Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Drukarka A3?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    610
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    drukarka foto A3+ , ale jaka ?

    Stoję przed wyborem drukarki foto w formacie A3+ . Ponieważ cena tych drukarek jest jednak znaczna, to nie chciałbym skończyć z objawami delirki , ślęcząc nad ustawieniami i rzucając przekleństwami na wszystkich wokół.

    Oczekuję od takiej drukarki uniezależnienia się od labów – a więc jakości oczywiście.

    Moim faworytem jest epson z modelami R1400, R1900 ( choć w przypadku tego modelu cena zaczyna niebezpiecznie przyśpieszać ). Co model to więcej kolorów itp. Tylko nie wiem jak się to przekłada na jakość wydruku, czy warto dopłacać, czy już podstawowe 6 daje zadowalające wyniki.

    Przeszukuję internet, gdyż zakup nie jest na jutro i często ludzie chwalą epsony.

    Miałbym więc prośbę – jeśli ktoś jest w temacie i mógłby podzielić się doświadczeniami - byłbym wdzięczny.
    Może celować w jakiegoś canona czy hp ( choć po dawnych bojach Irka .... ) ?
    Jeśli więc ma ktoś jakieś A3+ , zwłaszcza epsona, to proszę o jakieś porady.

    Proszę być pewnym, że przy nadarzającej się okazji, piwem hojnie uraczę .

  2. #2
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    A jesteś przekonany, że potrzebujesz wędki, a nie ryby?

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #3
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    610
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Jestem świadomy - z tego co mi wiadomo to jakość wydruków z takich drukarek spokojnie dorównuje labom.
    Dla mnie priorytetem jest :
    1) możliwość wpływania na wydruk
    2) jakość ( patrz wyżej )
    3) uniezależnienie od labów ( nie mieszkam w mieście, więc nie bawi mnie latanie co chwila do labu , bo coś nie tak wyszło - a że koszt wydruku na standardowym zasilaniu będzie wyższy niż w labie - jest dla mnie oczywistym ).

  4. #4
    | OlyJedi Awatar zimny
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    273
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    To może wersja R2400?

    http://www.epson.pl/internetLive/dct...0-PL.inter.jsp

    Wychodzę z założenie, że czasem lepiej dopłacić.
    Ale już wersja 1400 przewyższa jakością laby, aczkolwiek wersja 2400 daje jeszcze większą trwałość i odcienie.

    wersja 1900
    http://www.epson.pl/internetLive/dct...0-PL.inter.jsp

    wersja 1400
    http://www.epson.pl/internetLive/dct...0-PL.inter.jsp
    OM-D E-M5, 12-50, 45/1.8, E-510 dual kit, 14-54, FL-50,

  5. #5
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Jasne, jasne, moja przygoda z drukarką A3+ skończyła się tak, że gnije teraz w piwnicy. A nawet arta do Chipa napisałem.
    Przemyśl sobie to jeszcze. http://www.fotosite.pl/artykuly/sprz...-atrament.html

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  6. #6
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    610
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Znam ten artykuł, czytałem go już wcześniej.
    Jak pisałem wyżej – mam swoje priorytety, i jak na razie drukarka domowa A3 je spełni. Pytanie tylko jaka . System stałego zasilania na razie nie jest rozpatrywany, więc nie zaprzątam sobie tym głowy.

  7. #7
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rumpel Zobacz posta
    Znam ten artykuł, czytałem go już wcześniej.
    Jak pisałem wyżej – mam swoje priorytety, i jak na razie drukarka domowa A3 je spełni. Pytanie tylko jaka . System stałego zasilania na razie nie jest rozpatrywany, więc nie zaprzątam sobie tym głowy.
    Jasne, kup Epsona, którego, to już kwestia ekonomii. Mnie się sprawdzały papiery tetenala.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  8. #8
    | OlyJedi Awatar e-510
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    West Sussex
    Posty
    867
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Epson Stylus Photo Printer - R1400

    rumpel,

    jeśli mogę cokolwiek powiedziec,to Twój wybór jest bardzo dobry - mam na myśli R 1400.
    Jestem przekonany,że spełni Twoje oczekiwania w 99.9 %.

    Sam przymierzam się ostro do zakupu Epsona,tylko nieco większego (A2) a na razie,poza odkładaniem waluty uczę się tego trudnego ( baaardzo ) rzemiosła,korzystając w praktycznych zajęciach z SX 200,który mimo iż jest modelem 'amatorskim' zaskakuje mnie swoimi możliwościami (jak na cztery pojemniki ).

    Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę,że aby uzyskac print,którym będziesz mógł się pochwalic albo jeszcze lepiej - sprzedac,nie wystarczy samo wciśnięcie przycisku - PRINT.

    Sugestia RE,jest bardzo celna - czy skórka warta jest wyprawki.Musisz też wiedziec zapewne,że jeśli nie drukujesz za często,to narażasz się na kłopoty - gdyż drukarka ( głowica +tusz ) nie lubią długich przestojów.

    Z własnego doświadczenia powiem na koniec,że możliwośc wydrukowania swojego ulubionego zdjęcia na profesjonalnym printerze z oryginalnymi tuszami i papierami jest bardzo pociągająca ale wiele łez i potu trzeba wylac nim rzeczywisty obraz dorówna temu z monitora.

    Życzę przemyślanej decyzji.

    P.S.Jeśli się zdecydujesz,mogę Ci podpowiedziec gdzie kupowac tusze i papiery (tanio).

  9. #9
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    610
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Dzięki wielkie za odzew. Widać dobra opinia o epsonie nie jest wyssana z palca. Ja doskonale zdaję sobie sprawę, że finalny, oczekiwany efekt nie sprowadza się do jednego klawisza.
    Może gdybym miał lepszy dostęp do labów, ale tak nie jest i jak ostatnio robiłem wydruki to dostałem szewskiej pasji od ciągłego jeżdżenia dom-lab, a i tak efekty nie były takie jak oczekiwałem . Za dużo czasu, za mało kontroli. Ot co. Dlatego najwygodniejsze, co nie znaczy że najtańsze, jest dla mnie własne drukowanie.

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    153
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Witam
    do Skoczowa masz 6 km i pewnie często tam bywasz,
    więc spokojnie przy okazji możesz coś wydrukować na dużo lepszym sprzęcie,
    też kiedyś myślałem o dobrej drukarce , ale to się mija z celem,
    ja wole zlecić wydruk komuś, dużo drożej to nie wychodzi

    ale w myśl zasady " kto bogatemu zabroni " kup najdroższą drukarką na jaką Cię stać
    zawsze warto mieć więcej możliwości wydruku niż mniej
    Pozdrawiam
    OBYWATELGC

Podobne wątki

  1. Drukarka laserowa
    By NightCrawler in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 24.06.10, 10:10
  2. drukarka termosublimacyjna do cd
    By żmija in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18.01.09, 17:46
  3. Drukarka dla E1
    By irek50 in forum E-System
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 1.01.08, 15:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.