Strona 117 z 210 PierwszyPierwszy ... 1767107115116117118119127167 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.170 z 2100

Wątek: Co cię ostatnio zasmuciło?

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Mieszka w
    Bytom
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    lubią też się lizać po pyskach (i nie tylko )...
    Jak sobie pomyślę co ludzie są w stanie zrobić, to chyba wolę psy
    The question is, who cares?

| OlyJedi Awatar alnico
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    Jak sobie pomyślę co ludzie są w stanie zrobić, to chyba wolę psy
    pełna zgoda
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Co oczywiście upoważnia każdego do skatowania psa szczekającego po 22:00.
    Jak zwykle Ty i ktoś jeszcze niewiele zrozumiał z tego co napisałem. Więc napiszę prościej. Problem psów i ich właścicieli to problem narastający (brak kagańca, choćby smyczy, spuszczanie luzem na noc - popularnie, szczególnie na wsiach). Podobnie jak problem bydlęciej barci drących ryje pod oknami po kilku piwkach. W takich przypadkach będą coraz częstsze naruszenia nienaruszalności cielesnej jednych i drugich przez jednych i drugich. Jeżeli pies był zamknięty na posesji i został skopany, postrzelony jest to sprawa dla Policji. Tak samo, jak gawiedź pijana hałasująca pod oknami. Czemu nikt z Was nie widzi problemu, nie dzwoni, tylko narzekać każdy umie oraz w marzeniach snuje historie o krwawej zemście (szyszki jałowca, ostre narzędzia, itp.). Zniża to niestety osoby wypowiadające się w ten sposób do poziomu gościa znęcającego się nad zwierzakiem, no sorry o poziom wyżej, bo jednak od słów do czynów niewiele brakuje.
    Ostatnio edytowane przez gibberpl ; 20.02.15 o 07:56
    Rolleicord, Canon
    flickr

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gibberpl Zobacz posta
    Jak zwykle Ty i ktoś jeszcze niewiele zrozumiał z tego co napisałem. Więc napiszę prościej. Problem psów i ich właścicieli to problem narastający (brak kagańca, choćby smyczy, spuszczanie luzem na noc - popularnie, szczególnie na wsiach). Podobnie jak problem bydlęciej barci drących ryje pod oknami po kilku piwkach. W takich przypadkach będą coraz częstsze naruszenia nienaruszalności cielesnej jednych i drugich przez jednych i drugich. Jeżeli pies był zamknięty na posesji i został skopany, postrzelony jest to sprawa dla Policji. Tak samo, jak gawiedź pijana hałasująca pod oknami. Czemu nikt z Was nie widzi problemu, nie dzwoni, tylko narzekać każdy umie oraz w marzeniach snuje historie o krwawej zemście (szyszki jałowca, ostre narzędzia, itp.). Zniża to niestety osoby wypowiadające się w ten sposób do poziomu gościa znęcającego się nad zwierzakiem, no sorry o poziom wyżej, bo jednak od słów do czynów niewiele brakuje.
    Nawet walesajacy sie pies nie jest powodem do tego aby byl celem dla idioty z wiatrowka.Sam napisales ze to sprawa dla policji.Dla policji nawet jesli byl postrzelony poza posesja.Bo dla takiego idioty strzelajacego nastepnym bedzia kierowca co zaparkuje krzywo lub za daleko od kraweznika.

| OlyJedi Awatar Lolita
    Mieszka w
    Za siedmioma lasami...
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Jestem po nieprzespanej nocy ale Pippim jak by lepiej Wstał na nóżki Skopany został gdzieś poza posesją, bo wymyka nam się czasami. W nocy jest w kojcu ale w dzień go wypuszczamy by popląsał sobie. Na pewno to nie zrobił ktoś z sąsiadów (w promieniu 500m mam ich 4), zresztą oni bardzo psinkę lubią, bo to radosny i łagodny typek. Wydaję mi się, że ktoś to uczynił dla rozrywki
    Pippin Was pozdrawia i dziękujemy za słowa wsparcia i otuchy
    P.S. Aha, czasami szczeka w nocy. Jak na przykład dzik podejdzie pod płot. No cóś... Taka psa natura.
    Zdjęcie z dzisiejszego poranka. Przepraszam za jakość ale z telefonu
    Lola vel Sharlotta >>Sekretarka Prezesa TWA<< <3 Pierwszy zmarzluch forumowy <3
    Nie jestem starą babcią Zlotowiczka: 7

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Mieszka w
    Bytom
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria
    Jak zwykle Ty i ktoś jeszcze niewiele zrozumiał z tego co napisałem. Więc napiszę prościej.
    Och, zrozumieli, więc prościej nie musisz. Dałeś jasno do zrozumienia, że skoro się wałęsał, to ktoś postanowił zrobić z tym "porządek". A Twoja wypowiedź jasno dała do zrozumienia, że przyzwalasz na zachowanie jak poniżej:

W takich przypadkach będą coraz częstsze naruszenia nienaruszalności cielesnej jednych i drugich przez jednych i drugich.
    Poza tym, nikt nie napisał, że sprawy takich czy innych sytuacji nie zgłasza odpowiednim służbom, skąd więc wnioskujesz, że tego nie zrobił.
    W kwestii narastającego problemu psów i ich właścicieli (dziwne, ludzie od zawsze mieli psy i byli ich właścicielami), to równie dobrze można napisać o narastającym problemie pseudobiegaczy, którzy zamiast iść pobiegać grzecznie w parku, zapierniczają w kolorowych trampusiach po wszystkich możliwych krzakach, łąkach, polach i lasach. Podobnie rowerzyści, motocykliści, na quadach, deskorolkach i wrotkach. Aaaa, zapomniałem napisać o wędkarzach, którzy każdą kałużę uważają za swój strategiczny zbiornik wodny i próba zbliżenia się od razu wywołuje wrzaski, że się im ryby straszy.

