Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Klejenie części plastykowych w obiektywie

  1. #11
    | OlyJedi Awatar lukasz78
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    347
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Odp: Klejenie części plastykowych w obiektywie

    W pięć sekund skleja tylko rzeczy z których może absorbować wodę. Suchych materiałów tak szybko nie sklei żaden cyjanoakryl.
    Chuchanie na spoinę przyspiesza wiązanie, sprawdzone.

    Więcej znajdziesz tu: http://www.dlamechanika.com/kleje/kl...-blyskawiczne/

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Wieprz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wwa
    Posty
    1.629
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria

    Odp: Klejenie części plastykowych w obiektywie

    ależ to forum multidyscyplinarne! Się człowiek może o klejach pouczyć i gołych babów naoglądać (gdy ktoś akurat lubi).
    Uskrzydlony tym multidycyplinarnym duchem, błysnę jeszcze ciekawostką jak perła przed wieprzem. Dodam, że kleje cyjanoakrylowe wykorzystywane są w kryminalistyce, ściśle w daktyloskopii. Można sobie nimi np. łapać linie papilarne w samochodzie.

    A tę obudowę do obiektywu to może też poza metodami chemicznymi można by spróbować połączyć przez lutowanie? Plastiki chyba można łączyć w ten sposób.
    Ostatnio edytowane przez Wieprz ; 30.09.11 o 22:09
    przychodzisz do mnie z siekierą, to znaczy że też nie jestem Ci obojętny ...

  3. #13
    | OlyJedi Awatar technik219
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    103
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Klejenie części plastykowych w obiektywie

    W E-420 nadłamał mi się zaczep pokrywy karty. Skleiłem cyjanoakrylem (takim od Chińczyka za złotówkę ) zaaplikowanym zwykłą igłą i trzyma. Zobaczymy jak długo, a kleiłem 2 miesiące temu.
    Co do daktyloskopii: bardzo fajnie wygląda wnętrze takiego samochodu po użyciu cyjanoakryli
    Ostatnio edytowane przez technik219 ; 30.09.11 o 22:16

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Wieprz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wwa
    Posty
    1.629
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria

    Odp: Klejenie części plastykowych w obiektywie

    niektóre wyglądają bardziej spektakularnie po użyciu ultrafioletu
    przychodzisz do mnie z siekierą, to znaczy że też nie jestem Ci obojętny ...

  5. #15
    PawelN
    Gość

    Odp: Klejenie części plastykowych w obiektywie

    Witam! Z autopsji mogę powiedzieć, że nie ma sensu klejenia tego typu materiału, przy użyciu ogólnodostępnych tanich klejów. Używanie do tego celu wszelkiej maści pilników i papierów ściernych pogorszy jeszcze sprawę (nie będziesz mógł dopasować klejonych elementów i/lub będzie to bardzo utrudnione) Poza tym cyjanoakryle parują, pozostawiając trwałe ślady (nie próbowałbym tego używać przy optyce ) Moim zdaniem masz dwa, w miarę sensowne wyjścia z tej sytuacji. Primo: daj sobie spokój z tą osłoną przeciwodblaskową. Bez niej można żyć. Secundo: jeżeli uważasz, że jest Ci ona naprawdę niezbędna, kup nową, lub używaną. Zastanów się, czy warto inwestować w drogi klej, i czy w tej cenie nie dostałbyś czegoś sprawnego do swojego obiektywu.

    Pozdrawiam

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    368
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Odp: Klejenie części plastykowych w obiektywie

    Był kiedyś taki genialny klej nazywał się "Cyjanopan B " był doskonały i powinien dać radę. Uwaga na palce bo poklei na amen. pozdrawiam hb

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Wuwuaaa
    Posty
    88
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Klejenie części plastykowych w obiektywie

    Cytat Zamieszczone przez PawelN Zobacz posta
    "...jeżeli uważasz, że jest Ci ona naprawdę niezbędna, kup nową, lub używaną."

    Chodzi o zaczep osłony na obiektywie. Samej osłonie nic nie dolega.

    Tak, w teorii można bez tego żyć, ale na dwóch trzyma się ona na tyle luźno, że ciagle miałbym dyskomfort psychiczny, czy przypadkiem się nie odręciła i zgubiła. Co do śladów, wszystko robię przy nałożonym dekielku na optykę, a dodatkowo zastanawiam się nad zaklejem szczeliny jakąś taśmą.
    Z doświadczenia wiem, że to co się może zgubić, kiedyś się zgubi. Dlatego spróbuję to podkleić. Jak nie da rady - trudno, zeszlifuję, wypoleruję i jakoś będzie wyglądać.
    Ostatnio edytowane przez deduch ; 1.10.11 o 10:22

  8. #18
    PawelN
    Gość

    Odp: Klejenie części plastykowych w obiektywie

    Cytat Zamieszczone przez deduch Zobacz posta
    Chodzi o zaczep osłony na obiektywie. Samej osłonie nic nie dolega.

    Tak, w teorii można bez tego żyć, ale na dwóch trzyma się ona na tyle luźno, że ciagle miałbym dyskomfort psychiczny, czy przypadkiem się nie odręciła i zgubiła. Co do śladów, wszystko robię przy nałożonym dekielku na optykę, a dodatkowo zastanawiam się nad zaklejem szczeliny jakąś taśmą.
    Z doświadczenia wiem, że to co się może zgubić, kiedyś się zgubi. Dlatego spróbuję to podkleić. Jak nie da rady - trudno, zeszlifuję, wypoleruję i jakoś będzie wyglądać.
    OK, już wiem na czym polega Twój problem. Zaproponuję ci w takim układzie kupno osłony przeciwodblaskowej wkręcanej w miejsce filtra, jak chcesz mieć komfort psychiczny, a tej obecnej podziękuj i sprzedaj ją. Zwrócą Ci się częściowo koszty poniesione przy kupnie nowej

  9. #19
    Awatar dorami
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    22
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Klejenie części plastykowych w obiektywie

    I ja również mam taki problem odłamały mi się kawałki plastiku do mocowania obiektywu teraz się nie trzyma i jest luźny . Obiektyw pewnie nie do użytku . Bo nie wiem czy jest sens próbować tym cyjanoakrylem. Czy to sklei ?

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Wuwuaaa
    Posty
    88
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Klejenie części plastykowych w obiektywie

    Mi nie trzymało po próbie lepszym cjanoakrylem, ale nie miałem rozpuszczalnika, żeby oczyścić poprzednie próby, więc jeszcze będę próbował, jak go trafię.

    Cytat Zamieszczone przez dorami Zobacz posta
    I ja również mam taki problem odłamały mi się kawałki plastiku do mocowania obiektywu teraz się nie trzyma i jest luźny . Obiektyw pewnie nie do użytku . Bo nie wiem czy jest sens próbować tym cyjanoakrylem. Czy to sklei ?
    E-jakieśtam + ZD standardowe + ZD tele + Fl mocnobłyskające.
    Na pragnienia - za mało, na wiedzę - za dużo

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 28.12.10, 21:36
  2. Ile kosztuje klejenie gumy po gwarancji?
    By czmielek in forum E-System
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10.06.10, 22:57
  3. Części do 5060WZ
    By wowi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23.07.07, 19:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.