Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: E400 i D40 oraz inne ciekawostki

  1. #1
    Sylwek
    Gość

    Jeszcze taz e410 VS nikon D40

    Witam

    Oj trochę podyskutowałem na forum nikona odnośnie aparatu D40 i E410. Generalnie jest tak, że ....a lepiej sami przeczytajcie co oni o tym sądzą o to link do mojego postu:
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=25493

    i jeszcze jeden link do zdjęć robionych chyba przez amatorów na litwie link poniżej:

    http://fotki.lv/?x=OS5RKFxEVFM5LlAoXEdHLTpHPEhTR1hB

    Bardzo was proszę o ustosunkowanie się do tych wypowiedzi, nie chodzi mi o wojnę pomiedzy Nikonowcami i Olympusem ale o to jak z waszego doświadczenia to wszystko wygląda.

    Dzięki

    Sylwek

    Jeszcze mam czas na lustrzankę ale im więcej mam już dziś informacji tym łatwiej coś wybrać, przepraszam za ten temat ale ja stoje przed wyborem a sami wiecie jak sie wejdzie w jeden system to już prawie na dobre

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Sylwek - trochę brniesz w ślepą uliczkę - chcesz niejako scedować wybór aparatu na innych. Opinie innych są ważne ale prawda jest taka, że każdy chwali co ma. To amatorskie puszki i mało jest osób obiektywnych (co by używali obu) - tym bardziej, że E-410 tak na dobre jeszcze nie ma. Amatorskie lustrzanki dadzą Ci porównywalne możliwości - zwykle ich najsłabszym ogniwem jest osoba je użytkująca. Wyjątkiem jest E-330 - ze względu na swoją inność - rozszerzenie funkcjonalności, nie sugeruję jednak zakupu właśnie jego. Po prostu niech to będzie twój wybór - masz Net - ściągnij sample z tych puszek, obmacaj je w sklepie, przeanalizuj koszta pod względem tego co dostaniesz i tego co chcesz dokupić... W końcu kup aparat i ciesz się robieniem zdjęć. Niektórzy uważają, że tam grze kończy się technika zaczyna się fotografia...
    Osobiście kupiłem drugą E-puszkę i jestem zadowolony... W Necie znajdziesz sporo lepszych lub gorszych galerii z tych aparatów - ich jakość zależy od fotografującego a nie puszki...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #3
    Sylwek
    Gość
    Dziękuję za odpowiedź. Masz rację to człowiek robi zdjęcie choć puszka mu dużo pomoże przynajmniej w ostrośći. Ale tak na marginesie to chyba przyznasz, że E410 mniej profesjonalnie wygląda od D40, choć kto wie może i bedzie robić fotki bardzo dobre oczywiście z fotografem profesjonalnym nie innaczej

  4. #4
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Sylwek
    Dziękuję za odpowiedź. Masz rację to człowiek robi zdjęcie choć puszka mu dużo pomoże przynajmniej w ostrośći. Ale tak na marginesie to chyba przyznasz, że E410 mniej profesjonalnie wygląda od D40, choć kto wie może i bedzie robić fotki bardzo dobre oczywiście z fotografem profesjonalnym nie innaczej
    Szczerze - D40 nie bardzo mi się podoba z wyglądu o ile to ma jakieś znaczenie. IMHO oba aparaty jak dla mnie zbyt małe. Z wyglądu podoba mi się bardziej E-400/E-410 dzięki nawiązaniu do starych OM..., nie mam pojęcia jednak jak się go trzyma - po stronie Oceanu gdzie teraz jestem ciężko go pomacać... Skoro wygląd ma takie znaczenie dla Ciebie może E-500 - jest mały, trzyma się dobrze, ma zalety i wady IMHO zdecydowanie na korzyść tych pierwszych, ponadto aktualna cena jest bardzo dobra...
    Skoro masz ciągotki do Nikona dopiszę jeszcze coś - wybrałbym innego Nikona - ze "śrubokrętem". W systemie Olka brakuje póki co taniego obiektywu zbliżonego do standardu, w Nikonie czy Canonie jest (o ile po cropie to jeszcze standard). Kupując jednak D40 pozbawiasz się możliwości używania go a ściślej korzystania z AF... a takie szkiełko to niewątpliwie fajna sprawa ze względu na jasność, jakość no i cenę...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  5. #5
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    porównując e410 do d40(x) to zdecydowanie olympus.

    Dostajesz liveview nikon traci przewagę w systemie, bo liczba szkieł na AF-S jest podobna do OLka

    Nikon owszem, ale d80, a nie wydmuszka.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    @Sylwek
    Najgorsze co mogłeś zrobić na forum Nikona to wdawać się w przegadywanie z Robinem102

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Koronny argument

    Zdecydowalem sie na NIKONA D40 i jestem bardzooooo zadowolony z zakupu.
    W koncu mam w aparacie polskie menu i te podpowiedzi to praktycznie potezna instrukcja obslugi w aparacie w jezyku polskim! To jest chyba wielki plus jesli chodzi o ten aparat.
    Czemu wybralem Nikona? Bo to to zajebiste aparaty!

