Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 118

Wątek: Yongnuo YN-560 Olympus

  1. #41
    Awatar Peterek
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    56
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Yongnuo YN-560 Olympus

    Przy okazji. U kumpla w starszej wersji Y. styk na stopce (sanki) niestety jest zrobiony "po chińsku". Po kilku miesiacach używania, lampa zaczęła pracować z przerwami. Okazało się, że z boku, przy styku (sprężysty), chinole zostawili nadlew plastiku który po jakimś czasie się rozpłaszczył i zablokował styk w górnym położeniu. Wystarczył skalpel i 1 minuta pracy ale niesmak pozostał.

    ---------- Post dodany o 23:47 ---------- Poprzedni post był o 23:43 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Wszystk bedzie dzialalo dobrze. Te dodatkowe styki sa niby pod sygnal wybudzania lampy, ale ja swoje lampy ustawilem tak by nie przechodzily w tryb uspienia (systemowy Metz) wiec i wybudzania nie potrzebuje

    T.
    Thomasso, Czy istnieje jakaś możliwość zdobycia w miarę precyzyjnego opisu/schematu sanek/styków lampy zewnętrznej w E-system. Nie śmiem marzyć o opisie sygnałów ale to dało by się załatwić za pomocą oscyloskopu.
    veritas temporis filia est
    DLP czy szkło ?

  2. #42
    Awatar Peterek
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    56
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Yongnuo YN-560 Olympus

    Przy okazji, czy może ktoś z Was widział gdzieś oryginalne kable do Yongnuo YN 560 II - USB i Zasilanie. W instrukcji jest tylko enigmatyczna nazwa "port PC" nawet bez odnośnika do rysunku.
    veritas temporis filia est
    DLP czy szkło ?

  3. #43
    | OlyJedi Awatar Grego
    Dołączył
    Aug 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    24
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: Yongnuo YN-560 Olympus

    Mam tą lampę i szczerze mówię że jestem z niej zadowolony. Faktem jest że to całkowity manual ale za to prosty w obsłudze, bardzo dobrze wykonany, bardzo mocny, nie trzeba baterii wymieniać co 5 min. I za swoją wartość można spoko kupić...!!! Polecam...
    Olympus E-420 ED 14-42, ED 40-150
    +
    NIKON D90 VR 18-105, 55-200,

  4. #44
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Posty
    168
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: Yongnuo YN-560 Olympus

    Witam
    Mam i używam (~2500 zdjęć) od grudnia ub. roku. Podzielam opinię Grego. Za te pieniądze to b. dobra lampa. Polecam.
    Pozdrawiam. romeq

  5. #45
    | OlyJedi Awatar Grego
    Dołączył
    Aug 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    24
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: Yongnuo YN-560 Olympus

    Należy dodać jeszcze, że posiada funkcje sterowania błyskiem nie podłączając jej do aparatu... Wypróbowałem tę funkcje i ciekawy efekt daje, możne lampę zamontować na statywie i strzelić z wbudowanej lampy a lampa na statywie da światło z boku... lub gdzie tam ją kto postawi Daje dobre mocne światło więc można ustawić ją nawet nieco dalej Jeszcze raz szczerze polecam
    Olympus E-420 ED 14-42, ED 40-150
    +
    NIKON D90 VR 18-105, 55-200,

  6. #46
    | OlyJedi Awatar micz87
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Łódź | Łask
    Posty
    190
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Yongnuo YN-560 Olympus

    Dokładnie Grego, Yn-560 posiada dobrą fotocelę, czułą nawet w dobrym świetle zewnętrznym. Ja sam używam sprawdzonych YN-468 II. Również full manual, gorsza fotocela, brak zooma ale moc ta sama i cena niższa. Ogolniee nardzo wytrzymałe lampy, choć z zdarzają się sztuki z defektem. Kupiłem na chińskim e-bay 4 szt. bo taniej się nie dało Na forum Nikoniarzy jest o noch dużo napisane bo to najpopularniejsze lampy strobingowe.
    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z u43

  7. #47
    | OlyJedi Awatar szamotl
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    121
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: Yongnuo YN-560 Olympus

    To fajnie, że trafiłem na ten wątek, bo swego czasu zastanawiałem się nad tą lampą jako drugą lampą ale bałem się "chińszczyzny". Po Waszych opiniach skuszę się na nią i zobaczymy co ona potrafi w praktyce
    Musisz przyznać Panie Boże, że Ci pokoju nijak nie zakłócam i proszę tylko, byś mi tą samą miarką odpłacił." Colas Breugnon

  8. #48
    | OlyJedi Awatar Grego
    Dołączył
    Aug 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    24
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: Yongnuo YN-560 Olympus

    Śmiało nie masz się czego obawiać... cena za jaką można dostać w necie YN-560 nie zrobi ci dziury w kieszeni a z pewnością zakupiona lampa nie będzie gadżetem wrzuconym w kąt. Oczywiście są lepsze lampy, które same się ustawiają itp. ale szczerze powiem po co skoro ta na prawdę radzi sobie na 5. Mam Olka i Nikona i działa w obydwu doskonale, a jej moc sprawdza się w warunkach gdy światło jest totalnie z d... robiłem kiedyś ślub, w kościele który był beznadziejnie oświetlony i naprawdę dała radę mimo sporych przestrzeni... Polecam
    Olympus E-420 ED 14-42, ED 40-150
    +
    NIKON D90 VR 18-105, 55-200,

  9. #49
    | OlyJedi Awatar aldii
    Dołączył
    May 2011
    Mieszka w
    Władysławowo
    Posty
    329
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Yongnuo YN-560 Olympus

    Cytat Zamieszczone przez Olo73 Zobacz posta
    Mam ich 5 sztuk kupowałem na ebayu w tym sklepie http://stores.ebay.pl/jianisi-equipment
    Powiedz jak to jest z przesyłką, naprawdę bezpłatna? Bo rozumiem że to z chin leci? Ile trwa zamówienie? Bo ceny atrakcyjne!
    Ostatnio edytowane przez aldii ; 13.12.12 o 18:55
    Nikon D750, D610, N 50/1.8, S 24-35/2.0, S 70-200/2.8
    www.piekne-chwile.pl

  10. #50
    | OlyJedi Awatar Syd Barrett
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Krk
    Posty
    636
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Yongnuo YN-560 Olympus

    Myślę, że nasze ceny też nie są strasznie wysokie, a można i na fakturę brać:
    http://allegro.pl/lampa-yongnuo-560-...836924710.html
    (nie mam nic wspólnego z tym sklepem).
    Co do jakości jestem bardzo zadowolony, choć mam pod inny system 560-II i 568 (z trybem synchronizacji z krótkimi czasami).
    Jak najbardziej polecam!

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.03.10, 13:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.