Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: E400 i D40 oraz inne ciekawostki

  1. #21
    The z00m
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Sylwek
    Po za tym możesz kupić za niewielkie pieniądze stałkę a to wymiata kompakt jeśli chodzi np. o portret.
    To nie w e-systemie.

  2. #22
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez The z00m
    Cytat Zamieszczone przez Sylwek
    Po za tym możesz kupić za niewielkie pieniądze stałkę a to wymiata kompakt jeśli chodzi np. o portret.
    To nie w e-systemie.
    I też nie bardzo z Nikonem D40...
    Sylwek - lustrzanką zrobisz lepsze zdjęcia niż kompaktem - na pewno lepsze technicznie, co do reszty to tylko fotograf ma wpływ, lustro jest po prostu fajniejszym narzędziem...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Lakuta
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    160
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Sylwek
    Wydaje mi się, że E510 będzie droższy niż 3500zł. Wczoraj w fotojoker widziałem Nikona D40X za 3200 zł z jednym Kitem 18-55. Obawiam się, że e410 z dualkit bedzie kosztował 3500zł jak nie 3800zł a to już podchodzi pod cene Nikon D80,
    z tego co widzą moje oczy w USA dual kit 999 USD

    http://www.olympusamerica.com/cpg_se...p?product=1295

  4. #24
    Awatar kokop
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Chard
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jak by nie patrzeć. Sam będziesz tym zdjęcia robić. Bierz ten który lepiej ci pasuje i tyle.
    Tyle że Olek 510 da ci to czego D80 dać nie może

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar paakayttaja
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Rybnik / Jyväskylä
    Posty
    1.092
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    ...przyłączę się do przedmówców. Bierz lustro i spadaj

    W długi weekend gościłem u siebie znajomych rodaków. Zjezdzilismy Brno i okolice, robiac fotki - dosc czesto fotografowalismy to samo.
    Efekt? Oni na małpkach mieli gorsze (technicznie, mydło...) zdjecia, ale byli z siebie zadowoleni... Z tym, ze kazde z nich zazyczylo sobie TIFFy z mojego aparatu

    Jak masz kupic małpę i narzekac pozniej, to lepiej doloz, kup dSLR. Po prostu przeanalizuj za i przeciw, do czego chcesz wykorzystac aparat (np. jako straszak w kosciele na komunii). Reszta zalezy juz od Ciebie, rak i oczu
    Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

  6. #26
    Sylwek
    Gość

    E400 i D40 oraz inne ciekawostki

    [KOLEJNE SCALENIE] FOTOMIC

    Witam

    Dzisiaj bedąc w MM poprosiłem sprzedawce o wlożenie baterii do e400 i Nikona D40, celem sprawdzenia jak one działają obejrzenia menu itp. Chciałbym z wami podzielić się moimi spostrzerzeniami.

    Olympus E400

    1.
    pierwsze co mi rzuciło się w oczy to problemy w E400 z baterią, chodzi o to że gdy sprzedawca umieścił źle baterie miał małe problemy z jej wyciągnięciem, musiał paznokciami ją wyciągać ale udało się.

    2.
    Po wlączeniu aparatu pojawia się bardzo ciekawe menu na którym wszystko jest wyświetlone. Bardzo dobra jakość wyświetlacza LCD.

    3. Szkoda, że informacje w wizjerze pjawiają się po prawej stronie może lepiej by było aby były w środkowej części wyświetlacza tak jak w Nikonie,

    4.
    Beznadziejnie rozwiązane dwa przyciski od lampy błyskowej i Fn po lewej stronir korpusu. Nie ma jak za bardzo tego naciskać, tz można się tego nauczyć ale nie jest to eronomiczne,

    5.
    Podoba mi się trzymanie tego aparatu jak dawne analogi to jest to!!!

    6. Bardzo szybko działa auto focus.

    7. Szkoda, że nie ma przycisku na obiektywie do przełączenia trybu ostrzenia AF lub MF, tylko jest to w Menu, może ja nie wiedziałem jak to innaczej zrobić??

