Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Lampa błyskowa

  1. #1
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Lampa błyskowa

    Witajcie, chciałbym Was prosić o małą pomoc. Ostatnio przeglądałem aukcje Allegro w poszukiwaniu zewnętrznej lampy błyskowej. Niestety niespecjalnie się na tym znam, co więcej nigdy jeszcze z zewnętrznej lampy nie korzystałem. Natrafiłem na bardzo tanią ofertę takowej lampy http://allegro.pl/lampa-blyskowa-do-...839894175.html. Zdaję sobie sprawę, że z racji na niską pewnie nie spełni się jak inna sporo droższa. Myślicie jednak, że na pierwszy zakup dla amatora jest złym pomysłem? Może ktoś mógłby mi doradzić w tej kwestii? Z góry serdecznie wszystkim dziękuję.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  2. #2
    Centus
    Gość

    Odp: Lampa błyskowa

    musialbys przegladnac forum , ktos ostatnio pisal wlasnie o tych tanich lampach , o ile mnie pamiec nie myli zoom palnika ustawiasz recznie , lampa dziala w manualu , wypowiadaly sie chyba ze dwie osoby posiadajace to cudo i narzekan nie bylo , w tym wypadku liczy sie stosunek cena-mozliwosci

    napewno nie bede oryginalny jezeli zaproponuje Tobie systemowa FL-50R , zaboli po kieszeni ale bedzie spokoj na dlugi czas , a bezprzewodowe sterowanie daje wielkie mozliwosci i niekoniecznie lampy musza sie widziec tak jak opisane jest to w instrukcji , udalo mi sie juz wyzwolic lampe FL swiatlem odbitym z aparatu z lampy wbudowanej , zeby bylo smieszniej bylo to na wolnym powietrzu a nie w pomieszczeniu

  3. #3
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: Lampa błyskowa

    Dzięki za post. Na początek jednak szukam czegoś względnie niedrogiego.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Lampa błyskowa

    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Dzięki za post. Na początek jednak szukam czegoś względnie niedrogiego.
    Czyli jestes bogaty .Biedny musi kupowac drogo,zeby nie kupowac dwa razy.Sa tanie lampy po 30-40€,jednak po kupnie takich kupujesz po jakims czasie te drogie,te systemowe.
    Kup drozsza na raty.I tak placac ostatnia rate kupowal bys druga lampe,a moze i wczesniej.

  5. #5
    Centus
    Gość

    Odp: Lampa błyskowa

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Czyli jestes bogaty .Biedny musi kupowac drogo,zeby nie kupowac dwa razy.Sa tanie lampy po 30-40€,jednak po kupnie takich kupujesz po jakims czasie te drogie,te systemowe.
    Kup drozsza na raty.I tak placac ostatnia rate kupowal bys druga lampe,a moze i wczesniej.
    to stara zasada o ktorej wielu dzisiaj zapomina , przy czym wybierajac drogie nalezy jeszcze pamietac o nowej zasadzie nie wszystko dobre co drogie , wybieraj rzeczy o dobrym stosunku ceny do mozliwosci , wykluczaj tandete , patrzac na to co kupuja Polacy w marketach , widac ze sami bogacze tutaj zyja

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Wuwuaaa
    Posty
    88
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Lampa błyskowa

    Szukaj używki metza 48 af 1 to dobra dość silna lampa a może kosztować koło 400 zeta - jak na lampę to nie są duże pieniądze. Ma pełne wsparcie dla E-systemu. Pamiętaj tylko, że koniecznie dla Olympusa/Panasonica, bo jest w różnych wersjach.
    Czasem może być nawet taniej, bo ludzie przesiadają się na taniejące FL-ki.
    Tutaj masz tanio Fl-50r, szczerze mówiąc, nie wiem czy nie podejrzanie tanio. Możesz dać ogłoszenie na forum, że kupisz jakąś używkę, bez prowizji Allegro dostaniesz jakieś 20-50 złotych rabatu
    Ostatnio edytowane przez deduch ; 23.10.11 o 18:56
    E-jakieśtam + ZD standardowe + ZD tele + Fl mocnobłyskające.
    Na pragnienia - za mało, na wiedzę - za dużo

