Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Czarnobyl

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: Czarnobyl

    Cytat Zamieszczone przez shary Zobacz posta
    Zwróć uwagę proszę że przy tym zdjęciu jest uśmieszek sugerujący że opis jest z przymrużeniem oka.
    Ja to wiem, Ty to wiesz, a większość tego nie wie. Psychoza antyatomowa to są konkretne pieniądze, które zamiast na np. obiektyw wydam na prąd.
    Cytat Zamieszczone przez shary Zobacz posta
    I jeszcze jedno. Nie byłem tam z wycieczką foto tak jak Ty, gdzie wozi się naiwnych turystów i nikt mi nie musiał dodatkowo "dramatyzować".
    Po pierwsze - musiał - to wszystko jest pod kontrolą lokalnej grupy, która dba, żeby wyglądało strasznie. W normalnych warunkach po prostu bierze się miotły (i kopary) i sprząta, ale wychodzi finansowo lepiej poprawiać widok, jaki jest. W sumie może to nie tak źle, bo jest to jakiś oryginalny pomnik epoki, ale dobrze wiedzieć, jak się sprawa ma naprawdę i nie chodzi mi o małe kłamstewka ''poprawiania natury'', a wielkie kłamstwa atomowe, które wraz z propagandą cieplarnianą i faworyzowaniem wiatraków mają duży wpływ na kryzys, a będą miały jeszcze większy.
    Po drugie - nie byłem tam nigdy i raczej nie zamierzam tam być. Wolę bardziej autentyczne miejsca, a poza tym jakoś niespecjalnie mnie takie klimaty ciągną.

  2. #22
    Awatar shary
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    130
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Czarnobyl

    Oboje niepotrzebnie bijemy pianę. Do niczego to nie prowadzi. Skoro nie byłeś i znasz realia tylko z przekazów innych osób, to tym bardziej zmieńmy temat na mniej promieniotwórczy, bo nasze dozymetry zaczynają niebezpiecznie piszczeć...

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: Czarnobyl

    Cytat Zamieszczone przez shary Zobacz posta
    Oboje niepotrzebnie bijemy pianę. Do niczego to nie prowadzi. Skoro nie byłeś i znasz realia tylko z przekazów innych osób, to tym bardziej zmieńmy temat na mniej promieniotwórczy, bo nasze dozymetry zaczynają niebezpiecznie piszczeć...
    Może Twój, moim celem jest mówienie jak jest, a nie bicie piany. Uważam, że nie powinno się cwaniakom płacić za kiepski spektakl urojonej grozy i niebezpieczeństwa, lepiej kupić sobie wycieczkę w bardziej autentyczne miejsce. A realia znam ze wyświetlaczy dozymetrów, które ludzie sobie fotografują i to mi wystarczy. One po prostu pokazują ''prawie nic''.

    Jeszcze raz - co innego miejsce jako pomnik głupoty tych, którzy do awarii doprowadzili i chwali się, że coś takiego właściwie powstało. Co innego jednak sianie strachu, zakazy fotografowania, poruszania i nie wiadomo jeszcze czego.

  4. #24
    Awatar shary
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    130
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Czarnobyl

    Masz jakąś obsesję na tym punkcie. Oddychaj spokojnie.

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: Czarnobyl

    Cytat Zamieszczone przez shary Zobacz posta
    Masz jakąś obsesję na tym punkcie. Oddychaj spokojnie.
    Uuu, zaczyna się, testosteron działa. Tylko jakby nie na mnie. Pa, pa.

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Czarnobyl

    Ja jestem przeciwnikiem atomu, ale z zupełnie innego powodu. Groźba katastrofy jest minimalna, natomiast budowanie elektrowni atomowej to przerzucanie kosztów na przyszłe pokolenia. My będziemy mieli tani prąd, nasi wnukowie zapłacą za niego podwójnie, bo każda elektrownia kiedyś się zacznie rozlatywać, a utylizacja takiej elektrowni często będzie kosztować kilka razy więcej, niż uda nam się teraz zaoszczędzić, dodatkowo zapłacą za energię z innych źródeł.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: Czarnobyl

    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    dodatkowo zapłacą za energię z innych źródeł.
    Dopóki nie nastąpi masowa robotyzacja (a nastąpi za 20-50 lat, o ile nie będzie sztucznie powstrzymywana protestami), musimy eksploatować to, co ma sens ekonomiczny. To już niedużo czasu. Potem i tak wszyscy będziemy na socjalu, a wytwarzaniem bateryjek z krzemu i utylizacją atomów zajmą się trochę mądrzejsze manipulatory samojezdne.

  8. #28
    Awatar shary
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    130
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Czarnobyl

    Ja nie jestem ani przeciwnikiem, ani zwolennikiem. Budowali mi kiedyś za oknem elektrownię atomową i nie specjalnie mi to przeszkadzało. A jeśli chodzi o przyszłość, to martwię się tak naprawdę tylko tym, aby w przypadku jakiegokolwiek konfliktu międzi narodami, elektrownia atomowa nie była stacjonarną bombą atomową.

  9. #29
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria

    Odp: Czarnobyl

    Cytat Zamieszczone przez shary Zobacz posta
    ... martwię się tak naprawdę tylko tym, aby w przypadku jakiegokolwiek konfliktu międzi narodami, elektrownia atomowa nie była stacjonarną bombą atomową.
    Robi Ci różnicę, czy zrzucą/wystrzelą na Twoje miasto ładunek nuklearny czy trafią Pershingiem w elektrownię atomową, stojącą w pobliży Twojego miasta?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: Czarnobyl

    Cytat Zamieszczone przez shary Zobacz posta
    martwię się tak naprawdę tylko tym, aby w przypadku jakiegokolwiek konfliktu międzi narodami, elektrownia atomowa nie była stacjonarną bombą atomową.
    Elektrownia atomowa nie może być bombą atomową, inne procesy w niej zachodzą. Może być najwyżej tak zwaną brudną bombą, ale znacznie skuteczniej byłoby taką zdetonować w centrum miasta, z racji niemobilności, położenia na peryferiach, zabezpieczeń wszelakich i trudności z takim pokierowaniem jej pracy, żeby zrobić bum. To już łatwiej wysadzić jakąś tamę, a zniszczenia byłyby większe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.