Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Jak dobrze wypalić płytkę?

  1. #1
    Awatar shary
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    130
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Jak dobrze wypalić płytkę?

    Mam do Was pytanie. Jak wypalacie swoje zdjęcia na płytkach które przekazujecie klientom?
    Oddałem dziś klientowi kilkadziesiąt płyt DVD z nagranym materiałem (jpeg i wmv). Już wiem że jest problem z przynajmniej trzema płytkami. Nie widać ich w komputerze ani DVD. Pojechałem, wymieniłem je na inne, a te które miały problem mam w domu. U mnie komp je widzi. Mogę normalnie przeglądać zdjęcia.
    Zauważyłem już kiedyś podobny problem. I wtedy i dziś DVD to były "plusy". Jak kupowałem "minusy" to nie miałem problemów.
    Kupuję zawsze płyty markowe. Tym razem były to jakieś wynalazki, ale poprzednio były TDK DVD+R.
    Wypalam je z prędkością x4, czasem x6.
    Używam Ashampoo Burning Studio Elements.

    Czy możecie mi doradzić jak mam wypalać, jakie płyty kupować, żeby nie było podobnych problemów?

    I jeszcze drugie szybkie pytanie. Do jakiego formatu konwertować pliki .wmv żeby można je było odtworzyć na kompie i w stacjonarnym DVD?
    Ostatnio edytowane przez shary ; 5.01.12 o 20:26

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Jak dobrze wypalić płytkę?

    Ja z DVD zrezygnowałem już dawno. Często po jakimś czasie jakiś procent plików w żaden sposób się nie chciał odczytać, nawet na tym samym kompie co wypalał płytki.

    Namów klienta na dysk HDD, możesz mu na taki dysk dogrywać kolejne fotki.

    Możesz dawać materiał na pamięciach USB, klient sobie zgra i zwróci nośnik (lub niech zapłaci za nośnik).

    Zamiast formatu WMV stosuj mp4, aczkolwiek różne DVD różnie podchodzą do tego samego pliku, ja mam trzy DVD i każdy inaczej traktuje pliki. Również AVI są dobrze traktowane przez różne odtwarzacze DVD. Stwierdziłem, że najbezpieczniej jest wypalać płyty w formacie Video DVD, każdy DVD to chwyci. Jeśli chcesz lepszą rozdzielczość to musisz wejść w BR.

  3. #3
    Awatar shary
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    130
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Jak dobrze wypalić płytkę?

    HDD odpada. Materiał musi być na płytach, tym bardziej że co jakiś czas bierze kilkadziesiąt, czasem ponad sto nośników. On to potem rozdaje ludziom którzy czasem myszki nie umieją trzymać.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Jak dobrze wypalić płytkę?

    A te jpegi na płytach to w jakim celu są rozdawane, czyli inaczej, co z nimi ludzie, co dostali płytkę, robią? Do czego ich używają, wykorzystują?

  5. #5
    Awatar shary
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    130
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Jak dobrze wypalić płytkę?

    To zdjęcia instruktażowe, dokumentacyjne, inspekcyjne, inwentaryzacyjne. Po obejrzeniu są przechowywane w celu archiwizacji. Czasem się do nich powraca.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Ełk
    Posty
    355
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Jak dobrze wypalić płytkę?

    Myślę,że to od jakosci płytki raczej zależy...ale moge się mylić.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar leszekkl
    Dołączył
    Jun 2011
    Mieszka w
    Lubartów
    Posty
    599
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Jak dobrze wypalić płytkę?

    Cytat Zamieszczone przez shary Zobacz posta
    Mam do Was pytanie. Jak wypalacie swoje zdjęcia na płytkach które przekazujecie klientom?
    Oddałem dziś klientowi kilkadziesiąt płyt DVD z nagranym materiałem (jpeg i wmv). Już wiem że jest problem z przynajmniej trzema płytkami. Nie widać ich w komputerze ani DVD. Pojechałem, wymieniłem je na inne, a te które miały problem mam w domu. U mnie komp je widzi. Mogę normalnie przeglądać zdjęcia.
    Zauważyłem już kiedyś podobny problem. I wtedy i dziś DVD to były "plusy". Jak kupowałem "minusy" to nie miałem problemów.
    Kupuję zawsze płyty markowe. Tym razem były to jakieś wynalazki, ale poprzednio były TDK DVD+R.
    Wypalam je z prędkością x4, czasem x6.
    Używam Ashampo Burning Studio Elements.

    Czy możecie mi doradzić jak mam wypalać, jakie płyty kupować, żeby nie było podobnych problemów?

    I jeszcze drugie szybkie pytanie. Do jakiego formatu konwertować pliki .wmv żeby można je było odtworzyć na kompie i w stacjonarnym DVD?

    Ja nagrywam na ,,Verbatim'' DVD-R, podobno są najlepsze nigdy nie miałem z nimi problemu, a z innymi dosyć często ,Philipc i TDK też są dobre. Nagrywam na ASCHAMPOO Burning Studio (bardzo dobry darmowy program). w programie wskazujesz ,,nagraj płyty i katalogi''a następnie ,,Nagraj nową płytę CD/DVD dalej wszystko proste. Kupiłeś złe płyty. Konwersja do DVD,program Quick Media Converter.
    Ostatnio edytowane przez leszekkl ; 5.01.12 o 20:12

  8. #8
    Banned | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    113
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Jak dobrze wypalić płytkę?

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Ja z DVD zrezygnowałem już dawno. Często po jakimś czasie jakiś procent plików w żaden sposób się nie chciał odczytać, nawet na tym samym kompie co wypalał płytki.
    Verbatim MediDisc, albo Verbatim Gold Archival..
    tańsze płyty starzeją się niestety bardzo szybko..

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Jak dobrze wypalić płytkę?

    Cytat Zamieszczone przez shary Zobacz posta
    To zdjęcia instruktażowe, dokumentacyjne, inspekcyjne, inwentaryzacyjne. Po obejrzeniu są przechowywane w celu archiwizacji. Czasem się do nich powraca.
    Ze zdjęć i plików video można zrobić film DVD - nieco więcej pracy, ale płyta odpali się w każdym odtwarzaczu DVD.

    ---------- Post dodany o 19:12 ---------- Poprzedni post był o 19:09 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Conchitta Zobacz posta
    Verbatim MediDisc, albo Verbatim Gold Archival..
    tańsze płyty starzeją się niestety bardzo szybko..
    Archiwizacja na płytach ma jeszcze jedną wadę - długi czas dostępu do pliku.

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    431
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Jak dobrze wypalić płytkę?

    Nagrywasz na laptopie czy na komputerze stacjonarnym? Mi się często zdarzało, że płyta CD/DVD nagrana na laptopie (IBM, Lenovo) nie była odczytywana na innych komputerach.
    Może to kwestia samej nagrywarki.
    Spróbuj przetestować ją:
    http://www.dobreprogramy.pl/Nero-Dis...ows,12386.html

Podobne wątki

  1. OM-2n źle działa w AUTO dobrze w Manualu
    By gezaj in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.11.09, 12:14
  2. 720sw- czy dobrze wybrałem?
    By werni in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29.09.06, 21:45
  3. co zle co dobrze - wasze rady :) Tutaj!!!
    By Bluesking in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 2.07.06, 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.