Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 118

Wątek: Yongnuo YN-560 Olympus

  1. #31
    | OlyJedi Awatar wulf
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    647
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria

    Odp: Yongnuo YN-560 Olympus

    460II też ma tą dodatkową regulację mocy ale nie chce mi się w to bawić i wolę sobie przesunąć przód-tył lampę niż bawić się przyciskami w "fine tuning"

    Dzięki T. Taką kostkę właśnie widziałem za jakieś 3 dychy ale jeszcze jedno mój transmiter ma od spodu 5 nóżek, normalnie pod 4/3. Kostka ma tylko jeden styk (ten na środku) będzie to działać?

  2. #32
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria

    Odp: Yongnuo YN-560 Olympus

    Cytat Zamieszczone przez wulf Zobacz posta
    460II też ma tą dodatkową regulację mocy ale nie chce mi się w to bawić i wolę sobie przesunąć przód-tył lampę niż bawić się przyciskami w "fine tuning"

    Dzięki T. Taką kostkę właśnie widziałem za jakieś 3 dychy ale jeszcze jedno mój transmiter ma od spodu 5 nóżek, normalnie pod 4/3. Kostka ma tylko jeden styk (ten na środku) będzie to działać?
    Wszystk bedzie dzialalo dobrze. Te dodatkowe styki sa niby pod sygnal wybudzania lampy, ale ja swoje lampy ustawilem tak by nie przechodzily w tryb uspienia (systemowy Metz) wiec i wybudzania nie potrzebuje

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  3. #33
    Awatar Peterek
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    56
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Yongnuo YN-560 Olympus

    Jeszcze pomarudzę. Wyjaśnijcie "lajkonikowi" jak jest z tymi czasami synchronizacji 1/800 - 1/20000 s. Jak to będzie np. przy ustawionym czasie ( w lustrzance) 1/128 ???
    veritas temporis filia est
    DLP czy szkło ?

  4. #34
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Yongnuo YN-560 Olympus

    Cytat Zamieszczone przez Peterek Zobacz posta
    Jeszcze pomarudzę. Wyjaśnijcie "lajkonikowi" jak jest z tymi czasami synchronizacji 1/800 - 1/20000 s. Jak to będzie np. przy ustawionym czasie ( w lustrzance) 1/128 ???
    W zakresie czasów nie krótszych niż minimalny czas synchronizacji, czas ekspozycji nie wpływa na oświetlenie obiektu przez lampę. Czas ekspozycji wpływa na światło zastane, siła błysku (ustawiana na lampie) i odległość lampy od obiektu wpływa na oświetlenie obiektu przez lampę, a przysłona wpływa na oba rodzaje światła.

  5. #35
    Awatar Peterek
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    56
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Yongnuo YN-560 Olympus

    Kupiłem. YN-560 II, z wyświetlaczem LCD. Trzeba przyznać, że ma KOPA. Mój stary reporterski METZ 2045 idzie na zasłużoną emeryturę. Mimo braku automatyki, jak się ma doświadczenie to się poradzi. Wśród wielu zalet, żre mało pradu. Po wykonaniu ok 250 zdjęć w tym około 50 na full błysku, (komplet AA) nie wykazuje zużycia a lampa opóżnienia. Jedno co mnie martwi, to to, że przy serialach 5-6 zdjęć, szybka robi się nieco ciepła. Będę pisał.
    veritas temporis filia est
    DLP czy szkło ?

  6. #36
    darkelf
    Gość

    Odp: Yongnuo YN-560 Olympus

    YN jest spoko, polecam tę firmę

  7. #37
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Yongnuo YN-560 Olympus

    Cytat Zamieszczone przez Peterek Zobacz posta
    Kupiłem. YN-560 II, z wyświetlaczem LCD. Trzeba przyznać, że ma KOPA.
    Te maks. 3 sekundy ładowania, to prawda?

  8. #38
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Posty
    168
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: Yongnuo YN-560 Olympus

    Witam
    Tak, to prawda. Używam od grudnia. Oczywiście na Eneloopach. Na innych nie próbowałem
    Najdotkliwszą wadą starszego modelu, jest intensywność świecenia i wielkość diód w wyświetlaczu. Bardzo dają po oczach.
    Za 300 kilkadziesiąt zł. można spokojnie polecić.
    Pozdrawiam. romeq

  9. #39
    Awatar Peterek
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    56
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Yongnuo YN-560 Olympus

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Te maks. 3 sekundy ładowania, to prawda?
    Prawda. Na max błysku przy świeżych bateriach nawet mniej. Na 1/8 puściłem serię 9 zdjęć a potem po ok 3 s jeden Full. Mam problem, bo nie potrafię uruchomić "strobo" ale to pewnie kwestia ćwiczeń. Aha, instrukcja PL strasznie ubożuchna.
    veritas temporis filia est
    DLP czy szkło ?

  10. #40
    darkelf
    Gość

    Odp: Yongnuo YN-560 Olympus

    Ja jedną z moich lepszych sesji wykonalem na parce YN460II i YN560 z bateriami kupionymi za kilka złotych w auchan (za 12 sztuk). Z YN zdjęcia robi się świetnie, tylko trzeba pamiętać aby nimi nie rzucać (tak jedną rozwaliłem) i nie uzywac w zbyt zaparowanym pomieszczeniu (tak drugą rozwaliłem).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.03.10, 13:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.