Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Zabezpieczenie zdjęcia przed edycją.

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    Odp: Zabezpieczenie zdjęcia przed edycją.

    Witam !

    Jest na to pewne rozwiazanie.

    1.Napisac wlasny konwerter z normalnego JPG na zaszyfrowany JPG.
    2.Napisac wlasny modul przegladarki szyfrowanych JPG-ow jak i tych zwyklych
    bez zabezpieczenia.

    Zaden program graficzny nie ruszy takich JPG-ow a Twoja przegladarka
    pozwoli na ogladanie materialu w odpowiedniej dla Ciebie skali aby nie kopiowac obrazu
    przez zrzuty w skali 1:1.

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  2. #12

    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Zabezpieczenie zdjęcia przed edycją.

    Jak to nie ma ?

    Jak ktoś chce to mogę mu podesłać taki plik JPG na maila. Będzie mógł go otworzyć w dowolnym programie graficznym, robić na nim zmiany itp itd,ale jak będzie próbował nadpisać ten plik to przykro mi chłopcy, ale mu się nie uda.


    W związku z tym ponawiam moje pytanie czy ktoś kiedyś miał doczynienia z takim programem, który umożliwia zabezpieczenie pliku w ten sposób ?

    Po co mi coś takiego ? Ano powód jest prosty. Chcę na zdjęciach z moimi produktami nanieść znak wodny z moim nickiem na allegro. Znak wodny nie może być na przedmiocie (takie mam założenie proszę nie pytać czemu) tylko w dolnym prawym rogu zdjęcia. W związku z tym każdy obecnie kopiuje sobie moje zdjęcia wycina znak wodny i korzysta z moich zdjęć. Jak plik będzie zabezpieczony to nie będzie miał możliwości edycji i jedyne co mu pozostanie to zrzut ekranu lub umieszczenie zdjęcia z moim znakiem wodnym.



    "Zaden program graficzny nie ruszy takich JPG-ow a Twoja przegladarka
    pozwoli na ogladanie materialu w odpowiedniej dla Ciebie skali aby nie kopiowac obrazu
    przez zrzuty w skali 1:1."
    Mogę Ci podać adres stronki na której jest plik graficzny zabezpieczony w ten sposób o którym mówię. Można go pobrać bez problemu, można go odczytać bez problemu w dowolnej przeglądarce, w dowolnym programie graficznym a za chiny i tak nie uda Ci się go nadpisać.



    PPM ? Fajny bajer to był w starych czasach, ale można go łatwo obejść, a poza tym skrypty są wyłączone w opisach aukcji allegro. To już lepszy trik ustawić przeźroczystego gifa, a pod nim jako tło ustawić prawdziwe zdjęcie. Jak ktoś kliknie PPM to będzie mu się zapisywał tylko gif. No ale jak ktoś jest sprytny to spojrzy w kod strony i też pobierze oryginalne zdjęcie

    ---------- Post dodany o 19:04 ---------- Poprzedni post był o 19:01 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Witam !

    Format JPG nie uwzglednia praw dostepu do funkcji w programach graficznych.
    Pomysl sobie, ze kazde zdjecie na ekranie komputera mozna zrzucic do pliku i zamienic na JPG.

    Pozdrawiam

    Pomyśl sobie jakiej rozdzielości zdjęcie możesz zrzucić do pliku i zamienić na JPG z ekranu komputera.

    ---------- Post dodany o 19:04 ---------- Poprzedni post był o 19:04 ----------

    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    Bo nic takiego nie ma.
    Zapisz jako pdf. to bedzie juz trudniej, ale tez mozliwe.
    Jak to nie ma? Mam Ci podeslać tak zabezpieczone plik JPG ?

    ---------- Post dodany o 19:08 ---------- Poprzedni post był o 19:04 ----------

    Mogę CI taki plik podesłać jak naprawdę nie wierzysz. BTW Nie wiem co ten post wnosi do dyskusji - jak dla mnie to spam i zaśmiecanie forum.

    ---------- Post dodany o 19:09 ---------- Poprzedni post był o 19:08 ----------

    Cytat Zamieszczone przez deduch Zobacz posta
    Pytanie, po co ci to? Może jak podasz cel, będzie nam łatwiej coś sensownego ci doradzić?
    Cel jest prosty - zabezpieczyć zdjęcie przed jego edycją, aby inni nie mogli modyfikować zdjęcia oraz wykorzystywać go we własnych celach bez mojej zgody.

