Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 52

Wątek: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

  1. #41
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

    Cytat Zamieszczone przez aldii Zobacz posta
    Może w pytaniu niepotrzebnie dodałem w "dzisiejszych czasach", bo chyba na to wychodzi, że w dzisiejszych czasach tak. Poprawianie skóry wyostrzanie oczu i ust, usuwanie niedoskonałości. Zadałem to pytanie bo trochę mnie to irytuje, że fotograf "w dzisiejszych czasach" musi także być grafikiem komputerowym, znać techniki obróbki fotografii. I myślę, że zdjęcia, które dzisiaj sie poprawia, kiedyś pewnie byłyby, może nie doskonałe ale przynajmniej dobre...
    Trochę Namotałeś. Mamy się cofnąć technologicznie i cywilizacyjne w rozwoju?
    Znowu podziwiać jakość zdjęć z przełomu XIX i XX w.?
    Teraz lepszy sprzęt i dostęp do cyfrowej technologii stawia pewne wymogi, ale i daje możliwość oglądania na zdjęciu tego co "kiedyś" nie było nawet marzeniem.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  2. #42
    | OlyJedi Awatar witia
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    5.396
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    Może nie wzywany do tablicy, ale jakieś resztki się u mnie zachowały...
    Ja tam nie złośliwie - chciałem poważnie popatrzeć na fotki Janeczka.
    Pozdrawiam.

  3. #43
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar tropic
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Centrum wszechświata - Chorzów - Silesia
    Posty
    5.679
    Siła reputacji
    277
    Moja galeria

    Odp: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

    a czujecie jakby nagle wszystko pierdykło..np.jak straszą destrukcyjną aktywnością słońca...
    i wszystko faktycznie cofnęło by się do ery analogów,ciemni,odczynników i bóg wie jeszcze czego..??
    nawet forum by nie było ;-(
    AF out-of-order...(nie dotyczy sprzętu)


  4. #44
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

    Cytat Zamieszczone przez tropic Zobacz posta
    a czujecie jakby nagle wszystko pierdykło..np.jak straszą destrukcyjną aktywnością słońca...
    i wszystko faktycznie cofnęło by się do ery analogów,ciemni,odczynników i bóg wie jeszcze czego..??
    nawet forum by nie było ;-(
    To Byś rył w kamieniu, a nie marzył o analogu
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  5. #45
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar tropic
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Centrum wszechświata - Chorzów - Silesia
    Posty
    5.679
    Siła reputacji
    277
    Moja galeria

    Odp: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

    ...się ostał jeden..jeno film założyć i można lecieć z tym koksem

    ---------- Post dodany o 12:01 ---------- Poprzedni post był o 11:56 ----------

    ..a jak nazywał by się wtedy PS ??
    AF out-of-order...(nie dotyczy sprzętu)


  6. #46
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Ełk
    Posty
    355
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

    Photo StoneTwarz,odbita na kamieniu

  7. #47
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

    Cytat Zamieszczone przez Adamss68 Zobacz posta
    Photo StoneTwarz,odbita na kamieniu
    Aha! To te gęby na Wyspach Wielkanocnych to Twoja robota Ha!
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  8. #48
    | OlyJedi Awatar jarmana
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    936
    Siła reputacji
    42
    Moja galeria

    Odp: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

    Kiedyś myślałam że nie, teraz w sumie myślę podobnie, ale moim skromnym zdaniem wszystko zależy od tego co jest, jak jest na zdjęciu i do czego ma służyć.
    Teraz taki prosty przykład sprzed kwadransa. Zdjęcie które było na papierze ok bez żadnej obróbki wywoływane po zmniejszeniu i wstawieniu w net zrobiło się jakby w ogóle nie było ostrości na nim. Tym samym dochodzę do wniosku, ze przeznaczenie zdjęcia i sposób jego ekspozycji wymuszają pewne działania i chyba faktycznie ekspozycja w internecie wymaga obróbki za każdym razem, przynajmniej wyostrzenia po zmniejszeniu
    "Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją. " Steve Jobs

  9. #49
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    Odp: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

    Cytat Zamieszczone przez aldii Zobacz posta
    Może w pytaniu niepotrzebnie dodałem w "dzisiejszych czasach", bo chyba na to wychodzi, że w dzisiejszych czasach tak. Poprawianie skóry wyostrzanie oczu i ust, usuwanie niedoskonałości. Zadałem to pytanie bo trochę mnie to irytuje, że fotograf "w dzisiejszych czasach" musi także być grafikiem komputerowym, znać techniki obróbki fotografii. I myślę, że zdjęcia, które dzisiaj sie poprawia, kiedyś pewnie byłyby, może nie doskonałe ale przynajmniej dobre...
    No niestety.. Czasy się zmieniły i wraz z wejściem fotografii cyfrowej wcale nie jest szybciej. ( Taki argument często się przewija, że zdjęcia z cyfrówki są duzo szybciej ) Zdjęcie które jest wyplute przez aparat jest półproduktem. półproduktem, który trzeba wywołać tak samo jak wywołać trzeba negatyw. trzeba mu poświecić sporo czasu - aby wywołać, aby opisać a by przygotować do druku itp itd..

