Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 175

Wątek: Pentax K-01

  1. #11
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: Pentax K-01

    Wygląd to nie wszystko
    Liczą się możliwości

    Taki w kryształkach, to i małżonce można kupić.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria

    Odp: Pentax K-01

    Czy to to brzydkie, to rzecz gustu, ale dziwne to napewno.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  3. #13
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Pentax K-01

    PO co wypuszczają bezlusterkowca, który nie ma żadnych zalet bezlusterkowców, a posiada wady luster?

    Dziwnie Pentax ostatnio działa. Po bardzo zacnych ostatnich puszkach, totalnie mota się na innych segmentach.

  4. #14
    Awatar Benek
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Posty
    187
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Pentax K-01

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    PO co wypuszczają bezlusterkowca, który nie ma żadnych zalet bezlusterkowców, a posiada wady luster?

    .
    A tak bardziej konkretnie?
    Pentaks wypuszcza bezlusterkowca, który będzie wyjatkowy na rynku. Jest to zupełnie zrozumiałe - jaki sens wypuszczać kopię bezlusterkowców Olympusa, Panasonica, Sony? Byłoby to marketingowe samobójstwo. Wyjątkowość zostanie osiągnięta oczywiście tym, że z momentem wejścia na rynek, bdo K-01 można podpiąć prawie setkę aktualnie produkowanych obiektywów. I to bez żadnych przejściówek, z zachowaniem pełnej funkcjonalności AF, przysłony, itp. itd. Mowa o szkłach z bagnetem K, Pentaksa, Sigmy, Tamrona, Samyanga itp itd. To wielka zaleta.


    Cytat Zamieszczone przez Ar2 Zobacz posta
    Małe to ono nie będzie:


    • 121mm width, 79mm height, 59mm depth

    Na chwilę obecną najnowsze dziecko Pentaxa nie rzuca na kolana.
    Chodzi o rozmiary? Pentax będzie tylko sporo grubszy od reszty bezlusterkowców, inne wymiary są podobne. I tak k-01 będzie 5 mm szerszy, 6 mm wyższy i 15 mm grubszy od E- PL2. Będzie też 3 mm węższy, 8 mm niższy i 20 mm grubszy od NX10. Popatrzcie na camera size.

    Co do tej grubości. Szykuje się gruby klocek, gruby jak mniejsze lustrzanki. Co dziwić nie może. Ale diabli wiedzą jak to zostanie rozwiązane, i diabli wiedzą jak to oceniać. No bo jeśli dzięki temu otrzymamy np. dobrze wyprofilowany uchwyt?
    Ostatnio edytowane przez Benek ; 25.01.12 o 10:00

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Pentax K-01

    A co za różnica, czy podepniesz obiektyw przez przejściówkę, czy nie?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #16
    Awatar Benek
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Posty
    187
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Pentax K-01

    Ile kosztuje adapter umożliwiający użytkowanie szkieł lustrzankowych na Penie? I czy każdy taki obiektyw jest kompatybilny i działa bez zarzutu na Penie?

    Jak wygląda sprawa w wypadku używania na NEX-ach szkieł do Sony@? Z tego co wiem, a wiem dość pobieżnie, tańsza przejściówka kosztuje grubo ponad 500 zł i nie przenosi AF. Droższa przenosi, ale to wydatek ponad 1300 zł.

    W Pentaksie wszystkie problemy masz z głowy. I więcej kasy w kieszeni. Po prostu podpinasz co chcesz, a zestaw K-01+obiektyw działa mniej więcej tak, jak lustrzanka w trybie LV z kontrastowym AF.

    No i już wiesz w czym tkwi podstawowa różnica.
    Ostatnio edytowane przez Benek ; 25.01.12 o 10:15

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Pentax K-01

    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Ile kosztuje adapter umożliwiający użytkowanie szkieł lustrzankowych na Penie?
    Nie mam pojęcia. Pewnie kosztuje mniej, niż warta jest możliwość stosowania mały szkieł zoptymalizowanych pod pracę z bezlusterkowcem, których podpięcie byłoby niemożliwe przy tradycyjnym bagnecie K.

    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    I czy każdy taki obiektyw jest kompatybilny i działa bez zarzutu na Penie?
    Nie, ale to nie wina przejściówki.

    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Jak wygląda sprawa w wypadku używania na NEX-ach szkieł do Sony@?
    Nie wiem.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Pentax K-01

    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Z tego co wiem, a wiem dość pobieżnie, tańsza przejściówka kosztuje grubo ponad 500 zł i nie przenosi AF.
    AF działa w obiektywach z silnikiem. A kupić można za 400-500zł.

    Pomysł na body K-01 nieco dziwny, przy fakcie, że body DSLR Pentaxa są zgrabne i małe oraz mają AF fazowy i LV.

    Niemniej jednak K-01 w żaden sposób nie blokuje, że w przyszłości Pentax zaoferuje bezlustrowe body z dedykowanymi obiektywami. A teraz po prostu nabywa doświadczenia.

  9. #19
    Awatar Benek
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Posty
    187
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Pentax K-01

    Moim zdaniem K-01 to nie klasyczny bezlusterkowiec, taki jak NEX, PEN, NX. To raczej protoplasta nowej klasy aparatów, i to takich aparatow, do których - jak mi się wydaje - należy przyszłość.

    W czym rzecz - jestem przekonany, że za jakiś czas klasyczne ruchome lustro i pryzmat zostanie wyparty przez wizjery elektroniczne. Także w sprzęcie profi. Wciąż jeszcze AF fazowy jest szybszy niż AF kontrastowy, wciąż jeszcze wizjer elektorniczny nei dorównuje optycznemu. Ale kwestią czasu jest, kiedy te różnice znikną. A wtedy ruchome lustro i pryzmat przejdą do historii fotografii, albo do jakiejś niszy. I wtedy przyjdzie czas na coś takiego jak K-01. Myślę, że podobny sprzęt wyprodukuje i Canon i Nikon - czyli bezlusterkowce z bagnetem klasycznych lustrzanek. Wszystko rzecz jasna ze względu na tysiące szkieł funkcjonujących na rynku.

    ---------- Post dodany o 09:40 ---------- Poprzedni post był o 09:39 ----------

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Niemniej jednak K-01 w żaden sposób nie blokuje, że w przyszłości Pentax zaoferuje bezlustrowe body z dedykowanymi obiektywami.
    Nie wydaje mi się. Pentaksa nie stać na czwarty rodzaj mocowania.

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Ełk
    Posty
    355
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Pentax K-01

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    AF działa w obiektywach z silnikiem. A kupić można za 400-500zł.

    Pomysł na body K-01 nieco dziwny, przy fakcie, że body DSLR Pentaxa są zgrabne i małe oraz mają AF fazowy i LV.

    Niemniej jednak K-01 w żaden sposób nie blokuje, że w przyszłości Pentax zaoferuje bezlustrowe body z dedykowanymi obiektywami. A teraz po prostu nabywa doświadczenia.
    Najwięcej doświadczenia nabył Olympus,dalej klepie mikrusy z tym samym sensorem.Zdjęcia dalej na poziomie E410.
    Nie rozumiem do końca,co miał na rzeczy wypuszczając te wszystkie Peny,podepnij sobie 100-300 do EP-3...jakiś żart!Dobre trzymanie aparatu,to podstawa.
    Czemu dziwny pomysł Pentaxa?Wszyscy robią aparaty bez lustra...no... Canon nie.
    Ostatnio edytowane przez Adamss68 ; 25.01.12 o 10:50

Podobne wątki

  1. Pentax K-5
    By cadman in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 19.08.12, 11:06
  2. Pentax K-x & Pentax smc DA L 55-300 mm f/4-5.8 ED
    By Karol in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 12.09.10, 20:15
  3. Pentax k7
    By EuroLiberty in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 19.02.10, 15:18
  4. Pentax 33 L
    By anasiza in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18.05.04, 20:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.