  3. #13
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Zabezpieczenie zdjęcia przed edycją.

    Bardzo proszę o takie zdjęcie - zabezpieczone jak piszesz.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #14
    | OlyJedi Awatar kurokial
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    755
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Odp: Zabezpieczenie zdjęcia przed edycją.

    Ja również chce.
    zZz

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: Zabezpieczenie zdjęcia przed edycją.

    Podaj po prostu adres tej magicznej strony www gdzie taki plik jest i po sprawie.
    Sam chetnie zobacze

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  6. #16
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    Odp: Zabezpieczenie zdjęcia przed edycją.

    Cytat Zamieszczone przez deredas Zobacz posta

    Pomyśl sobie jakiej rozdzielości zdjęcie możesz zrzucić do pliku i zamienić na JPG z ekranu komputera.
    Witam !

    Pomysl sobie czy nie mozna zrobic wielu zrzutow tego samego obrazka podzielonego na fragmenty
    przy podgladzie 1:1 na ekranie a pozniej to zlozyc w jeden obrazek 1:1


    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  7. #17

    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Zabezpieczenie zdjęcia przed edycją.

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Witam !

    Pomysl sobie czy nie mozna zrobic wielu zrzutow tego samego obrazka podzielonego na fragmenty
    przy podgladzie 1:1 na ekranie a pozniej to zlozyc w jeden obrazek 1:1



    Pozdrawiam
    Pomyśl sobie ile to czasu zajmie komuś kto ma na jednej aukcji 40 zdjęć a aukcji ma na chwilę obecną 100 a chce mieć około 1000.

    ---------- Post dodany o 19:45 ---------- Poprzedni post był o 19:39 ----------
    g
    Ostatnio edytowane przez deredas ; 28.10.11 o 19:48

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: Zabezpieczenie zdjęcia przed edycją.

    Cytat Zamieszczone przez deredas Zobacz posta
    Pomyśl sobie ile to czasu zajmie komuś kto ma na jednej aukcji 40 zdjęć a aukcji ma na chwilę obecną 100 a chce mieć około 1000.
    No ale wrzucasz na aukcje foty wieksze niz 1920x1200? :P Siakos nie wydaje mi sie.
    Dawaj linka do tego "cudownego" zdjecia, ktorego nie mozna edytowac!
    Prosze o link bezposredni, a nie do niewiadomo czego...



    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  9. #19
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Zabezpieczenie zdjęcia przed edycją.

    Cytat Zamieszczone przez deredas Zobacz posta
    Pomyśl sobie ile to czasu zajmie komuś kto ma na jednej aukcji 40 zdjęć a aukcji ma na chwilę obecną 100 a chce mieć około 1000.

    To jak Ty bedziesz sprzedawac 1000 roznych dupereli to bedziesz jeszcze po necie szpiegowac czy jakies dziecko Ci fotki nie ciuplo.Matko jedyna.

  10. #20

    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Zabezpieczenie zdjęcia przed edycją.

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    To jak Ty bedziesz sprzedawac 1000 roznych dupereli to bedziesz jeszcze po necie szpiegowac czy jakies dziecko Ci fotki nie ciuplo.Matko jedyna.
    szpiegować po necie ? zawiało komuną w wersji nowoczesnej obecnie robi to się tak, że wpisuje się słowo klucz w wyszukiwarkę allegro wyskakują aukcję gdzie oferowany jest taki sam przedmiot i już. A na allegro taki sam asortyment (dla Ciebie duperele) sprzedaje kilka firm plus niepoważni ludzie, które wykorzystuja moje zdjęcia. Dla Ciebie to jest ciupanie fotek przez dzieci, ale gdyby ktoś przypisał sobie twoje zasługi albo ciebie wykorzystywal to pisał byś inaczej.

    Rozumiem, że jeśli ktoś z twojej galerii http://www.renderosity.com/mod/galle...ername=mirek54 wezmie fotki i będzie się podpisywał, że jest ich autorem albo nimi handlował to nie będziesz nic mówił tylko grzecznie siedział cichutko i patrzył jak mu idzie. Matko jedyna.

Podobne wątki

  1. Edycja zdjęć w Picasa
    By ladyhawke in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14.03.09, 23:08
  2. Zdjęcia przed/po PSie (poszukuję strony z takimi)
    By usmiechnieta in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.02.09, 01:43
  3. Zabezpieczenie ekranu LCD w E510
    By OKI in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 18.07.08, 12:30
  4. edycja exif
    By matbaran in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31.05.04, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.