    Gdy robiłem na filmie czarno białym - spędzałem godziny w ciemni. Co więcej oprócz robienia zdjęć musiałem jeszcz nauczyć się je wywoływać. poznać różnicę między papierem twardym a miękkim między efektami jakie dawały dane odczynniki albo dane czasy maświetlania z powiększalnika...

    Roboty ubyło gdy zacząłem robić w C41 - bo przekonany, że to za skomplikowane oddawałem negatywy do labu. Tu pojawił się kolejny problem co lab - to efekt gorzej niz niezadowalający - a to skopane kolory w taki sposób a to w inny - generalnie odbieranie odbitek zawsze było obarczone jakąś dozą niespodziewajki..

    potem znalazłem dobry lab, któremu moglem zaufać i zacząłem robić na slajdach. E6 wydawał mi się jeszcze bardziej skomplikowany więc już w ogóle tego nie tykałem. a przy ramkowanych slajdach odpadał problem z kadrowaniem. jak miałem na matówce tak miałem na zdjęciu

    potem tylko lajdy na podświetlarkę i przebrać i do rzutnika. Gdy chciałem robić odbitki ze slajdów znów okazało się że co lab to niespodzianka...

    Zaczęlo się skanowanie slajdów i obróbka cyfrowa. Nagle okazało się że w 100 % panuję nad tym czego chcę. Chce wykadrowac wykaduję, chcę kolory takie jak pamiętam że były - mam takie kolory...
    Jedyny problem to czas i potrzeba nabycia nowych umiejętności...

    RAW wypluty z aparatu jest negatywem cyfrowym, czy może bardziej cyfrowym diapozytywem.. trzeba go wywołać, JPG wbrew pozorom również - to czy roboty będzie więcej czy mniej moze zależeć od tego jaki masz aparat - ale tak - chcąc mieć poważne podejście i poważne wyniki trzeba tym zdjęciom poświęcić chwilę...

    Co więcej - wypadało by nawet opisać IPTC tych zdjęć - co jest na fotografii kiedy zrobione - dodać slowa kluczowe itp itd...

    To boli. Ja od końca sierpnia siedzę nad lightroomem codziennie obrabiając wybierając i opisując zdjęcia i nie widzę nawet końca...

    Czy trzeba wklejać ciocię i chmurki na zdjecia - to zależy od tego jak podchodzisz do fotografii - generalnie ja jestem przeciwny przeróbkom bo zaczynnamy się bawic juz wtedy w grafika komputerowego i trzymam się zasad narzuconych przez regulacje dotyczące fotografów przyrody czy reporterki..

    nie ma znaczenia czy czasy dzisiejsze czy nie - kiedyś trzeba było odwalić "postprocessing" i teraz trzeba różnica jest taka że kiedys powszechne było ze robił to lab - teraz robi to właściciel zdjęcia bo ma i programy i komputer i wiedzę

    wrzuciłbym przykład tego samego zdjecia w połowie wywołanego a w połowie nie - ale chwilowo nie mam zainstalowanego programu zeby to pokazać - może w tym tygodniu poinstaluje i wrzuce obrazowe zdjęcie

  10. #50
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

    Dobas ma rację. Każda odbitka jest obrabiana, zawsze tak było - wystarczy wybór papieru, by można było powiedzieć o obrabianiu.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

Podobne wątki

  1. E-P1 - gorące piksele przy krótkich czasach
    By insane in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12.03.10, 16:12
  2. E-3 dziwny dźwięk na długich czasach...
    By Joki in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14.09.09, 16:29
  3. Zawsze musi byc ktoś, kto zacznie
    By RadioErewan in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 22.11.07, 01:46
  4. E1 a szumy na długich czasach.
    By dobas in forum E-System
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 3.08.06, 09:09
  5. BadPixele przy dluzszych czasach migawki
    By dadol in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 9.04.04, 06:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.