Strona 12 z 716 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112512 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 7153

Wątek: Mój Beskid Niski

  1. #111
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria

    Odp: Bodzip - różności

    Trzymaj te zdjęcia, trzymaj, to chyba ostatnie takie kadry na Mareszkę (to ta górka za tym fioletowym) i okolice - we Wołowcu ruszył front robót cywilizacyjnych i odsprzedaż ziemi nowobogackim z całej Polski. I się budują na tych polach jak leci :/

  2. #112
    | OlyJedi Awatar rol6
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Skórzewo/Poznań
    Posty
    1.550
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Bodzip - różności

    86. wyszła bardzo apetycznie. Jak dla mnie jest najlepsza z ostatniej wrzuty.
    OMD, kilka puszek i wiadro słoików

  3. #113
    | OlyJedi Awatar jarmana
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    936
    Siła reputacji
    42
    Moja galeria

    Odp: Bodzip - różności

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    W ten zimny wieczór, kilka migawek z Wołowca

    84.
    Mnie to urzeka najbardziej bo ja mam ewidentną słabość do ukwieconych łąk i pól a nawet rowów i śmietnisk
    "Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją. " Steve Jobs

  4. #114
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Bodzip - różności

    Po przerwie
    Dzisiaj wieś Owczary. Część I
    Jako że Pani Zima nadchodzi wielkimi krokami, pozwoliłem sobie zaprezentować także widoczek zimowy.
    I cerkiew w Owczarach, oraz dwie ikony uważane za najstarsze w Polsce. Nr 93 jest właśnie traktowany jako najstarszy, tfu - najstarsza
    Wprawdzie muzeum w Jarosławiu sugeruje, że najstarsza ikona jest w ich zbiorach, ale od opiekunki cerkwi dowiedziałem się, że datowanie węglem aktywnym i analiza chemiczna potwierdziły, że jednak cerkiew w Owczarach ma ten zaszczyt
    Jak zwykle - klik na miniaturki

    88. 89. 90.
    91.
    92. 93.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #115
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.321
    Siła reputacji
    415
    Moja galeria

    Odp: Bodzip - różności

    Gratuluję wątku - sama przyjemność w oglądaniu i czytaniu (słuchaj żony wie co mówi )

  6. #116
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria

    Odp: Bodzip - różności

    Bardzo miłe dla oka kadry.

    Z cerkwią w Owczarach to jest niejako problem, bo ma cudną dzwonnicę i ogrodzenie, że aż się chce ją w całości uwiecznić, jednak na miejscu okazuje się... że jest za ciasno na jakiś sensowny kadr - dookoła domy, druty wysokiego napięcia, teraz jeszcze prawie pod samą bramę asfalt położyli... Kadr który zaprezentowałeś to praktycznie jedyna możliwość pokazania tej cerkwi (drugi to 'od zakrystii').

    No i mój ulubiony krzyż w Owczarach... Do niedawna nie było go prawie widać, stał w niewykarczowanych krzaczorach.

  7. #117
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Bodzip - różności

    Cytat Zamieszczone przez salvadhor Zobacz posta
    Bardzo miłe dla oka kadry.

    Z cerkwią w Owczarach to jest niejako problem, bo ma cudną dzwonnicę i ogrodzenie, że aż się chce ją w całości uwiecznić, jednak na miejscu okazuje się... że jest za ciasno na jakiś sensowny kadr - dookoła domy, druty wysokiego napięcia, teraz jeszcze prawie pod samą bramę asfalt położyli... Kadr który zaprezentowałeś to praktycznie jedyna możliwość pokazania tej cerkwi (drugi to 'od zakrystii').

    No i mój ulubiony krzyż w Owczarach... Do niedawna nie było go prawie widać, stał w niewykarczowanych krzaczorach.
    A to mam jeszcze inne ujęcie - z muru ogrodzenia. Składanka z czterech zdjęć. Dam w następnej wrzutce. Faktycznie bardzo blisko i sama cerkiew wyszła. No ale sam ocenisz
    ===edit===
    Dwa lata temu w ogóle nie nadawała się do focenia. Dobrze pamiętasz otaczające drzewa przycięte na wysokości 3 m. Wyglądały jak stojące kikuty. Obrzydliwe.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #118
    | OlyJedi Awatar ajan
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    SIEDLCE
    Posty
    1.116
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria

    Odp: Bodzip - różności

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Po przerwie
    Dzisiaj wieś Owczary. Część I
    Jako że Pani Zima nadchodzi wielkimi krokami, pozwoliłem sobie zaprezentować także widoczek zimowy.
    I cerkiew w Owczarach, oraz dwie ikony uważane za najstarsze w Polsce. Nr 93 jest właśnie traktowany jako najstarszy, tfu - najstarsza
    Wprawdzie muzeum w Jarosławiu sugeruje, że najstarsza ikona jest w ich zbiorach, ale od opiekunki cerkwi dowiedziałem się, że datowanie węglem aktywnym i analiza chemiczna potwierdziły, że jednak cerkiew w Owczarach ma ten zaszczyt
    Bardzo dobre fota i do tego z komentarzem, dorzucam punkty jak tylko mogę...
    " Fotografując staraj się pokazać to, czego bez Ciebie nikt by tego nie zobaczył".

  9. #119
    | OlyJedi Awatar waruga
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    50 05,3 N 018 33,2 E
    Posty
    12.556
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria

    Odp: Bodzip - różności

    88.91. podobaja mi sie najbardziej
    Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO

  10. #120
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Bodzip - różności

    Owczary część II
    Wrócę jeszcze na moment do zdjęcia nr. 93 z poprzedniej edycji. Zwróćcie uwagę na ciemną plamę w górnej części ikony. Otóż konserwatorzy chcąc pokazać swoją klasę (pewnie też pochwalić się) zostawili mały fragment w oryginalnym stanie.

    A teraz załączam obiecane drugie ujęcie cerkiewki w Owczarach, a także jak zwykle kilka migawek.
    Na 95 pech - światło tak padało, że na ikonostasie zrobiło mi paskudny przepał
    99 - to zachowane oryginalne drzwi wejściowe - rok 1653, i ciekawostka -> lewy górny róg. Oznaczenie Prix Europa Nostra - wpisane do Światowego Dziedzictwa Kultury.
    No i niech mi ktoś powie, że Beskid Niski nie jest piękny

    94. 95. 96. 97.

    98. 99.

    I na ciepło i na zimno

    100. 101.

    Lolita - odwiedzaj mój wątek !!!

    102.
    Ostatnio edytowane przez Bodzip ; 2.12.11 o 21:55
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. e-620 różności
    By RadioErewan in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25.03.09, 08:45
  2. różności
    By pietro77 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11.12.06, 17:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.