Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 87

Wątek: Zestaw m4/3

  1. #11
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Zestaw m4/3

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    Podepnę się pod temat.
    Oprócz D90 mam jeszcze Panasonica GF2 z 14 mm f2.5. Miałem zooma 14-45 mm ale poszedł do ludzi. Fajny obiektyw ale za duży - jakos mi nie pasował do małego body. I tu powstał dylemat co zmienic co dokupić:
    1. mZD 45 mm f1.8 kupie na pewno i to na dniach
    2. czy zamienic 14mm na 20 mm ? Czy też dokupic 20 i zostawić 14 ?
    3. Jeżeli bedzie 14 mm , 45mm i ewentualnie 20 mm dokupic 14-42 z nowej serii PZ X Panasonica ?

    Moje preferencje szerokie plenery i krajobrazy (częste wycieczki) oraz zdjecia rodzinne
    Ad. 1. Czyli nie ma wątpliwości?
    Ad. 2. Kup 20/1.7 (jak wyżej), a tą 14kę panasonica zmień na mZD 12/2.0 (wiem, wiem, cena, ale człowiek ma przecież dwie nerki ).
    Ad. 3. A kupuj, będziesz królikiem doświadczalnym tego forum (i nie tylko). Poużywasz, napiszesz małą reckę, to pewnie i inni kupią

    Pozdrawiam
    "There's no such thing as free titties"

  2. #12
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria

    Odp: Zestaw m4/3

    Też bym zostawił 14, do tego 20/1.7. Sama 20 to jednak może być za szeroko do krajobrazu.

    Czy 14 zamieniać na 12 to już zależy od zasobności portfela.

    Z obiektywem X poczekałbym na jakieś recenzje, testy użytkowników, kto wie jak się sprawuje ten power-zoom.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  3. #13
    Jd
    Gość

    Odp: Zestaw m4/3

    Cytat Zamieszczone przez heyahero Zobacz posta
    Ad. 1. Czyli nie ma wątpliwości?
    Ad. 2. Kup 20/1.7 (jak wyżej), a tą 14kę panasonica zmień na mZD 12/2.0 (wiem, wiem, cena, ale człowiek ma przecież dwie nerki ).
    Ad. 3. A kupuj, będziesz królikiem doświadczalnym tego forum (i nie tylko). Poużywasz, napiszesz małą reckę, to pewnie i inni kupią

    Pozdrawiam
    1.Co do 45 mm nie ma wątpliwości. Parę dni temu zrobiłem analizę na jakich ogniskowych zrobiłem procentowo najwięcej zdjęć . Z analizy zooma 14-45 wyszło ,że na 600 fotek około 20% to ogniskowa 45 mm , 33% to 14 mm - reszta to ogniskowe w przedziale >14mm<45 . Tam najwiekszy udział ma ogniskowa 30 mm - 5 %. Reszta to szczątkowe procenty od ponizej 2% do nawet poniżej 1%
    2. 20 mm na dzisiaj to powyzej 1550 zł, a 12 to masakra cenowa. Moich nerek chyba by juz nie chcieli. Za duzo przefitrowały procentów.
    3. Ten nowy zoomik Panasa mnie kusi bo na wycieczce autokarowej (wiecznie w biegu) przekładanie szkieł jakoś mnie nie rajcuje. To trzeba robic ze spokojem i namysłem. Jednak nie wiadomo kiedy bedzie w sprzedaży. Panasonic w Gliwicach dał plamę. Najpierw mi napisali ,że bedzie w II tygodniu listopada br a teraz umiescili na stronie info ,że dopiero w styczniu 2012.

    A tak wogóle trochę żałuję ,że nie wziąłem jakiegoś PEN-a z najnowszej oferty. Maja stabilizacje w korpusie, czego niema Panas. Jednak za duzo juz w niego zainwestowałem:
    1. Lampa Metz 28 AF-3 O - do Olka by sie nadała.
    2. Wizjer DMW LVF1 juz jednak nie.
    3. Kabura skórzana DMW-CGK3E kupiona niedawno w Niemczech - tez nie.
    No i za duzo bym stracił bo teraz nowego GF2+14mm mozna kupić o prawie 500 zł taniej niz w czerwcu kiedy go brałem
    Ostatnio edytowane przez Jd ; 6.11.11 o 18:18

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Zestaw m4/3

    Kup 20tke o 12tce zapomnij, sam sobie odpowiedziales na pytanie, szkoda nerek!

