Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 74

Wątek: Zawod - Fotograf Prasowy

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Mieszka w
    Kraków
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria

Odp: Zawod - Fotograf Prasowy

Co to jest "szmercengeld"?

T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."

Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.

| OlyJedi Awatar winnetou
    Mieszka w
    Jasło/Rzeszów/ex-3city
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

Gelt - wypłata/pieniądze
    Schmerz - ból

hmm - coś jak nasze ciężko zarobione pieniądze - brakuje mi naszego określenia, które by to dosadnie opisało
    LRU: #472938 | XMPP winnetou@jabster.pl
    Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting
    E-30 + kilka gratów, brak talentu i światłowstręt

| OlyJedi Awatar leszekkl
    Mieszka w
    Lubartów
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Moge nawet tu napisac,zadna tajemnica.Potracenie na przejsciu pieszego to ewidentna "Twoja"wina.Tracisz na procentach i oplacasz wyzsza stawke.Oczywiscie ubezpieczalnia pokrywa koszty leczenia.Jednak jesli Cie pozwi prywatnie o "szmercengeld" to juz raczej Ty placisz.A co ma do utraty pracy? Ano to ,ze tracisz prawo do jazdy na pewien okres(chyba miesiac albo dwa)A jesli byles po kielonku to juz raczej rok i badania "idioten test"Za pierwszym razem nigdy nie zdasz .A co jesli do pracy dojezdzales autem 40-60 km i nie masz innej mozliwosci.Takie dojazdy to normalne odleglosci i nic dziwnego,ze pracodawca Cie zwolni.Strata pracy to strata plynnosci finansowej tej co miales.Zaczyna brakowac ,raty i rachunki trzeba placic.Na ktorys zabraklo,na ponaglenie nie odpowiedziales bo i tak kasy brakuje.Wpisali Ci w "szufa"-lista dluznikow.Bedac w niej w kazdym druku parafke stawiasz o mozliwosc sprawdzenia przez adresata druku.Mieszkania nie dostaniesz jak tam jestes,te co masz jest za drogie.Kasy brakuje.Pracodawca potencjalny dmucha na zimne i "szufofca"raczej napewno nie zatrudni.Jestes w dolku po uszy i ciezko sie wygrzebac.Oczywiscie to najczarniejszy scenariusz potracenia pieszego na przejsciu.Moze byc tak ze sie obejdzie bez policji,piwo wypijecie przeprosisz i szafa gra.Ale bedziesz ryzykowac?????Ja napewno nie ,ja sie zatrzymam.Moze ten z tylu puknie we mnie i bede zarobiony,bo nigdy nie dostaniesz tyle za wozek ile ma w liscie ubezpieczalnia.
    Po pierwsze u nich nie chodzi tylu ludzi na piechotę, u nas co przejście to stop . Jak idzie to Polak lub inny demolud,(chodziłem przez siedem lat ) a po drugie dla nich benzyna jest dużo tańsza w stosunku do zarobków i mogą sobie pozwolić na ,,trochę kultury''.

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria

Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta

T.
    Typowe zadoscuczynienie finansowe za poniesiony bol i uszczerbek na zdrowiu w zwiazku z wypadkiem nie ze swojej winy.Moj sym jak jeszcze byl chlopcem jechal rowerem.Na sciezce rowerowej uderzyl w niego samochod.Przelecial przez maske fiknal koziolka (mial wtedy 16 lat)Porwane spodnie przytarte buty,rower na zlom otarte lokcie bol glowy i nogi przez kilka dni.Schmerzensgeld okolo 3500DM plus za uszkodzone rzeczy i rower.Bez prywatnego skarzenia przyznane z urzedu.

| OlyJedi Awatar Janeczek
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria

W Polsce, jezeli chodzi o jezdzenie, jest wies i tyle. Nie przestrzega sie przepisow. Karac, karac, karac i egzekwowac! Moze kiedys zacznie sie jezdzic jak powinno.
    Proste ale nie w Polszy.

Fotografia wg mnie, ta prasowa tez, bedzie systematycznie sie staczac, postep, ekonomia czy jak to sobie wymyslicie, kazdy powod bedzie dobry.

pozdrawiam serdecznie
    Janek
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

| OlyJedi Awatar leszekkl
    Mieszka w
    Lubartów
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta

T.
    Bolące pieniądze

Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria

Cytat Zamieszczone przez Hrr Zobacz posta
    Chętnie zarabiał bym na swoim hobby, podziwiam np. Dobasa nie tylko za zdjęcia które robi ale także za to jak potrafił się ustawić. Może mi się uda, może nie wtedy trudno. Mimo wszystko fajnie jest gdy mogę się rozwijać, pstrykać coś więcej niż tylko żuczki na liściach nawet jeśli na tym nie zarobię.
    Oooo Panie - do ustawienia się to daleko ale może kiedyś

| OlyJedi Awatar paskud_nick
    Mieszka w
    N 53,7238 E 16,6745
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    Prawda jest taka, że małe redakcje (może i większe też) może i chciałyby mieć na etacie dobrego fotografa ale... KASA. Wszak prościej jest mieć 2 w 1 czyli redaktora, który robiąc materiał strzeli parę fot. Czasem kupią jakieś zdjęcie, gdy okaże się, że ktoś inny był we właściwym czasie we właściwym miejscu, jednak wariant 2 w 1 jest coraz popularniejszy.
    Daleko nie szukam, a pewnie takich "propozycji" jest pełno na każdym kroku... portal X pisze tak: "Cynk - poinformuj nas
    Jesteś świadkiem nagłego zdarzenia? Coś od dawna Cię irytuje? Podziel się z nami tą informacją. Daj nam cynk."
    W moim rozumieniu: opisz, dodaj extra zajmujące fotki, mogą być z i-phona np., byle jakie, ale zdarzenie opublikujemy za free i Ty też będziesz z tego miał nic, za to my zyskamy splendor itp. itd.
    Bierze Was to? Ja nie reaguję na takie "propozycje", a jest ich, jak widzę, pełno na każdym kroku.
    E-PL5 + parę dodatków

| OlyJedi
    Mieszka w
    B-stok
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

Ty nie reagujesz,ale 3,500,000 innych się na to nabiorą bo będą chcieli zaistnieć jako "twórcy"

| OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria

Niestety, ale to wszystko jest na równi pochyłej. Jakość już nie jest ważna. Liczy się, żeby być pierwszym i zarabiać więcej kasy. Traci na tym jakość zdjęć (bo fotki może wysłać kowalski za free i jeszcze szybszy będzie, bo pośle fotkę bezpośrednio z telefonu, 4mpx starczą na neta), tracą na tym teksty (bo każdy chętniej kliknie w cycek dody, niż w artykuł przy którym trzeba pomyśleć). Wiadomo, fotografia reportażowa istnieć będzie nadal, bo jakieś tam zapotrzebowanie części społeczeństwa jest, czołowe magazyny potrzebują dobrych zdjęć, jest prestiż w konkursach, repo pojawia się też w albumach, galeriach itd, ale fotoreporterzy codzienni będą mieć coraz gorzej. To wszystko się stacza i chyba prędko nie zatrzyma. Sądze, że zmieni się forma i do takiej fotografii prasowej jaką mieliśmy, już się nie wróci.

Myślałem o zawodzie fotoreportera. Chciałbym to robić. Ale.. samymi ideami człowiek się nie naje. Pozostaje mieć piękną pasję.