Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Skuteczność AF PEN E-PL3 + ED14-54 I

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    268
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Skuteczność AF PEN E-PL3 + ED14-54 I

    Pokrótce skuteczność i szybkość AF bardzo zależy od warunków oświetleniowych - w domu przy słabym świetle mam wrażenie nie jest najlepiej. Szkiełko czasami ma problem ze złapaniem AF i po kilku próbach zaprzestaje szukania ostrości (oczywiście można spróbować ponownie). Działa tylko AF-S (niezależnie jaki tryb wybierzemy) lub AF-S+M. W takich warunkach kit mikro 14-42 nie ma żadnych problemów i łapie błyskawicznie (jak trzeba pomaga sobie diodą podświetlającą).
    Natomiast w lepszym świetle - przy oświetleniu sztucznym wewnątrz lub świetle zewnętrznym jest znacznie lepiej. W zasadzie jest porównywalnie do działania AF w E-510 + 14-54 I. Obiektyw robi taki dłuższy przejazd nie wiem jak to opisać ... bzzzzzzz (ok. 1 sek) a następnie delikatnie cyka ok. 1-2 sek jakby doprecyzowując AF. Działa to sprawnie i praktycznie w max 2-3 sek łapie ostrość na wybrany punkt w praktycznie 100% strzałów. Oczywiście nie ma możliwości wykorzystania AF przy szybko poruszającym się obiekcie, no ale w razie czego zostaje manual. W takich warunkach kit u14-42 radzi sobie poprostu błyskawicznie, cyk i jest ostrość.
    Zapodam jakiś film na YouTubie w tym temacie. I może sample z E-PL3 + u14-42 w porównaniu z 14-54 I jak się pogoda poprawi.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria

    Odp: Skuteczność AF PEN E-PL3 + ED14-54 I

    Cytat Zamieszczone przez MichuP Zobacz posta
    Działa to sprawnie i praktycznie w max 2-3 sek łapie ostrość na wybrany punkt w praktycznie 100% strzałów.
    2-3 sekundy to jest sprawne działanie? To jest kompletna porażka, a nie sprawne działanie.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    268
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Skuteczność AF PEN E-PL3 + ED14-54 I

    2-3 sek na miejsko architektoniczno wycieczkowe ujęcia to wystarczająco sprawnie. Gdzieś czytałem o problemach ze współpracą penów z dużymi szkłami 3/4. Ja oceniam ją nieźle (mówię o epl 3), niewiele gorzej niż z e-510. Fakt, że przy ujęciach z biegającymi dzieciakami jest nie fajnie ... no ale zawsze jest manual powiedzmy 5 sekundowy

  4. #4
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Skuteczność AF PEN E-PL3 + ED14-54 I

    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    2-3 sekundy to jest sprawne działanie? To jest kompletna porażka, a nie sprawne działanie.
    To jest jedyny sposób współpracy dużych szkieł z mikrobody. Panas od razu puszcza je jako manualne. Od G1.
    Różnica nie jest w szkłach i systemie AF, ale konstrukcji silniczków w obiektywie. Tego się nie przeskoczy inaczej jak jakąś hybrydą.
    Pozdrawiam AP.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. jak zwiększać skuteczność autofocusa w E-510 ?
    By kranu in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25.02.09, 16:03
  2. skutecznosc filtra przeciwpylowego?
    By zyga in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 5.05.06, 07:06
  3. EZ14-45 via ED14-54...
    By Joki in forum E-System
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20.12.05, 21:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.