    Podobno 14-42X bedzie mialo roznego powera w tym zoomie jakosciowo zas niby nie odstaje od poprzednika 14-45 i to chyba najlepsza wiadomosc, rodzi sie zas pytanie jak bedziesz sie czul z power zoomem? Mi to sie srednio podoba, mialem stycznosc, oczywiscie w Panasie bedzie lepiej pytanie jak lepiej, czekam na recke kolegi z USA on prawde mi powie, bo podchodzi do tego nie technicznie tylko uzytkowo, a myslimy podobnie

    pozdrawiam serdecznie
    Janek
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  5. #15
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Zestaw m4/3

    12, 20 i 45 i masz komplet, jak nie filmujesz ,to jakie masz korzyści z X-zooma. A jakby co to sobie pod kolejną choinkę dorzucisz.

    Body też z czasem wymienisz - lepsza jasna stałka od jakiegoś ciemnozooma. Miałem te wszystkie szkiełka z EP1, EP-3 i EPM-1 w rękach, zapewniam Cię, że wiem o czym piszę. A do autobusu założysz sobie swoją 14 i nie żal Ci go będzie. Mikro jest piękne dzięki jasnym stałkom.

    Pozdrawiam AP.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #16
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: Zestaw m4/3

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    12, 20 i 45 i masz komplet,
    Body też z czasem wymienisz - lepsza jasna stałka od jakiegoś ciemnozooma.
    Mikro jest piękne dzięki jasnym stałkom.
    Trzema stałkami można zrobić prawie wszystko. Okres kiedy miałem aparat i trzy obiektywy (28/50/135) bardzo dobrze wspominam, czerpałem wówczas dużo frajdy z fotografii. Pewnie w mikro docelowo zostanę właśnie z podobnym zestawem.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  7. #17
    | OlyJedi Awatar marek7001
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Posty
    905
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria

    Odp: Zestaw m4/3

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    1.Co do 45 mm nie ma wątpliwości. Parę dni temu zrobiłem analizę na jakich ogniskowych zrobiłem procentowo najwięcej zdjęć . Z analizy zooma 14-45 wyszło ,że na 600 fotek około 20% to ogniskowa 45 mm , 33% to 14 mm - reszta to ogniskowe w przedziale >14mm<45 . Tam najwiekszy udział ma ogniskowa 30 mm - 5 %. Reszta to szczątkowe procenty od ponizej 2% do nawet poniżej 1%
    2. 20 mm na dzisiaj to powyzej 1550 zł, a 12 to masakra cenowa. Moich nerek chyba by juz nie chcieli. Za duzo przefitrowały procentów.
    3. Ten nowy zoomik Panasa mnie kusi bo na wycieczce autokarowej (wiecznie w biegu) przekładanie szkieł jakoś mnie nie rajcuje. To trzeba robic ze spokojem i namysłem. Jednak nie wiadomo kiedy bedzie w sprzedaży. Panasonic w Gliwicach dał plamę. Najpierw mi napisali ,że bedzie w II tygodniu listopada br a teraz umiescili na stronie info ,że dopiero w styczniu 2012.

    A tak wogóle trochę żałuję ,że nie wziąłem jakiegoś PEN-a z najnowszej oferty. Maja stabilizacje w korpusie, czego niema Panas. Jednak za duzo juz w niego zainwestowałem:
    1. Lampa Metz 28 AF-3 O - do Olka by sie nadała.
    2. Wizjer DMW LVF1 juz jednak nie.
    3. Kabura skórzana DMW-CGK3E kupiona niedawno w Niemczech - tez nie.
    No i za duzo bym stracił bo teraz nowego GF2+14mm mozna kupić o prawie 500 zł taniej niz w czerwcu kiedy go brałem
    Łobuzie, co Ci pisałem na nikonie kilka miesięcy temu, ale witamy w klubie a 14/2.5 jestem w stanie przyjąć w dobrej cenie...
    Ostatnio edytowane przez marek7001 ; 6.11.11 o 23:13
    Były: 3 Canony PS, 2 Lumixy FZ, 2 Olympusy E-System /14-54II, 40-150/, Nikon D5000 /18-105/, E-PL2, E-PL3, E-PL5 /14-42, 14-150,12-50, 40-150, 14/2.5, 20/1.7, 45/1.8, Nokia LUMIA 920, 930 GOLD, LG G4, G5,G6, G7, Huawei P30 Pro jest ​Huawei Mate 50 Pro
    Galeria Olympusclub: http://galeria.olympusclub.pl/index.php?cat=21795




