Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Prośba o poradę - Olympus czy Sony? Bardzo ważne!

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Prośba o poradę - Olympus czy Sony? Bardzo ważne!

    Witam bardzo serdecznie,

    piszę pierwszy post i od razu prośba do wszystkich Forumowiczów znających się na cyfrówkach.
    Niebawem będę miał w rodzinie kilka uroczystości i chciałem z tej okazji zmienić swój stary aparat Canon SD 600 na jakiś nowszy model.

    Czego oczekuję od aparatu:
    -możliwości dużego zoomu optycznego,
    -dobrych zdjęć (szczególnie redukcji zamazań przy poruszeniu dłonią, redukcji efektu czerwonych oczu),
    -w miarę (bo wiadomo ,że nie jest to lustrzanka) dobrych zdjęć przy słabym oświetleniu (np, nocnych),
    -filmów w dobrej jakości (najlepiej HD min. 720p)

    Wytypowałem dwa modele

    Olympus D 720 oraz Sony DSC W 530.

    Nie znam się jakoś szczególnie na aparatach i jedyna rzecz jaka mi nie pasuje w Olympusie to niskie ISO wg info 80 - 160 ( http://www.mediamarkt.pl/produkty/fo.../d-720-srebrny ) natomiast przy Sony nie widzę by miał filmy HD. No i Sony ma tylko 4x optyczny zoom a Olympus aż 10x.

    Ale tak jak wspomniałem nie znam się na cyfrówkach zbytnio, dlatego proszę kogoś kto zna się coś więcej by wyraził opinię który z tych dwóch aparatów jest lepszy (stricte który robi lepsze foty) , a może polecicie jakiś inny model?

    Na aparat chcę wydać do 450zł

    Bardzo proszę o wskazówki, każda będzie cenna

    P.S nie wiem też jak zapatrywać się na akumulatory dedykowane tylko do konkretnego modelu (później droga cena nowego) , ale chyba większość tych cyfrówek za ponad 400zł ma własne aku dedykowane pod siebie.

    Z góry dzięki za wszelką pomoc

  2. #2
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Prośba o poradę - Olympus czy Sony? Bardzo ważne!

    Cytat Zamieszczone przez rogerss Zobacz posta
    ...jedyna rzecz jaka mi nie pasuje w Olympusie to niskie ISO wg info 80 - 160 ( http://www.mediamarkt.pl/produkty/fo.../d-720-srebrny ) natomiast przy Sony nie widzę by miał filmy HD. No i Sony ma tylko 4x optyczny zoom a Olympus aż 10x.
    Nie doczytałeś dokładnie, czułość iso ma od 80 do 1600. Skoro zależy Ci aby był większy zoom i HD to wybór jest chyba oczywisty. Ten sony nie ma filmików HD. Tak w ogóle nie spodziewaj się jakiś super zdjęć z aparatu w cenie do 450zł. Wszystkie aparaty w tej cenie będą miały podobne jakościowo zdjęcia.

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Prośba o poradę - Olympus czy Sony? Bardzo ważne!

    sorry, tu akurat moja pomyłka przy pisaniu , zabrakło jednego zera Dzięki za odpowiedź. Właśnie tak się zastanawiam czy wydawać ponad 400zł czy nie lepiej kupić coś tańszego np Benq C1430 (ok 249zł) a może Fuji FinePix AX 300 (też podobna cena) bo skoro ma nie być wielkiej różnicy to po co przepłacać A oba te modele z tego co widzę na stronach też mają HD filmy.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Prośba o poradę - Olympus czy Sony? Bardzo ważne!

    Z tych dwu to Fuji. Jednak to bardziej uznana firma i w fuji AX 300 masz zoom optyczny 5x, Benq tylko 3x, a na tym Ci zależało.

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Prośba o poradę - Olympus czy Sony? Bardzo ważne!

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Z tych dwu to Fuji. Jednak to bardziej uznana firma i w fuji AX 300 masz zoom optyczny 5x, Benq tylko 3x, a na tym Ci zależało.
    Właśnie przeglądając sieć i biorąc pod uwagę poprzednie posty wytypowałem ,że najlepszy dla mnie będzie właśnie FUJI FILM AX300.
    Jeśli ktoś dysponuje tym cackiem to proszę o opinie na jego temat będę wdzięczny

    Dzięki za pomoc

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 7.02.09, 10:58
  2. Bardzo wazne (C750 UZ)
    By bobo in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29.10.05, 14:18
  3. Serwis - bardzo ważne i bardzo pilne!!
    By *_radosny_* in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14.12.04, 13:06
  4. Olek C-5060 vs C-4000 (bardzo wazne i pilne)
    By qwerty in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 5.09.04, 18:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.