Chłopie, nie ma znaczenia czy zwierz był na posesji, czy nie. Nic nie upoważnia do znęcania się nad stworzeniem. Na to też są paragrafy. Nie można mówić, że ktoś postanowił zrobić z tym porządek. Jak w dowolnej sytuacji, która nam nie odpowiada, zaczniemy sami wymierzać sprawiedliwość, to w przeciągu kilku lat problem przeludnienia na ziemi sam się rozwiąże. Problem jest inny. Wydaje nam się, że jesteśmy coraz bardziej cywilizowani, a w stosunku do siebie zachowujemy się gorzej niż jaskiniowcy.

Proponuję zakończyć tą i tak do niczego nie prowadzącą wymianę zdań, bo za chwilę skończy się na wizycie służb uprawnionych, czyli moderacji.
    The question is, who cares?

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Widać nie zrozumiałeś. Sprawa z punktu widzenia policji będzie wyglądała następująco w przypadku zgłoszenia tego faktu przez właściciela psa. Primo, zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające, kto psa poturbował, strzelał, whatever, bo jest to czyn haniebny i w dodatku zagrożony pozbawieniem wolności i grzywną. Po drugie, właściciel zostanie ukarany mandatem, bo pies znajdował się poza terenem posesji. Dodatkowo, osoba, która zostanie wykryta jako sprawca może z łatwością się wybronić, że została zaatakowana przez psa i na nic zdadzą się lamenty właściciela - to przecież łagodny piesek. Pies był niezabezpieczony, biegał luzem poza terenem posesji i bez świadków temat skończony, finito. Wszystko w temacie.

Tematu biegaczy, rowerzystów, itp. nie chce mi się poruszać, ale mam pytanie: od kiedy pies, czy jakiekolwiek inne zwierze posiada prawa obywatelskie (do np. swobodnego poruszania się po osiedlu, dzielnicy, mieście, kraju, strefie Schengen bez opiekuna). Drugi problem - kontrola swojego czworonoga. Na właścicielu wg. art. 77. kodeksu wykroczeń ciąży obowiązek podejmowania środków ostrożności związanych z posiadaniem, czy wyprowadzaniem w miejsca publiczne psa. Jak to wygląda w praktyce, to wszyscy co mają małe dzieci, jeżdżą na rowerach, albo biegają po parku i lesie wiedzą.

Żeby była jasność, jak widzę tą sprawę. Krótko: zawinił właściciel, łomot od psychopaty zebrał bogu ducha winny pies. Jak to się zakończy? w 99,9% tak, jak opisałem powyżej. Z tym, że sprawca zostanie niewykryty, właściciel zapłaci mandat i będzie na przyszłość miał to w głowie, że bezpieczeństwo jego pupila zależy głownie od niego samego.
    Ostatnio edytowane przez gibberpl ; 20.02.15 o 15:29
    Rolleicord, Canon
    flickr

| OlyJedi Awatar witwicky
    Mieszka w
    Ślůnsk - Radzionków
    Siła reputacji
    176
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Lolita Zobacz posta
    Jestem po nieprzespanej nocy ale Pippim jak by lepiej Wstał na nóżki Skopany został gdzieś poza posesją, bo wymyka nam się czasami. W nocy jest w kojcu ale w dzień go wypuszczamy by popląsał sobie. Na pewno to nie zrobił ktoś z sąsiadów (w promieniu 500m mam ich 4), zresztą oni bardzo psinkę lubią, bo to radosny i łagodny typek. Wydaję mi się, że ktoś to uczynił dla rozrywki
    Pippin Was pozdrawia i dziękujemy za słowa wsparcia i otuchy
    P.S. Aha, czasami szczeka w nocy. Jak na przykład dzik podejdzie pod płot. No cóś... Taka psa natura.
    Zdjęcie z dzisiejszego poranka. Przepraszam za jakość ale z telefonu
    Całkiem dobrze wygląda

OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria
    , ale mam pytanie: od kiedy pies, czy jakiekolwiek inne zwierze posiada prawa obywatelskie (do np. swobodnego poruszania się po osiedlu, dzielnicy, mieście, kraju, strefie Schengen bez opiekuna...

Kurde... dawno w Polsce nie bylem I widze, ze wam się tam powodzi niezmiernie... kazdy niedzwiedz, wilk, los, jelen, zajac, sarna, dzik I cala masa innych zwierzakow ma swojego opiekuna.... musze znajomym powiedziec chociaz I tak mi nie uwierza...
    Czlonek najgorszego, najstraszniejszego, najokropniejszego, najwiekszego, najgrozniejszego, najpaskudniejszego, najbrzydszego, najdluzszego Forumowego TWA jakie mozesz sobie tylko wyobrazic !!!! A po godzinach: Spammer Spicell Kommando Foken Wulf Destrojer.
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andtor2
    Siła reputacji
    257
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    Kurde... dawno w Polsce nie bylem I widze, ze wam się tam powodzi niezmiernie... kazdy niedzwiedz, wilk, los, jelen, zajac, sarna, dzik I cala masa innych zwierzakow ma swojego opiekuna.... musze znajomym powiedziec chociaz I tak mi nie uwierza...
    Mało tego, u nas nawet jest podział na zwierzęta dzikie i domowe.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg