Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Symulator aparatu

  1. #1
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Symulator aparatu

    Fajna aplikacja dla początkujących.
    http://dryreading.com/camera/index.html
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    świetne! cos podobnego (i chyba lepszego) do tego co jest na płytach/kursach National Geographic
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Zagłębie
    Posty
    30
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    dzięki,przyda się,oj przyda
    Zakochałem się w........E-330

  4. #4
    | OlyJedi Awatar krzysiek1902
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    SŁUPSK
    Posty
    85
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez damon76
    dzięki,przyda się,oj przyda
    a jak to ściągnąć-czy to jest tylko do nauki
    Narazie pusto.

    Laureat konkursu VIRTUAL PHOTO RALLY 2006/zdobywca dwóch nagród.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Proponuje przykleic temat coby kazdy newbie mogl latwo poszukac i samamu obmacac. Swietne uzupelnienie wiedzy teoretycznej.
    ...był Olek jest A6000

  6. #6
    | OlyJedi Awatar rodia
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    883
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    A nie lepiej wziąć aparat i trenować. Ludzie są rozpuszczeni. Dawniej nauczyc się podstaw fotografii było trudno bo były analogi na klisze, niedosć, że koszt nauki był duży ze względu na robienie odbitek to i czas bo efekty widzialo sie po skończeniu filmu. Potem weszły aparaty cyfrowe i bylo wielkie HURA bo łatwo i za darmo mozna sie uczyc bez zadnych kosztow. A teraz już widze poszlo to jeszcze dalej bo wygoda cyfry już nie wystarcza.
    Ja tą aplikacje uważam raczej za ciekawostkę którą może się pobawić ktoś kto chce dopiero kupić aparat.
    Poza tym ta aplikacja strasznie upraszcza fotografię - sprowadza ją do doboru kilku parametrow nie uwzględniajac wogole zbyt duzych rozpiętości tonalnych fotografowanych scen- czyli problemu z ktorym wiecznie jest problem. A co z balansem bieli - kolejna zmora początkujacych - wogóle nie poruszone.
    Kolejna sprawa. jeden zrobi zdjęcie z dłuższa migawką i nie będzie poruszone a inny nie. Tu jest to na sztywno. 1/15 sekundy to wg aplikacji poruszone zdjecie. Trzeba mieć troche w prawy zeby przy takim czasie zrobic nieporuszone. wiekszosc amatorow sie rozczaruje jak po tej aplikacji wexmie aparat do ręki z 1/30 zrobi poruszone.
    Podsumowując: mi sie to nie podoba. zabawka i tyle - i to nie tak mocno dydaktyczna jak sie wydaje na pierwszy rzut oka.

    Jeszcze jedno: aplikacja uczy robic przez LCD zamiast przez wizjer. ludzie nie umieją trzymac aparatu: trzymają go na wyciągniętych mocno przed siebie rękach: 1/15 nieporuszone przy takim trzymaniu - miszyn impasybol

    p.s. moja e-pińcetka tak nie szumi

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Meister
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Lubin
    Posty
    94
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Witam

    Sadze ze to nie do tego tematu powinno byc :P ale nie chcialem robic nowego :P Tak wiec Moderatorzy zrobia jak chca

    http://olympusdigitalschool.com/phot...ons/index.html

    Zapewne znaja to co poniektorzy ale tak pomyslalem sobie, ze warto dac taka strone dla tych co zaczynaja robic zdjecia Jeszcze na dodatek nasz OLYMPUS daje za darmo wartosciowe wskazowki

    Pozdrawiam

  8. #8
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Bardzo fajna strona jak na poczatek Tez sie na takich uczylam [z NG], potem juz latwiej z lustrem.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  9. #9

    Dołączył
    May 2007
    Posty
    22
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    W NG jest o tyle lepiej ,ze jest wszystko ladnie opisane, dlaczego tak sie dzieije, co jest zle, na co zwracac uwage, to moim zdaniem jest bardzo uproszczona wersja, mozna mniej wiecej zorientowac sie jak ustawiac aparat, ale moim zdaniem to nie wystarczy. Ja po obszernym kursie NG czasami mam z tym problemy

  10. #10
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Rozbroiły mnie te szumy przy modyfikacjach ISO.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

Podobne wątki

  1. pasek do aparatu
    By kasia20202 in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 8.03.11, 21:09
  2. Naprawa aparatu
    By mici in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26.08.06, 11:09
  3. ID aparatu
    By kaloryfere in forum E-System
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 9.04.06, 19:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.