    8. Po raz pierwszy zobaczyłem jak sie ostrzy za pomocą pierścienia ręcznie oczywiście.
    Jakieś to takie dziwne można tym kręcić i kręcić owszem ostrość złapiemy , jednak w nikonie D 40 w obiektywie kręcisz w jedną stronę do oporu lub w drugą to daje poczucie panowania nad ostrością po prostu wiemy, że już więcej nic nie da się zrobić. A i wydaje mi się, że w nikonie szybciej ustawia się ręcznie ostrość.

    to tyle, w D40 nikonie można na plus zaliczyć dobra ergonomie, duży jazsny wizjer jaśniejszy od E400.

    Na minus to to, że jak podłaczysz filtr polaryzacyjny będzie on się kręcił razem z obiektywe, z cholery nie wiem jak oni to po tem wszystko ustawiają.

    Na minus w D40 to takie sobie plastki do wykonania grpia tu czuje się, że Olympus poszedł w górę.

    A teraz najlepszy teks Pana z MM. Pytam się kiedy będą E410 bo o czywiście nic o tym nie wspomniał ( bo po co niech kupują e400 a za miesiąc będziesz musiał kupić e410)a on mówi, że już powinny być, pytam się także jaka cena będzie tego E410 a on mówi 3500zł i tu wydaje i się, że przegiął, chyba że miał na myśli dual kit ale wprost tego nie mówił.

    Wiecie co jest jeszcze fajne w D40, że w wizjerze są trzy pola Af , które są roztawione na całej szerokości wizjera, zaś w Olympusie E400 praktycznie trzy pola Af skupiają się wokół ogrągłego celownika nie wiem jaki to ma wpływ na zdjęcie, czy to oznacza, że można ostrość ustawiać tylko w małym środkowym polu i wokół niego czy ,może te postacie stojące z boku też będą ostre,

    to tyle

    Musiałem podzielić się z wami wszystkimi tymi informacjami.

    A Pan z MM powiedział, że E410 będzie dlatego taki drogi gdyż to nowość a E400 to już stary jest - koszmar co oni gadają klientom. A jak zapytałem się jak się sprzedają nikony to oczywiście powiedział, że d 40 sprzedaje się świetnie bo cena niska. Tak się zastananwiam czemu ludzie tak to biorą i chyba to rozumiem gdyż jak tak rozmawiam z innymi to poprostu marka NIkon i Canon jest kojarzona przez ludzi jako dobra marka, czemu nie wymienia się Olympusa, gdzie tki problem, mamm nadzieje że e410 i e510 zmienią ten pogląd oby ceny tylko niestraszyły!!!

    Sylwek

    Sylwek

  7. #27
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Re: E400 i D40 oraz inne ciekawostki

    Cytat Zamieszczone przez Sylwek
    1.
    pierwsze co mi rzuciło się w oczy to problemy w E400 z baterią, chodzi o to że gdy sprzedawca umieścił źle baterie miał małe problemy z jej wyciągnięciem, musiał paznokciami ją wyciągać ale udało się.
    Wiesz, jezeli karte pamieci wlozysz odwrotnie, to tez bedzie maly error...

    Cytat Zamieszczone przez Sylwek
    7. Szkoda, że nie ma przycisku na obiektywie do przełączenia trybu ostrzenia AF lub MF, tylko jest to w Menu, może ja nie wiedziałem jak to innaczej zrobić??
    Hm, moze dlatego, ze prawie wszystkie [prawie, bo nie licze tych nowych, a o top pro tez niewiele wiem ;]] obiektywy maja opcje ostrzenia AF+MF? ;]