  8. #18
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Zestaw m4/3

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    Podepnę się pod temat.
    mam jeszcze Panasonica GF2 z 14 mm f2.5.
    1. mZD 45 mm f1.8 kupie na pewno i to na dniach
    Dotąd jest OK.

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    2. czy zamienic 14mm na 20 mm ? Czy też dokupic 20 i zostawić 14 ?
    Nie, nie sprzedwaj 14 skoro piszesz, że 12 za drogie. Dokup 20/1.7 bo 25/1.4 też jest drogie.

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    3. Jeżeli bedzie 14 mm , 45mm i ewentualnie 20 mm dokupic 14-42 z nowej serii PZ X Panasonica ?
    Nie! To ciemny obiektyw, jeśli koniecznie chcesz taki kup (pod wycieczki jak znalazł) mZD 14-150 Oly.

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    Moje preferencje szerokie plenery i krajobrazy (częste wycieczki) oraz zdjecia rodzinne
    Nie kombinuj: kup:
    1. 20/1.7
    2. 45/1.8

    i już mógłbyś zaprzestać, jeśli koniecznie jeszcze coś to tylko zum: albo 14-150 albo plotkowany od dłuuugiego czasu (podobno w 2012 na bank) jasny Olek typu mZD14-54 lub mZD12-60. Wielce prawdopodobne, że jeśli to będzie to 12-60 to ze światłem f/2.8-4.0, lecz wg mnie żaden z nich nie będzie tani (okolice 2800-3500 zł.)

    BTW. apz: super avatar!
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  9. #19
    Jd
    Gość

    Odp: Zestaw m4/3

    Lumixa 14mm to sobie zostawię bo dobre szkło no i widzę ,że mało na rynku i trzyma cene. Kupie teraz mZD 45mm a 20mm Panasa dokupie jak gdzieś znajde po rozsądnej cenie.
    Co do 14-42 PZ X to poczekam jak bedzie dostepny na naszym rynku i wypowiedza sie na jego temat użytkownicy.

    Wszystkim dziekuję za rzeczowe rady. Przekonaliscie i utwierdziliście mnie do tego o czym sam po cichu myślałem.

    @Marek7001 - cóz całe zycie się uczymy na błędach.
    @gietrzy - moze faktycznie w pzryszłym roku skuszę sie ta długi zoom Olka. Najblizsze priorytety to w kolejności:
    - jutro 45 mm
    - a jak natrafie na przyzwoitą cenowo 20 to tez ja zanabedę.
    Ostatnio edytowane przez Jd ; 7.11.11 o 00:15

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    774
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    Lumixa 14mm to sobie zostawię bo dobre szkło no i widzę ,że mało na rynku i trzyma cene. Kupie teraz mZD 45mm a 20mm Panasa dokupie jak gdzieś znajde po rozsądnej cenie.
    Co do 14-42 PZ X to poczekam jak bedzie dostepny na naszym rynku i wypowiedza sie na jego temat użytkownicy.

    Wszystkim dziekuję za rzeczowe rady. Przekonaliscie i utwierdziliście mnie do tego o czym sam po cichu myślałem.

    @Marek7001 - cóz całe zycie się uczymy na błędach.
    @gietrzy - moze faktycznie w pzryszłym roku skuszę sie ta długi zoom Olka. Najblizsze priorytety to w kolejności:
    - jutro 45 mm
    - a jak natrafie na przyzwoitą cenowo 20 to tez ja zanabedę.
    Na wycieczki polecam jeszcze cos szerokiego - np.9-18. W polaczeniu z ETC pokrywa bardzo przydatny zakres

Podobne wątki

  1. Zestaw do studia
    By dinx6 in forum Studio
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23.02.08, 14:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.