Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Konwertery do obiektywów Panasonica

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Konwertery do obiektywów Panasonica

    U Optycznych pojawiła się notatka o konwerterach do obiektywów Panasonica:

    http://www.optyczne.pl/4546-nowość-Konwertery_dla_obiektywów_systemu_Panasonic_Lumix _G.html

    Ciekaw jestem, jak się to sprawdzi, idea może sama w sobie nie jest zła, ale konwertery to zawsze tylko półśrodki i zawsze niosą pogorszenie właściwości optycznych.

    Drugie pytanie, jak się będą kształtowały ceny

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    JGA
    Posty
    196
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Konwertery do obiektywów Panasonica

    bardzo jestem ciekaw jak to sie bedzie jadlo, chetnie bym przytulil fisheye + wide...

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Konwertery do obiektywów Panasonica

    Olek już ma takie soczewki w ofercie od jakiegoś czasu. Generalnie bida to straszna, mocno pogarsza jakość optyczną.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Konwertery do obiektywów Panasonica

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Olek już ma takie soczewki w ofercie od jakiegoś czasu. Generalnie bida to straszna, mocno pogarsza jakość optyczną.
    Przesadzasz chyba troche, pare sampli widzialem i nie ma tragedii, jak za te kase to swietna alternatywa miec-nie miec

    pozdrawiam serdecznie
    Janek
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Konwertery do obiektywów Panasonica

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Olek już ma takie soczewki w ofercie od jakiegoś czasu. Generalnie bida to straszna, mocno pogarsza jakość optyczną.
    Zastanawiam się nad tym, jak nakładają się wady optyczne obiektywu i konwertera. Pewnie raczej jako iloczyn a nie suma wad pojedynczych elementów i to pewnie w jakiś mocno nieliniowy sposób. Może się wypowie ktoś kto korzystał np. z dostępnych już nakładek Olympusa?

    Konwertery Panasonica wydają się mieć tę przewagę na Olympusowymi że można je stosować ze stałką 14 mm która optycznie jest całkiem przyzwoita. Pewnie spadek jakości będzie zauważalny, ale (mam taką nadzieję) będzie i tak o rząd wielkości mniejszy niż w przypadku stosowania konwerterów z kitowym zoomem. Gdyby to się potwierdziło, to podpisuję się obiema rękami pod postami user_jgora i Janeczek'a: Konwertery - zwłaszcza szeroki i rybka wiele miejsca pewnie w futerale by nie zajmowały a byłaby świetną alternatywą "awaryjnego" zwiększenia kąta widzenia.

    Oczywiście, o ile cena nie zabije pomysłu bo Panasonic niestety potrafi się cenić :/

    Dla porządku dodaję odsyłacze do strony gdzie można zobaczyć przykłady działania konwerterów. Niestety brak zdjęć w pełnej rozdzielczości więc trudno coś powiedzieć o właściwościach optycznych.

    Konwerter rybie oko: dmw-gfc1
    http://panasonic.net/avc/lumix/optio...ries/dmw_gfc1/

    Konwerter szerokokątny: dmw-gwc1
    http://panasonic.net/avc/lumix/optio...ries/dmw_gwc1/

    Kowerter tele: dmw-gtc1
    http://panasonic.net/avc/lumix/optio...ries/dmw_gtc1/

    Konwerter makro: dmw-gmc1
    http://panasonic.net/avc/lumix/optio...mc1/index.html

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    Odp: Konwertery do obiektywów Panasonica

    Witam !

    Taki konwerter zawsze popsuje Ci jakosc obrazu. (spadek ostrosci, zwiekszenie dystorsji, zwiekszenie aberracji chromatycznych,
    zwiekszenie blikow, spadek jasnosci szkla, znaczne pogorszenie pracy pod Slonce,
    pogorszenie pracy ukladu AF jak i mozliwosc gorszej pracy swiatlomierza w aparacie)

    W sumie cos zyskujesz ale kosztem rozjechania wielu parametrow optyki.

    Pytanie czy warto isc na takie kompromisy o ile wazna jest dla Ciebie wysoka jakosc obrazu.

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Konwertery do obiektywów Panasonica

    To że się jakość obrazu posypie to raczej oczywiste, pytanie jest nie "czy" ale "jak bardzo". Czy na przykład 14/2,8 z konwerterem szerokokątnym będzie dużo, dużo gorszy niż Olympus 9-18 nastawiony na 11 mm? Takie właśnie porównanie chciałbym zobaczyć.

    pozdrawiam

    Jan

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Konwertery do obiektywów Panasonica

    Generalnie jeśli chodzi o używanie dedykowanych konwerterów zdanie mam pozytywne. Używałem LWA52 wraz z LX-5. Możecie wierzyć lub nie, ale spadek rozdzielczości był niemierzalny (nie jestem szumofobem, ale zboczeńcem o specjalności 1:1 już owszem i niczego nie wypatrzyłem). Oczywiście dystorsja, poza tym szkło (relatywnie) duże i ciężkie, więc aparacik walił się na dziób - niemniej rozwiązanie godne polecenia - pole widzenia wzrosło bardzo, i to w stosunku do już szerokich 24mm. Czego to dowodzi? Nie odrzucałbym konwerterów od razu - nawet, jeśli mamy wysokie wymagania co do jakości. Być może kompromis będzie do przełknięcia (w tym przypadku geometria).

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Konwertery do obiektywów Panasonica

    Panasonic Polska zamieścił na swoich stronach notatkę o konwerterach:
    http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/P...#anker_8571897

    Z kolei na jego stronach facebookowych jest kilka zdjęć, niestety też skalowane.

Podobne wątki

  1. Konwertery Fish (:)
    By Grego in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27.12.11, 21:52
  2. konwertery u43
    By kowal73 in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20.12.11, 18:50
  3. Nowe oprogramowanie do obiektywów Panasonica m43
    By Jd in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17.09.11, 10:00
  4. Konwertery makro
    By Sapphiron in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22.07.07, 12:40
  5. konwertery do e-10 olympus
    By maxbmx in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.04.04, 17:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.