Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: Czarnobyl

  1. #1
    Awatar shary
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    130
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Czarnobyl

    W kwietniu tego roku, w 25 rocznicę awarii w elektrowni w Czarnobylu, miałem możliwość podróży sentymentalnej do czarnobylskiej elektrowni. Owocem tej wyprawy między innymi była diaporama która w listopadzie tego roku w Szczecinie zdobyła jedną z głównych nagród w międzynarodowym konkursie. Startowało 40 uczestników z całego świata. Mimo silnej konkurencji udało mi się otrzymać jedną z nagród.
    TUTAJ jest obszerny fotoreportaż z tej wyprawy, a TUTAJ można pobrać z serwera moją diaporamę. jest to plik samouruchamialny .exe, więc jeśli u kogoś antywirus zareaguje alergicznie to proszę to zignorować. Plik napewno jest "czysty".

    życzę wielu wrażeń i czekam na Wasze opinie.

    shary z Gdańska
    Ostatnio edytowane przez shary ; 18.12.11 o 15:47

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar oczko
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    226
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Czarnobyl

    gratuluję
    zdjęcia świetne

    chciałbym się tam kiedyś wybrać, mógłbyś powiedzieć jak wygląda sprawa z dostępnością tego miejsca dla "turystów" ?
    Pentax K7 + Sigma 70-200II +DA 18-55WR + Tamron 17-50 f/2.8 + Samyang 85 f/1.4 + Helios f/2.0 + Metz 58 AF-1
    zapraszam na moją stronę: http://pawellysik.iportfolio.pl/ i zachęcam do współpracy

  3. #3
    Awatar shary
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    130
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Czarnobyl

    Cytat Zamieszczone przez oczko Zobacz posta
    chciałbym się tam kiedyś wybrać, mógłbyś powiedzieć jak wygląda sprawa z dostępnością tego miejsca dla "turystów" ?
    Żeby dostać się do 30 kilometrowej strefy, trzeba mieć specjalne zezwolenie od władz Ukrainy. Ja byłem na wyjeździe którego organizatorem był podwarszawski Instytut Problemów Jądrowych. Według mojej wiedzy na dzień dzisiejszy nie ma możliwości wjazdu do strefy zero jako pojedyncza osoba. Wiąże się to chociażby z faktem, że do poruszania się po Prypeci, wymagany jest taki "Anioł Stróż".
    Jest to żołnierz lub milicjant, który "opiekuje" się grupą i pilnuje by nie włazili i nie fotografowali tam gdzie nie wolno.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar oczko
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    226
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Czarnobyl

    aaaa... to to trzeba polować na jakieś akcje zorganizowane przez kogoś "wyżej"
    dzięki wielkie za info
    Pentax K7 + Sigma 70-200II +DA 18-55WR + Tamron 17-50 f/2.8 + Samyang 85 f/1.4 + Helios f/2.0 + Metz 58 AF-1
    zapraszam na moją stronę: http://pawellysik.iportfolio.pl/ i zachęcam do współpracy

  5. #5
    Awatar shary
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    130
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Czarnobyl

    To info jakie udało mi się uzyskać od dr. Rabińskiego z IPJ w Świerku:

    od połowy czerwca Zona jest zamknięta dla wszystkich osób niezwiązanych z pracą na jej terenie. Mam tu na myśli wyjazdy turystyczne z biur podróży, które zyskiwały na popularności w ostatnim czasie. Tylko ekspedycje naukowe mogą uzyskać niezbędne zezwolenia na wjazd

  6. #6
    | OlyJedi Awatar brudnyhary
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Posty
    218
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Czarnobyl

    super fotki ,blisko a niedostępne dla większości obrazy, zazdroszczę i pozdrawiam

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: Czarnobyl

    A ja przy okazji apeluję - nie dajcie się propagandzie, tam obecnie - poza bardzo nielicznymi miejscami, w które i tak nie można się dostać - nic nie ma (w sensie zagrożenia). To wszystko jest utrzymywane dla dotacji i turystów, których obecnie jeździ tam olbrzymia liczba. Tkliwe sceny ze słynną laleczką na pierwszym planie są bez przerwy ustawiane i korygowane.
    Nie piszę, nie jedźcie tam i nie pstrykajcie, ale należy być świadomym jak jest naprawdę.
    Jest dużo podobnych miejsc, w sensie opuszczenia i przemijania, warto w takie się udać, bo w przeciwieństwie do Prypeci, one naprawdę znikają.

    Sorry, widzę że przemysł turystyczny jest ograniczony - pewno poszło o pieniążki, bo ostatnio troszkę dymu o tym było.
    Powinno tam powstać ''żywe muzeum'', oficjalnie i w celach edukacyjnych (choć ta sprawa jest wyjątkowo mocno kontrowersyjna) - wtedy byłoby okej.
    Ostatnio edytowane przez Janko Muzykant ; 23.12.11 o 22:45

  8. #8
    | OlyJedi Awatar kurokial
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    755
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Odp: Czarnobyl

    W nawiązaniu do Janka w sensie opuszczonych to np Borne Sulinowo jest w Polsce ino teraz tam nic już nie ma ale było i prawie nikt o tym nie wiedział.
    zZz

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: Czarnobyl

    Szczerze, już kilka lat temu widziałem spory zestaw zdjęć z tamtego miejsca. Nie będę ukrywał, że dużo ciekawszych, dużo więcej i bardziej ukazujących.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Czarnobyl

    Moze warto tez niedoszly EJ Zarnowiec zobaczyc, w przyszlym roku maja cos zaradzic w sprawie Naszej elektrowni jadrowej i pewnie rozbiora pozostalosci....

    pozdrawiam serdecznie
    Janek
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.