Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Jak dobrze wypalić płytkę?

  1. #21
    Awatar shary
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    130
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Jak dobrze wypalić płytkę?

    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    1. Zaktualizuj bios recordera do najnowszego jaki ma
    2. Zawsze wypalaj na podlaczonym prundzie do sieci
    3. Tylko markowe plyty
    4. Nagrywajac staraj sie zamykac sesje niewazne ile jeszcze zostalo
    5. Nagrywaj plyty z ich nominalna predkoscia (tak jak sa opisane - nie wolniej nie szybciej)
    6. Staraj sie w czasie nagrywania nic innego nie robic na kompie.
    7. Pobaw sie tez innym softem do wypalania (np. Nero)

    Milej zabawy

    pozdro
    1. W laptopie również? (proszę się nie śmiać, mam juz siwą głowę. Jak to zrobić?).
    2. prund jest podłączony
    3. tu bywa różnie (dla klientów którzy płacą, wypalam tylko oryginały).
    4. zamykam
    5. czy to znaczy z taką prędkością jaka jest napisana na nośniku?
    6. ewentualnie przeglądam internet
    7. spróbuję (zawsze używałem Nero. Od jakiegoś czasu Ashampo. Też podobno jest dobry).


    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Dodam tylko to:Kupuj tylko markowe pojedynczo pakowane.Te po 5 sztuk to juz 2ga klasa kontroli,a te na "kiju" po 10,25,50,100 to moze kilka z calego opakowania zdatna do czegos.Kiedys mialem przypadek,ze z paczki 50 sztuk zadna sie nie nadawala do palenia.
    No to mnie zmartwiłeś. Czasem kupuję kilkadziesiąt lub kilkaset nośników. Wtedy różnica w cenie jest znaczna.
    Ostatnio edytowane przez shary ; 6.01.12 o 13:14

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    431
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Jak dobrze wypalić płytkę?

    Mi się wydaje, że problem może leżeć w laptopowej nagrywarce. Często są niby "markowe", ale to co nagrają pozostawia wiele do życzenia. Takich problemów nie miałem, gdy nagrywałem na komputerze stacjonarnym.

  3. #23
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: Jak dobrze wypalić płytkę?

    Cytat Zamieszczone przez shary Zobacz posta
    1. W laptopie również? (proszę się nie śmiać, mam juz siwą głowę. Jak to zrobić?).
    2. prund jest podłączony
    3. tu bywa różnie (dla klientów którzy płacą, wypalam tylko oryginały).
    4. zamykam
    5. czy to znaczy z taką prędkością jaka jest napisana na nośniku?
    6. ewentualnie przeglądam internet
    7. spróbuję (zawsze używałem Nero. Od jakiegoś czasu Ashampo. Też podobno jest dobry).
    Taa w laptopowej nagrywarce tez bios sie aktualizuje
    Taa, nominalna to jest ta opisana na plycie (czesto pisana na nich dla bezpieczenstwa jako max)
    Kupuj markowe, te w kegach sa lepsze niz noname pakowane pojednyczo

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  4. #24
    Awatar shary
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    130
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Jak dobrze wypalić płytkę?

    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Kupuj markowe, te w kegach sa lepsze niz noname pakowane pojednyczo
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Dodam tylko to:Kupuj tylko markowe pojedynczo pakowane.Te po 5 sztuk to juz 2ga klasa kontroli.
    OK, rzucę monetą

  5. #25
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Jak dobrze wypalić płytkę?

    Cytat Zamieszczone przez shary Zobacz posta
    OK, rzucę monetą
    A rzucaj.Sa trzy tlocznie co tlocza plytki DVD.Kazda firma taka nie no name ma zawarte umowy w kazdej tloczni.Teraz tak.Plytki pakowane pojedynczo po jednej sztuce to plytki ktore musza przejsc wszystkie etapy kontroli pozytywnie w kazdej tloczni.I to bez roznicy czy plytka to sony tdk czy ala ma kota.Plytki pakowane po 5 sztuk to juz jedna kontrola mniej.Te na patyku to w zasadzie jak na wirniku nie peknie to przechodzi do paczkarni.Druga sprawa to pomijajac droge z wytworni do sklepu to miejsce gdzie sa one lezakowane i w jakich warunkach,i nie chodzi mi czy jest tam ciemno czy jasno,tylko jakie urzadzenia zdalnie sterowane dzialaja tam ciagle.Poloz na odtwarzaczu czysta plytke,niech polezy przez kilka dni,Ty poogladaj sobie filmy.W 50% ta plytka juz bedzie pokazywac dziwne sumy jak ta sama przed lezakowaniem.
    MZ w laptopie to mozna maile czytac,ju tuba obejrzec i pedefa komus przeslac.Tam jest kieszen z mozliwoscia nagrywania.A wypalac to raczej na stacjonarnym.Normalne wypalarki do palenia sa wielkosci trzech lapkow jeden na drugim i sluza tylko do wypalania.Jesli wypalasz takie ilosci plyt to ja bym sie w stacje do wypalania zaopatrzyl,a nie lapka meczyl.

