Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Filmowanie w nowych Penach (EP-3, EPL-3)

  1. #1
    | OlyJedi Awatar glos_ludu
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    115
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Filmowanie w nowych Penach (EP-3, EPL-3)

    Nabrałem ochoty na nakręcenie czegoś
    Zastanaiwam się nad Canonem 600d, bo ma podobno świetnie zaimplementowane filmowanie. Ostatnio bawiłem się trochę nowym EPL-3 i muszę powiedzieć, że bardzo mi się spodobał. Czy ktoś kto ma któregoś z nowych PENów może powiedzieć coś o jakości filmów?
    pozdrawiam
    Stary E-500 | OM-2 prawie nówka
    kity | M24/2.8; Z35/2.8; Z50 1.8
    znaczenie słowa "bynajmniej"

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Filmowanie w nowych Penach (EP-3, EPL-3)

    Na YouTubie znajdziesz masę filmików HD nakręconych przeróżnymi aparatami. Canony mają niezły tryb wideo, Panasoniki również. A Olympusy? Moim zdaniem nie za bardzo, ale najlepiej sam zobacz.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    268
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Filmowanie w nowych Penach (EP-3, EPL-3)

    Filmowanie aparatami fotograficznymi to ciężki temat. Kupiłem e-pl3 z myślą także o filmowaniu HD - takie 2 jednym, jednak jestem po pierwszych doświadczeniach nieco rozczarowany. Niestety szczególnie przy zmianie ogniskowej aparat ma problem z ostrością (obiektyw kit 14-42). Łapanie AF trwa chwilę, przy cichym tle słychać delikatne cykanie napędu AF. Dodatkowo stabilizacja matrycy (chyba) powoduje chwilami dość uciążliwe falowanie obrazu w dolnej i górnej części.
    Może trzeba zmienić swoje przyzwyczajenia i filmować bardziej statyczne ujęcia w MF bez stabilizacji (chyba trzeba coś łyknąć przed filmowaniem żeby ręka nie drżała . Co do jakości obrazu, kolorów, nasycenia, szczegółów jest naprawdę dobrze. Używam AVCHD 1080i FX, odtwarzacz Ariva i telewizorek full HD Sharpa.
    Dużym plusem w aparatach jest szeroki kąt - nieco większy niż spotykany kamerach.

    Wcześniej miałem aparaciki Sony HX5 i HX7 i jeśli chodzi o filmowanie AVCHD aparaty te praktycznie dorównywały kamerom. Nie było problemu z ostrością nawet w trudnych warunkach oświetleniowych i falowaniem obrazu ale za to jakość obrazu w eplce wydaje się lepsza. Sony dostarcza soft do prostej edycji AVCHD i wypalania DVD AVCHD i BluRay czego na razie nie mamy u Olego.

    Obecnie skłaniałbym się ku opinii, że póki co warto kupić jakąś kamerkę do filmowania w AVCHD + odtwarzacz sieciowy z dyskiem. Tylko nie chce się targać 2 sprzętów...

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: Filmowanie w nowych Penach (EP-3, EPL-3)

    Cytat Zamieszczone przez MichuP Zobacz posta
    Filmowanie aparatami fotograficznymi to ciężki temat. Kupiłem e-pl3 z myślą także o filmowaniu HD - takie 2 jednym, jednak jestem po pierwszych doświadczeniach nieco rozczarowany. Niestety szczególnie przy zmianie ogniskowej aparat ma problem z ostrością (obiektyw kit 14-42). Łapanie AF trwa chwilę
    Wszyscy jak leci równo, zapominają o jednej, bardzo ważnej rzeczy: albo profesjonalne filmowanie MF albo kamera z małą matrycą.
    Cytat Zamieszczone przez MichuP Zobacz posta
    Dodatkowo stabilizacja matrycy (chyba) powoduje chwilami dość uciążliwe falowanie obrazu w dolnej i górnej części.
    To może być problem stabilizacji (niestety, obraz traci na płynności i stabilności), albo problem z niejednoczesnym odczytem matrycy przy jej poruszaniu (bądź poruszaniu się obiektów). Z wyjątkiem ostatniego - aparat na statyw i wyłączyć stabilizację.