    Cytat Zamieszczone przez Sylwek
    8. Po raz pierwszy zobaczyłem jak sie ostrzy za pomocą pierścienia ręcznie oczywiście.
    Jakieś to takie dziwne można tym kręcić i kręcić owszem ostrość złapiemy , jednak w nikonie D 40 w obiektywie kręcisz w jedną stronę do oporu lub w drugą to daje poczucie panowania nad ostrością po prostu wiemy, że już więcej nic nie da się zrobić. A i wydaje mi się, że w nikonie szybciej ustawia się ręcznie ostrość.
    W Olku tez czuc, kiedy przestaje sie zmienac ostrosc :P

    Cytat Zamieszczone przez Sylwek
    Na minus to to, że jak podłaczysz filtr polaryzacyjny będzie on się kręcił razem z obiektywe, z cholery nie wiem jak oni to po tem wszystko ustawiają.
    To zalezy od obiektywu, a nie aparatu... Czesc obiektywow 4/3 tez tak ma, a ja akurat nie widze w tym wielkiego problemu... Ostrze, przekrecam polara, robie fote... I tak reke trzymam na obiektywie.

    Cytat Zamieszczone przez Sylwek
    Wiecie co jest jeszcze fajne w D40, że w wizjerze są trzy pola Af , które są roztawione na całej szerokości wizjera, zaś w Olympusie E400 praktycznie trzy pola Af skupiają się wokół ogrągłego celownika nie wiem jaki to ma wpływ na zdjęcie, czy to oznacza, że można ostrość ustawiać tylko w małym środkowym polu i wokół niego czy ,może te postacie stojące z boku też będą ostre,
    To sa po prostu miejsca, w ktorych jest pole AF... Zawsze mozesz sobie przekadrowac
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  8. #28

    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    299
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Peniek242
    Sylwek ale po co Ci lustrzanka? odpowiedz sobie na pytanie czy Oly kompakt Cie ogranicza w jakims stopniu? w jakim i czy to warte tych pieniedzy? Jestes pewien ze lustrem zrobisz lepsze zdjecie?
    Pzdr.
    Nie wprowadzaj człowieka w błąd.
    Jeśli chodzi o jakość zdjęć, to różnica między kompaktem i lustrzanką jest dramatyczna.
    Gdyby nie wyższy koszt i ciężar lustrzanki, to w ogóle nikt by nie kupował kompaktów.
    Pozdrówka

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar paakayttaja
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Rybnik / Jyväskylä
    Posty
    1.092
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Moim skromnym zdaniem wszystkie straszaki i flashbang'i są dla tych, co pstrykają fotki bele jak i bele gdzie...

    ...choc ja sam dluuugo biegalem z 2020Z, zaczynalem od Zenita. Az milo wrocic do lustrzanki.

    A post mowiacy "po co ci lustrzanka" jest jak jeden z tematow widzianych gdzies na GW: "po co wam tyle megapixeli w aparatach".
    Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

  10. #30
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Sylwek-przewagą E400 jest matryca i nie chcę słuchać opowiastek o szumach itp. bredniach mających pokazac wyższość Nikona. E400 pozwala na wykonanie genialnych tecznicznie fotek, pola AF potrzebne są bardziej do kontroli błysku i analizy scenki. Reporterzy sportowi mają przyspawana przysłonę f=8, środkowy AF i tylko przekadrowują. Im więcej punktów tym większa możliwość,że aparat zgupieje i zamiast piłkarza uchwyci trybuny na ostro.Pobaw sie seriami w trybie sportowym Canonem 400D i zobacz co CI wyjdzie.

Podobne wątki

  1. E400 i E330
    By Sylwek in forum E-System
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 23.12.10, 21:10
  2. E400 vs. E410
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11.06.07, 13:59
  3. Olympus E400
    By fotomic in forum E-System
    Odpowiedzi: 610
    Ostatni post / autor: 27.10.06, 20:41
  4. C-5060 -tuleje 52mm oraz 55 mm oraz filtry
    By Mlekocholik in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 3.05.05, 22:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.