Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Dyktafon do nagrywania dźwięków nocy

  1. #1
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Dyktafon do nagrywania dźwięków nocy

    Dobry
    Szukam dyktafonu, który pozwoliłby mi nagrywać dźwięki ulicy, "miasta" podczas fotografowania w nocy, które uskuteczniam od jakiegoś czasu. Dźwięki, jakie mnie interesują to szum wiatru, odgłosy przejeżdżających z rzadka aut czy innych pojazdów, szum fal odbijających się o brzeg Wisły, jakieś głosy, itp. Praktycznie nic nie wiem na ten temat niestety, a więc na przykład nie jestem zupełnie w stanie powiedzieć, czy potrzebuję mikrofonu kierunkowego, czy też nie. Na pewno nie obrażę się na niską cenę Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to śmiało
    Pozdrawiam
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  2. #2
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    Odp: Dyktafon do nagrywania dźwięków nocy

    Hej

    jedno co będzie cenną uwaga jest akcja w Olku teraz

    http://www.prostyrachunek.pl/

    studiujesz możesz oszczędzić.

    http://www.partner.olympus.pl/2011.09.19_Olympus_prosty_rachunek.html


    Model WS-750M ze specjalnym bonusem: mikrofonem ME51S
    Cena tego zestawu promocyjnego została obniżona z 738 zł do 399 zł – to aż 46% rabat!
    Model VN 8600PC w zestawie z mikrofonem ME51S
    W jesiennej promocji zestaw ten będzie kosztował 269 zł (obniżka z 399 zł) czyli dostępny będzie z 33% rabatem.

    Model WS-750M w promocyjnym zestawie z silikonowym pokrowcem
    Ten promocyjny zestaw będzie do nabycia w cenie 399 (obniżka z 469 zł) – a więc z rabatem w wysokości 15%.

    Takie modele sa do kupienia - nie wiem jak sie ceny mają do OJ nie porównywałem więc musisz zerknąc - bo moze z Twojego punktu widzenia to nie ma sensu
    i nic nie wiem który z tych dyktafonów bedzie dla Ciebie dobry - ale jest to jakis ślad, który mozesz sobie sprawdzić



    i na studiach ponoć zaoszczędzisz 5000 PLN za zeszyty kserówki notatniki długopisy flamastry i ołówki

  3. #3
    | OlyJedi Awatar sławekb
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Łagów
    Posty
    810
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Odp: Dyktafon do nagrywania dźwięków nocy

    Cytat Zamieszczone przez suchar Zobacz posta
    Dobry
    Szukam dyktafonu, który pozwoliłby mi nagrywać dźwięki ulicy, "miasta" podczas fotografowania w nocy, które uskuteczniam od jakiegoś czasu. Dźwięki, jakie mnie interesują to szum wiatru, odgłosy przejeżdżających z rzadka aut czy innych pojazdów, szum fal odbijających się o brzeg Wisły, jakieś głosy, itp. Praktycznie nic nie wiem na ten temat niestety, a więc na przykład nie jestem zupełnie w stanie powiedzieć, czy potrzebuję mikrofonu kierunkowego, czy też nie. Na pewno nie obrażę się na niską cenę Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to śmiało
    Pozdrawiam
    Bierz olympusa z najwyższej półki, jesteś olyjedy więc masz możliwość kupić LS-10 z pilotem w dobrej cenie. I zrób to szybko bo złotówka spadła i następny cennik może się zmienić na gorsze.
    Dlaczego Olympus? Bo jeśli ma pracować w mieście to musi być mały, ja używam ZOOM H4 i zakładając go na sanki lampy jest trochę nieporęczny klamocik. Dlaczego najwyższy model? Bo daje najwięcej możliwości i i najwyższą jakość dźwięku. Nie wiem jak masz zamiar prezentować te dźwięki ale lepiej mieć dobrą jakość WAV i później zejść do MP3 np. do internetu a z oryginalną ścieżką można zrobić później wiele różnych rzeczy.
    Ja wybrałem H4 bo ma profesjonalne złącze mikrofonowe i głównie uzywam go w ten sposób, że mikrofon kierunkowy jest podpięty pod teleobiektywem i wystaje z czatowni a H4 mam w środku. Inna sprawa to wyjście liniowe które daje możliwość podłączenia się do aparatu jeśli kręcimy film co daje zarazem super zapis dźwięku bezpośrednio w aparacie z filmem oraz osobnej niezależnej ściezki w rejestratorze H4.
    Gdy przyjdzie trochę gotówki pewnie zakupię sobie jakiegoś LS jako uzupełnienie H4

    ---------- Post dodany o 23:45 ---------- Poprzedni post był o 23:40 ----------

    w tym filmiku głos żurawi i w tle szpaki są oryginalną ścieżką z H4 i mikrofonu kierunkowego Audio-Twchnika

  4. #4
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Dyktafon do nagrywania dźwięków nocy

