Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: W czym edytujecie swoje filmy

  1. #1
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    W czym edytujecie swoje filmy

    Skoro jest już wątek filmowy, to zapytam - jakich używacie edytorów filmów? W czym je montujecie, przycinacie, odszumiacie(?!) ?

    Pozdrawiam

    PS. Mile wskazane programy typu freeware (opensource), w7.
    "There's no such thing as free titties"

  2. #2
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: W czym edytujecie swoje filmy

    Witaj, swoje filmy (dokumentujące wycieczki wakacyjne) amatorsko edytuje i składam do kupy w pinnacle Studio 14 HD. Jestem bardzo zadowolony z tego programu. Jest prosty, intuicyjny, nie obciąża aż tak systemu - chociaż są na rynku aplikacje mniej zasobożerne i posiada chyba wszystkie opcje, które z punktu widzenia amatora są mi potrzebne. Do bardziej zaawansowanej obróbki polecam oprogramowanie Sony Vegas.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  3. #3
    | OlyJedi Awatar marek7001
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Posty
    905
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria

    Odp: W czym edytujecie swoje filmy

    Ja także amatorsko używałem Pinnacle Studio 11 i 12. Od pewnego czasu przeszedłem na darmowe od Microsoftu, Windows Live Movie Maker oraz Windows DVD Maker. Osobiście do amatorskich filmików z wakacji bardo polecam, jest to bardzo rozbudowane narzędzie i jest po Polsku. Tu możesz sobie poczytać i pobrać co chcesz z pakietu http://explore.live.com/windows-live-essentials
    Były: 3 Canony PS, 2 Lumixy FZ, 2 Olympusy E-System /14-54II, 40-150/, Nikon D5000 /18-105/, E-PL2, E-PL3, E-PL5 /14-42, 14-150,12-50, 40-150, 14/2.5, 20/1.7, 45/1.8, Nokia LUMIA 920, 930 GOLD, LG G4, G5,G6, G7, Huawei P30 Pro jest ​Huawei Mate 50 Pro
    Galeria Olympusclub: http://galeria.olympusclub.pl/index.php?cat=21795




  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: W czym edytujecie swoje filmy

    Ja używam PowerDirector ver. 9 z Cyber Link. Jest już wersja 10, ale nie upgradowałem jeszcze.
    Tu jest link do strony producenta:
    http://www.cyberlink.com/products/po...n_US.html?&r=1

    Przed zakupem robiłem rozpoznanie w temacie i PD spełnił moje wymagania. Łatwa, intuicyjna i niekomplikowana obsługa przy dużych możliwościach edycyjnych.
    Można ściągnąć w pełni funkcjonalną wersję i przetestować.
    Jak się podoba, to płacisz karta i natychmiast dostajesz kod odblokowujący (nic nie trzeba instalować na nowo). Za swoją wersję płaciłem około 70$ - są to jedne z najlepiej wydanych pieniędzy.
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 17.10.11 o 14:02

  5. #5
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: W czym edytujecie swoje filmy

    Ja uzywam Nero Vision, które jest w pakiecie Nero 10.. Wcześniej było o połowę tańsze Pinnacle Studio 14 ale wersja była mocno okrojona..
    Nero w zupełności mi wystarcza... Fakt , że pakiet kosztował o ile pamiętam ponad 300zł. Ale warto.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: W czym edytujecie swoje filmy

    EditStudio, to nieco inna filozofia - wielościeżkowy program, gdzie kolejne grupy ścieżek i efektów mogą być argumentem dla następnych ścieżek. Fajnie mi się na nim pracuje, choć orłem stabilności to on jest dopiero po przekonwertowaniu materiału na coś ''zgryźliwego'' (stosuję bezstratny huffyuv).
    Do majstrowania przy samym obrazie (tzn. po przycięciu już) używam... photoshopa - nie ma lepszego narzędzia do obróbki obrazu, także ruchomego, choć oczywiście to trwaaaaaaa...

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: W czym edytujecie swoje filmy

    Ja od niedawna zajmuje się filmem. Jedyny program z którym miałem dotychczas styczność to sony vegas i muszę przyznać że jest naprawdę prosty w obsłudze. Bardzo intuicyjny. Na dodatek można w nim naprawdę dużo. polecam

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Syd Barrett
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Krk
    Posty
    636
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: W czym edytujecie swoje filmy

    Czy w Sony Vegas ktoś opanował jak ustawić hurtowo przedział czasowy, w jakim ma się pokazywać wrzucone zdjęcie w serii?

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Ząbki (Mazowsze)
    Posty
    44
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: W czym edytujecie swoje filmy

    Ja używam VideoStudio. Do niedawna było to VideoStudio 8, a po przejściu na Vistę VideoStudio 11 (8-ka nie chodzi powyżej XP). Różnica taka, że 8-ka była tylko po angielsku, a 11-ka jest po polsku. Dla moich amatorskich zastosowań innych różnic nie zauważam. No, może więcej jest różnych efektów. Program bardzo łatwy w obsłudze i intuicyjny do nauczenia się. Nie korzystałem z żadnych manuali.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar daszek
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    121
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: W czym edytujecie swoje filmy

    Ja używam MAGIX Video deluxe MX Plus PL + obszerna instrukcja PL. Bardzo fajny program o dużych mozliwosciach.

    Jedyne co mi przeszkadza, to kilka efektów których nijak nie mogę tam uzyskać

    Mam też Vegas, ale nie używam, nie podeszło mi ze wzgledu na język interfejsu. Używałem też pinacle 14hd, ale okrutnie zamulał komputer, a renderowanie trwało wieki.

    Jedynie czego nie używalem to corel, ale gdzieś czytałem, że ma kilka instotnych niedoróbek.
    Ostatnio edytowane przez daszek ; 6.09.12 o 22:59
    zdroofko
    Daszek ______________________________________________OM-D E-M5 7,5 12 12-50 45 60 40-150__Instagram

Podobne wątki

  1. W czym nosicie swoje Mikrusy?
    By Roba66 in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 316
    Ostatni post / autor: 20.09.14, 17:10
  2. W czym nosicie swoje E-1
    By gregvip in forum E-System
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19.11.05, 22:28
  3. No to wrzucam swoje:)
    By WojTech in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20.09.04, 22:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.