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez salvadhor
    @Sylwek
    Najgorsze co mogłeś zrobić na forum Nikona to wdawać się w przegadywanie z Robinem102
    Co racja to racja, ale i tak trzymal fason
    Widac ewoluował...
    ...był Olek jest A6000

  9. #9
    Sylwek
    Gość
    Dziękuje wszstkim za odpowiedź. Widziałem w sklepie e400 i faktcznie jest mały ale jego wygląd może się podobać. Mógłby być cięższy było by lepiej, jednak to co różni go najbardziej od E500 czy E330 to wielkość tych obiektywów. Jak widziałem 40-150 do E330 czy e500 to są olbrzymie takie fajnie się trzyma! Ten sam obiektyw dla e410 jest o wiele mniejszy waży 220g. a 14-42 190g (chyba o ile zapamiętałem) i jakoś zastanawiam się jak to wszystko razem będzie się trzymać, no cóż trzeba wybrać się do sklepu i pomacać ale nie można znowu sugerować się tylko gripem bo ten wypada lepej u D40. Muszęsobie założyć jedno, że jak będę zmieniał aparat to jeszcze czasu upłynie ( wiem już nie bedzie wtedy e330 i e500 w sklepach) zostaną tylko drogie systemy e410 i e510 i tu będzie trzeba poczekać pewnie z rok zanim troszkę stanieją, pewnie D80 bedzie już nie co tańszy niż obecnie ale niezawiele. Nie wiem czemu piszecie o tych ograniczeniach z obiektywami dla D40 z powodu braku"śrubokrętu" ? Jak wejdziecie na strane Nikona to przecież tych obiektywów jest trochę do D40 -oby tylko mieć kasę na ich zakup, to samo tyczy Olympusa Panowie. Zobaczcie standardowo każdy posiada dwa kitowe obiektywy w olympusie bedzie to 14-45 lub 14-42 lub 14-54 oraz 40-150 zaś w nikonie 18-55 lub 17-80 oraz 50-200 czasami 70-300 i do tego stałka. W tym wypadku każdy praktycznie to kupi bo ceny są zbliżone za 40-150 płacicie 1100zł i tele samo za 50-200 ludzie płaca. Za tem w tych dwóch systemach trzeba się zastanowić naprawdę poważnie. Z testów co prawda na fotopolisie wnika, że nikon ma skłonnosci do przepalenia koloru czerwonego ( oczywiście z forum nikona nikt tego nie widzi na zdjęciach) a w E410 jest przewaga na zdjęciach dominanty kolory fioletowego choć powiem szczerze, że na zdjęciach trochę to widać i zastanawiam się co jest tego przyczyną? I jak będzie wyglądał śnieg czy będzie biały czy lekko fioletowy? Szczerze to gdybym już dziś miał kasę to kupił bym e330 ale wiem, że będę kupował aparat za kilka miesięcy, dziś zaś chcę chłonąć jak najwiecej informacji o tych aparatach gdyż mój wybór musi być przemyślany i chciałbym ulokować pieniądze w system, który da mi najwięcej satyfakcji. Słuchajcie pisze, że zachwycam się zdjęciami z e500 e330 z e410 czy D40 piszę tak gdyż mam kompakt sp510uz i poprostu każde zdjęcie lustrzanką robi na mnie pozytywne wrażenie, ostrość, kolory itp, gdbym może miał tak jak wy lustrzankę potrafiłbym dostrzegać jakieś różnice pomiędzy systemami. Wybaczcie, że może piszę i na Nikonie i tu na forum ale porównując wypowiedzi różnych osób dochodzę do wniosku, że na forum Olympusa ludzie są mniej agresywni bardziej obiektywni, za to wam dziękuje, wiem że jeśli chwalicie nikona to d80 a nie innego, tam skoleji chwalą wszystko co nazywa się Nikon bo to jak ktoś tan napisał "zajebiste aparaty" racja argument beznadziejny jak kiedyś w sklepie koleś polecał mi canona, pytam dlaczego? a on mówi "bo sam takiego mam w domu i dobre zdjęcia robi" odwróciłem się na pięcie i wyszedłem wkurzony oczywiście

    Pozdrawiam
    Sylwek

  10. #10
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    ekhm 40-150 to nie za 1100zł ale za 600 raczej.

Podobne wątki

  1. E400 i E330
    By Sylwek in forum E-System
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 23.12.10, 21:10
  2. E400 vs. E410
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11.06.07, 13:59
  3. Olympus E400
    By fotomic in forum E-System
    Odpowiedzi: 610
    Ostatni post / autor: 27.10.06, 20:41
  4. C-5060 -tuleje 52mm oraz 55 mm oraz filtry
    By Mlekocholik in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 3.05.05, 22:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.