Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Obudowy podwodne dla PEN-a

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Odp: Obudowy podwodne dla PEN-a

    Cytat Zamieszczone przez Janeczek Zobacz posta
    ...testowalismy na sucho z Jackem na targach Baltictech w Gdynii...
    To "na sucho" - jest, niestety, prawdziwe, ja nie nurkuję i moja wiedza na temat fotografii podwodnej jest wyjątkowo skromna. Nowe obudowy do "maluchów" - PT-EP05L/PT-EP06L przystosowane są tylko do obiektywu M14-42 II/R, natomiast trochę więcej można "dorobić" konwerterami (szeroki i makro). Więcej wiedzy będę miał niedługo, gdyż to, cośmy z Jankiem próbowali "na sucho", wziął ze sobą na nurkowania Marcin Trzciński z Foto Podwodnej. Relacja powinna pojawić się w najbliższym czasie.

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Obudowy podwodne dla PEN-a

    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    To "na sucho" - jest, niestety, prawdziwe, ja nie nurkuję i moja wiedza na temat fotografii podwodnej jest wyjątkowo skromna. Nowe obudowy do "maluchów" - PT-EP05L/PT-EP06L przystosowane są tylko do obiektywu M14-42 II/R, natomiast trochę więcej można "dorobić" konwerterami (szeroki i makro). Więcej wiedzy będę miał niedługo, gdyż to, cośmy z Jankiem próbowali "na sucho", wziął ze sobą na nurkowania Marcin Trzciński z Foto Podwodnej. Relacja powinna pojawić się w najbliższym czasie.
    świetnie, że będzie testował Marcin Trzciński, to dobry fotograf i ciekawie pisze.
    Raczej trudno jest sprawdzić konwerter WA na sucho bo na powierzchni daje inne kąty niż w wodzie.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Obudowy podwodne dla PEN-a

    Droplet,

    oczywiscie masz racje jak powszechnie wiadomo pod woda kat widzenia jest inny srednio x.33 wiecej, natomiast, to, ze z Jackiem sprawdzilismy sam port do epl3 vs 9-18 na obudowie epl1 dalo do myslenia, okazuje sie, ze jest szerzej niz na 9-18 wg szybkich wyliczen port z kitem daje ok 20-21mm juz pod woda do ok 24mm dla epl1 + 9-18...

    Takze licze na relacje Marcina, cokolwiek bedzie wiecej w temacie, bo jak sami wiecie informacji w sieci jak na lekarstwo, a przydaloby sie, zeby wiedziec chocby w co inwestowac...

    pozdrawiam serdecznie
    Janek
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  4. #14
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    Odp: Obudowy podwodne dla PEN-a

    Hej od razu sprostuje ZENa jeszcze nie mam chciałem ściągać ale jedynie dostępne było w Europie tylko zamiast w USD trzeba było płacić tą samą kwotę w EUR
    więc póki co stanęło na mzd 9-18

    Czy te konwertery nowe WA to pasują tylko do nowych obudów czy do EPL1 da się toto podpiąć ?

    mi ZEN chodzi po łbie bardzo i prędzej czy później o niego się pokuszę

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Obudowy podwodne dla PEN-a

    Konwertery graja tylko z nowymi obudowami ale jest szerzej pare mm niz w 9-18, co pod woda jest nie do przecenienia!

    pozdrawiam serdecznie
    Janek
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  6. #16
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    Odp: Obudowy podwodne dla PEN-a

    ech... nicto. 9-18 z ZEN Portem - ma superowe efekty tylko kwestia pieniądza wydanego na toto

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Obudowy podwodne dla PEN-a

    No jakos strasznie drogie nie jest, ja rozumiem, ze jak prywatnie, to mozna sie zastanawiac ale jak wiesz, ze moze sie przydac w pracy to...

    Kup kup, chetnie obejrze fotki z tegoz

    Ja doszedlem do wniosku, ze 9-18 wcale nie jest szeroko, nie wiem jak do tej pory radzilem sobie kitem)

    pozdrawiam serdecznie
    Janek
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Obudowy podwodne dla PEN-a

    Z Zen-em jest jeden problem. Zapowiadają, że zrobią system z wymiennymi pierścieniami pośrednimi ale nic o tym nie słychać.
    Najlepsze efekty z portem kopułowym uzyskuje z Fisheyem, z zoomem jest zawsze pewien problem rozmyciem na krawędziach kadru
    w zależności od ogniskowej.
    Głupio wydać tyle kasy na port kopułowy mając świadomość, że działa np tylko z MZD 9-18.

    W moim Ikelite do E-3 mogę używać ten sam dome dla ZD 8mmFE i ZD 7-14 przekręcając same pierścienie choć długość pierścienia do ZD 7-14
    została IMHO dobrana niefortunnie.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Odp: Obudowy podwodne dla PEN-a

    Cytat Zamieszczone przez Janeczek Zobacz posta
    ...Takze licze na relacje Marcina, cokolwiek bedzie wiecej w temacie, bo jak sami wiecie informacji w sieci jak na lekarstwo,..
    Rozmawiałem dzisiaj z Marcinem, już jest po nurkowaniach. Relacje nt. obudowy do PENa E-PL3 będą w styczniowym numerze Digital Foto Video, oraz w najbliższym wydaniu Biuletynu Foto-Podwodna http://biuletyn.fotopodwodna.pl/
    Generalnie usłyszałem dobre zdanie - AF działa bardzo dobrze, obraz robi dobre wrażenie. Najbardziej wkurzające okazały się zmiany przysłony i czasu naświetlania, które trzeba "wypikać" małymi guziczkami, co w rękawicach jest zajęciem skomplikowanym.
    Jack

  10. #20
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Obudowy podwodne dla PEN-a

    Jak sie ma solidne rekawice to daje w kosc to fakt ale na cieple wody guzikologia w Penie jest rewelacyjna!
    Troche pokretla czasami sie slizgaja na gumkach dlatego przynajmniej w Epl1 najlepiej zostawic szybki dostep do filmowania bezposrednio pod guzikiem, bez krecenia pokretlem, mozna nie zdarzyc

    czekamy na relacje

    pozdrawiam serdecznie
    Janek
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

Podobne wątki

  1. Wiercenie obudowy E-500
    By Gregorius in forum E-System
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23.05.07, 13:06
  2. Obudowy podwodne
    By johan in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11.05.07, 23:14
  3. PYTANIE O OBUDOWY
    By richie in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28.08.04, 13:35
  4. Obudowy
    By Metroid in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12.07.04, 13:37
  5. Obudowy podwodne
    By Stary in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 8.07.04, 11:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.