  6. #26
    Awatar shary
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    130
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Jak dobrze wypalić płytkę?

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Jesli wypalasz takie ilosci plyt to ja bym sie w stacje do wypalania zaopatrzyl,a nie lapka meczyl.
    A czy zewnętrzna wypalarka dobrej firmy podłączona przez USB poprawi jakość? (o tym mówisz?) Za laptopa zapłaciłem więcej niż za żony samochód. Jest poprostu świetny. Megaszybki, megawydajny. Nie ma mowy o zmianie, zresztą nie ma na co.

  7. #27
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Jak dobrze wypalić płytkę?

    Cytat Zamieszczone przez shary Zobacz posta
    A czy zewnętrzna wypalarka dobrej firmy podłączona przez USB poprawi jakość? (o tym mówisz?) Za laptopa zapłaciłem więcej niż za żony samochód. Jest poprostu świetny. Megaszybki, megawydajny. Nie ma mowy o zmianie, zresztą nie ma na co.
    Matko Boska,musisz zony nie lubic jak jej taki pojazd serwujesz
    Nie wiem czy te USB nie bedzie za waskim gardlem w takim urzadzeniu.Skoro taki mega ten laptop to czemu problem ma z paleniem?.Mysle,ze u Ciebi to wina chyba nosnika i programu.Nero do danych,alkohol do obrazow,aschampo to taki no powiedzmy do wszystkiego.
    Popatrz czy czasem nie pomoze wylaczenie imapi.exe,wszak palisz zewnetrznym.No i jesli juz to miej do palenia jeden sprawdzony,bo z nimi jak z kodeckami.Im wiecej tym gorzej.A juz szczyt to mega,super,packi tych kodeckow.

  8. #28
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: Jak dobrze wypalić płytkę?

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    a może w ogóle zrezygnować z wypalania. To ślepą uliczka.
    Dokładnie. Ta technologia trochę nie wypaliła i A.D. 2012 ma średni sens. Jak sobie przypomnę ile kasy niegdyś dałem za nagrywarkę, ile studiów poświęciłem nim wybrałem TEACa ileś tam, dobierając nośniki oczywiście dobre i nie tanie... i teraz zaledwie po kilku latach już zdarzają się problemy z odczytem prawidłowo przechowywanych płyt...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  9. #29
    Awatar shary
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    130
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Jak dobrze wypalić płytkę?

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Matko Boska,musisz zony nie lubic jak jej taki pojazd serwujesz.
    Lubię ją nawet czasem, a do szaleństwa ją kocham gdy płaci za mnie ZUSy, podatki i prowadzi całą moją buchalterię . A pojazd też ma fajny. Pali 5/100km benzyny.

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54
    Skoro taki mega ten laptop to czemu problem ma z paleniem?.Mysle,ze u Ciebi to wina chyba nosnika i programu
    No właśnie szukam przyczyny. Może to nie wina laptopa. Zdarza się to sporadycznie, ale jednak. Dlatego warto posłuchać dobrych rad. Problem był zawsze z "plusami". Czytałem w sieci o różnicach między "minusami" a "plusami". Wyjaśnienia są mętne.
    Ostatnio edytowane przez shary ; 6.01.12 o 14:45

  10. #30
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Jak dobrze wypalić płytkę?

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Dokładnie. Ta technologia trochę nie wypaliła i A.D. 2012 ma średni sens. Jak sobie przypomnę ile kasy niegdyś dałem za nagrywarkę, ile studiów poświęciłem nim wybrałem TEACa ileś tam, dobierając nośniki oczywiście dobre i nie tanie... i teraz zaledwie po kilku latach już zdarzają się problemy z odczytem prawidłowo przechowywanych płyt...
    Karol to nie tak calkiem masz racje.Na tym regale sa plytki DVD.Na samym dole tam sa co maja ponad 10 lat napewno.Dokladnie to jak Plytki DVD sie ukazaly w niemczech w spprzedarzy to na drugi tydzien ja juz je palilem,To samo bylo z plytkami CD.Wszystkie do dzis sie otwieraja.Mam takie trzy regaly na kazdej polce jest 200plyt DVD.Zdjecia ,zdjecia ,zdjecia...Załącznik 58567

Podobne wątki

  1. OM-2n źle działa w AUTO dobrze w Manualu
    By gezaj in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.11.09, 12:14
  2. 720sw- czy dobrze wybrałem?
    By werni in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29.09.06, 21:45
  3. co zle co dobrze - wasze rady :) Tutaj!!!
    By Bluesking in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 2.07.06, 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.