  7. #7
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: Lampa błyskowa

    Cytat Zamieszczone przez Centus Zobacz posta
    to stara zasada o ktorej wielu dzisiaj zapomina , przy czym wybierajac drogie nalezy jeszcze pamietac o nowej zasadzie nie wszystko dobre co drogie , wybieraj rzeczy o dobrym stosunku ceny do mozliwosci , wykluczaj tandete , patrzac na to co kupuja Polacy w marketach , widac ze sami bogacze tutaj zyja
    Pewnie tak ale idąc tym tokiem rozumowania, to byłbym posiadaczem E5 zmiast E30, 12-50 zamiast 14-54II, nie kupiłbym średniego 70-300 itp Póki co mierzę siły na zamiary.

    ---------- Post dodany o 18:57 ---------- Poprzedni post był o 18:56 ----------

    Cytat Zamieszczone przez deduch Zobacz posta
    Szukaj używki metza 48 af 1 to dobra dość silna lampa a może kosztować koło 400 zeta - jak na lampę to nie są duże pieniądze. Ma pełne wsparcie dla E-systemu. Pamiętaj tylko, że koniecznie dla Olympusa/Panasonica, bo jest w różnych wersjach.
    Czasem może być nawet taniej, bo ludzie przesiadają się na taniejące FL-ki.
    Tutaj masz tanio Fl-50r, szczerze mówiąc, nie wiem czy nie podejrzanie tanio. Możesz dać ogłoszenie na forum, że kupisz jakąś używkę, bez prowizji Allegro dostaniesz jakieś 20-50 złotych rabatu
    Wielkie dzięki za radę zorientuję się zaraz czy coś takiego znajdę i w jakiej cenie.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Wuwuaaa
    Posty
    88
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Lampa błyskowa

    Póki co nie widziałem na allegro, więc dałbym ogłoszenie na forum. Jak chcesz trafić okazję, trzeba trochę cierpliwości, - gdzieś przez miesiąc rozeznaj się w możliwościach i czatuj na aukcje Miesiąc temu Fl-50 starą (znaczy bez r) - ale w bdb stanie kupiłem za 610 PLN.
    Ostatnio edytowane przez deduch ; 23.10.11 o 19:05
    E-jakieśtam + ZD standardowe + ZD tele + Fl mocnobłyskające.
    Na pragnienia - za mało, na wiedzę - za dużo

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    619
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria

    Odp: Lampa błyskowa

    Tu: https://forum.olympusclub.pl/threads...YN-560-Olympus
    masz trochę informacji na temat nieco wyższego modelu tego samego producenta.

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Czyli jestes bogaty .Biedny musi kupowac drogo,zeby nie kupowac dwa razy.Sa tanie lampy po 30-40€,jednak po kupnie takich kupujesz po jakims czasie te drogie,te systemowe.
    Kup drozsza na raty.I tak placac ostatnia rate kupowal bys druga lampe,a moze i wczesniej.
    Był u nas taki jeden. Twierdził, że Mercedes to auto dla ubogich.
    Pozdrawiam, Andrzej.
    E-30 | ZD 12-60 | ZD 50-200 SWD | ZD 70-300 | Sigma 105 | Falcon 8 | sporo manualnych stałek M42

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Lampa błyskowa

    Cytat Zamieszczone przez Amigo! Zobacz posta

    Był u nas taki jeden. Twierdził, że Mercedes to auto dla ubogich.
    Ach czepiacie sie slowek.Jest mercedes i mercedes.Czy jak sie bujam a6 to jestem bogaty..Mozna je kupic za 1000 i za 100000€

Podobne wątki

  1. MF i lampa błyskowa
    By darkelf in forum E-System
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19.01.10, 13:55
  2. lampa błyskowa do 570
    By GregOk in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28.07.08, 20:54
  3. lampa błyskowa...
    By Sapphiron in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 25.07.07, 07:57
  4. Lampa błyskowa
    By epafras in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28.01.05, 16:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.