    Co do wyboru - Canon czy Olek - Canon dość tnie dynamikę w trybie filmowym, olek ładniej sobie z tym radził. Trzeba o tym koniecznie pamiętać, to co można wyciągnąć ze zdjęcia jest niedostępne w filmie i można się rozczarować. Zresztą:
    http://ckmedia.pl/~jankomuzykant/temp/500d_raw.jpg
    http://ckmedia.pl/~jankomuzykant/temp/500d_video.jpg

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    Odp: Filmowanie w nowych Penach (EP-3, EPL-3)

    Cytat Zamieszczone przez MichuP Zobacz posta
    Obecnie skłaniałbym się ku opinii, że póki co warto kupić jakąś kamerkę do filmowania w AVCHD + odtwarzacz sieciowy z dyskiem. Tylko nie chce się targać 2 sprzętów...
    Witam !

    Tak to wypada, ze dedykowana kamerka zalatwia wiele wlasna automatyka i rozwiazaniami i tam AF trzyma przy odjazdach i najazdach na
    obiekty w ruchu i do tego ladnie stabilizuje drgania z reki.

    Filmowanie 5D czy EPL-1 pod wzgledem ergonomii nie przypadlo mi do gustu wiec krece Canonem HG-20.

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  6. #6
    | OlyJedi Awatar thorgal
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    253
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Filmowanie w nowych Penach (EP-3, EPL-3)

    czy ma jakiekolwiek znaczenie ustawianie w e-pl1 podczas filmowania:
    a) czasu migawki dla priorytetu S,
    b) przysłony dla priorytetu A

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar macieknr1
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    DUBLIN ( Polakowo )
    Posty
    1.235
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Filmowanie w nowych Penach (EP-3, EPL-3)

    Witam ,
    Kolega zajmuje się muzyka i dlatego, poprosił mnie o to żebym zadał wam pytanie drodzy forumowicze ,jak myślicie czy Penem/nami da się z powodzeniem nakręcić dobre video . Miało by to być video Hip-hop ale już na niezłym poziomie technicznym ,mam namyśli jakość obrazu wyjściowego .Czy jednak Canon tu nie ma sobie równych mając na myśli możliwości, jakość, cena ?

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: Filmowanie w nowych Penach (EP-3, EPL-3)

    Da się, choć rozdzielczość będzie nieco niższa. Tylko jeśli medium docelowym będzie internet nie ma to aż takiego znaczenia. No i koniecznie trzeba wyłączyć stabilizację, żeby się nie rwało, co prawda z rzadka, ale wyraźnie.

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2004
    Mieszka w
    lublin
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Filmowanie w nowych Penach (EP-3, EPL-3)

    widzę ze uytkownicy są mocno zaawansowani .. ja natomiast mam przyziemny problem bo nie wiem jak zrzucić film z e-pl3 którego nie widać na karie pamieci mimo że ze na aparacie mozna go swobodnie odtworzyć .. sugestie bardzo mile widziane))))

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    268
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Filmowanie w nowych Penach (EP-3, EPL-3)

    Filmiki można skopiować albo dołączonym do epeelki softem IB albo lepiej po prostu skopiować pliki *.mts z karty SD z katalogu \PRIVATE\AVCHD\BDMV\STREAM\

Podobne wątki

  1. Poradnik - Filmowanie cyfrowymi aparatami fotograficznymi
    By zbyma72age in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11.08.09, 14:10
  2. Gdybania o PMA - 5 nowych olków!
    By Karol K. in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 274
    Ostatni post / autor: 3.03.09, 21:29
  3. Matryce do nowych Olympusow
    By jps in forum E-System
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22.01.06, 11:37
  4. Proszę o pomoc - filmowanie C-765
    By BartOzz in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23.12.04, 00:33
  5. Ładowanie nowych akumulatorków
    By Queledioble in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29.06.04, 20:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.