    Dzięki za odpowiedzi! Fotografuję na kliszy (nocne zdjęcia, o których mówię, są u mnie na blogu), więc filmowanie aparatem mnie nie dotyczy. Jak to jest z mikrofonem? Czy żeby to miało sens, powinienem dokupić zewnętrzny? Zastanawiam się, gdyż dźwięki w nocy dochodzą zewsząd, nie tylko z punktu przed obiektywem (z tego to wręcz rzadko). Jeśli chodzi o późniejsze wykorzystanie tych dźwięków to z pewnością chciałbym je wrzucać na mojego bloga razem ze zdjęciami, a, jeśli te nocne zdjęcia pokażę kiedyś gdzieś poza siecią to chętnie zrobiłbym z nich "soundtrack". Okazuje się, że kolega ma LS-10, więc jak tylko wyzdrowieję to się nim chwilę pobawię.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  5. #5
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Dyktafon do nagrywania dźwięków nocy

    Cytat Zamieszczone przez suchar Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedzi! Fotografuję na kliszy (nocne zdjęcia, o których mówię, są u mnie na blogu), więc filmowanie aparatem mnie nie dotyczy. Jak to jest z mikrofonem? Czy żeby to miało sens, powinienem dokupić zewnętrzny? Zastanawiam się, gdyż dźwięki w nocy dochodzą zewsząd, nie tylko z punktu przed obiektywem
    Zastanawiałem się nad tym wczoraj, po Twoim poście i zauważ, ze dżwięki dochodzą z okoła, ale zazwyczaj te dzwięki, które pasowałyby do zdjęcia, będą bardziej ukierunkowane. Tak, wiec wypadałoby CI mieć zarówno kierunkowy mikrofon, jak i jego wersję 360* (pojemnościowy, czy jakoś tak - nie pamiętam terminologii).

  6. #6
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Dyktafon do nagrywania dźwięków nocy

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Zastanawiałem się nad tym wczoraj, po Twoim poście i zauważ, ze dżwięki dochodzą z okoła, ale zazwyczaj te dzwięki, które pasowałyby do zdjęcia, będą bardziej ukierunkowane. Tak, wiec wypadałoby CI mieć zarówno kierunkowy mikrofon, jak i jego wersję 360* (pojemnościowy, czy jakoś tak - nie pamiętam terminologii).
    Tyle że wówczas wypadałoby, albo nagrywać dwie ścieżki do późniejszego miksowaniem by "wydobyć" we właściwych momentach to co łapie mikrofon kierunkowy, albo mieć regulacje poziomów podczas nagrywania jednej ścieżki. Oczywiście to wszystko pod warunkiem, że zależy nam na rozwarstwieniu tła i głównego tematu.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar sławekb
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Łagów
    Posty
    810
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Odp: Dyktafon do nagrywania dźwięków nocy

    Na razie kup sam dyktafon/rejestrator a później zobaczysz czy Ci będzie potrzebny jakiś shotgun, wtedy dokupisz. Olympusy z serii LS mają dobre mikrofony więc pewnie nie będzie potrzeby wydawania dodatkowych pieniędzy.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Dyktafon do nagrywania dźwięków nocy

    Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi. Po prostu zrobię tak, że pobawię się tym LS-10, co da mi jakieś pojęcie, czego potrzebuję. I jeśli to będzie to, poszukam pieniędzy i nabędę LS-11 w OJ, póki tanio.

    hades, nie wiem, czy trzeba aż tak kombinować. Chodzi mi o wrażenie, o to, co słyszę, gdy stoję przy statywie, jest ciemno i niepokojąco.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  9. #9
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Dyktafon do nagrywania dźwięków nocy

    Cytat Zamieszczone przez suchar Zobacz posta

    hades, nie wiem, czy trzeba aż tak kombinować. Chodzi mi o wrażenie, o to, co słyszę, gdy stoję przy statywie, jest ciemno i niepokojąco.

    Suchar, ale Ty odbierasz 3D. Zdjecie jest zdecydowanie mocniej ukierunkowane.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Dyktafon do nagrywania dźwięków nocy

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Suchar, ale Ty odbierasz 3D. Zdjecie jest zdecydowanie mocniej ukierunkowane.
    Otóż to. Sęk w tym, że, przykładowo, ruch uliczny nie wjeżdża mi zazwyczaj przed statyw. Zatem zbieranie dźwięku tylko z tego jednego miejsca wydaje mi się złym pomysłem. Aczkolwiek zastanawiam się, czy tak naprawdę i tak nie będę chciał w efekcie nagrywać z konkretnych źródeł dźwięku, bo jednak zazwyczaj tak to wygląda, że dany dźwięk dochodzi z konkretnej strony (a w nocy jest ich mało, więc łatwo można te dźwięki namierzyć). sławekb pisze, że mikrofony w LS-ach są dobre, więc nie pozostaje mi nic innego, jak to sprawdzić w praktyce.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

Podobne wątki

  1. czy też tak macie w nocy w E-1
    By lessie in forum E-System
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11.11.06, 15:49
  2. Zdjęcia w nocy
    By vendro in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31.10.05, 12:07
  3. Zdjęcia koncertowe w nocy
    By pyo in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14.10.05, 08:30
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.07.05, 09:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.