-1 trzyma mi się wyśmienicie. Podobnie Canona F-1. Inna filozofia. Zresztą zupełnie inne szkła.

  7. #27
    Awatar Benek
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Posty
    187
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Pentax K-01

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    ...ale właśnie nie rozumiem dlaczego ten bezlusterkowiec, a nie k-5 (czy raczej następca), co zyskasz?
    Może będzie tańszy niż k-5, może wrzucą do niego ruchomy LCD, może dadzą drugi slot kart, może poprawią pracę z lampami... Kto to wie...

  8. #28
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Pentax K-01

    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Może będzie tańszy niż k-5, może wrzucą do niego ruchomy LCD, może dadzą drugi slot kart, może poprawią pracę z lampami... Kto to wie...
    Ale to samo mogli zrobić w K-5n, czy K-Rn - co wprowadza tu bezlusterkowość... (Chyba, ze to bedzie stricte filmowa pucha - tu się nie znam)

  9. #29
    Awatar Benek
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Posty
    187
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Pentax K-01

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    co wprowadza tu bezlusterkowość...
    Bezlusterkowość to przyszłość fotografii. Im wcześniej w to Pentaks wejdzie, tym lepiej. Mam nadzieję, że k-01 będzie pierwszym półprofesjonalnym bezlusterkowcem. Właśnie takim okrojonym o lustro k-5. Ładnych bezlusterkowców, cieniutkich, malutkich, z gładką kolorową obudową i trzema guzikami na krzyż jest wystarczająco dużo na rynku. Tu nie ma Pentaks czego szukać.
    Ostatnio edytowane przez Benek ; 25.01.12 o 19:11

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Ełk
    Posty
    355
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Pentax K-01

    Grizz,a dla czego Ep1,Epl...ileś tam?Dla czego nie E6?Dla czego bezlusterkowce Olympusa nie maja bagnetu 4/3?Jak by to zrobili,sukces murowany.

Podobne wątki

  1. Pentax K-5
    By cadman in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 19.08.12, 11:06
  2. Pentax K-x & Pentax smc DA L 55-300 mm f/4-5.8 ED
    By Karol in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 12.09.10, 20:15
  3. Pentax k7
    By EuroLiberty in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 19.02.10, 15:18
  4. Pentax 33 L
    By anasiza in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18.05.04, 20:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.