Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52

Wątek: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

  1. #21
    | OlyJedi Awatar aldii
    Dołączył
    May 2011
    Mieszka w
    Władysławowo
    Posty
    329
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

    Dzięki za dyskusję. Odpowiedź na to pytanie była raczej oczywista, ale zawsze warto podyskutować.... Mirku to zdjęcie co umieściłeś, to... nie da się na to patrzeć. Tylko nie taki retusz twarzy.

  2. #22
    | OlyJedi Awatar domadm
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    południowy śląsk
    Posty
    527
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

    Cytat Zamieszczone przez Wieprz Zobacz posta
    to samo mam z fasolką
    padłem na twarz

    Inne komentarze oczywiście bardzo cenne.
    Życie tak szybko mija, dlatego warto zapisać kilka migawek w dobrej jakości.
    Srebrne E-PL7, 45mm/1.8, kit 14-42

  3. #23
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

    Cytat Zamieszczone przez Centus Zobacz posta

    teraz drogi Janku rozwin swoja mysl , tak zeby kolega cos z tego wyniosl
    Prosze Cie bardzo Centusku:
    1. Nie trzeba poprawiac zdjec, ktore wyszly tak jak zamierzalismy,
    2. Trzeba poprawiac te, ktore tego wymagaja, estetycznie, czy koncepcyjnie.
    3. Zalezy co autor mial na mysli.

    Wychodze z zalozenia, ze zdjecie powstaje w glowie, wyjatek sytuacyjne zdjecie reporterskie, gdy nie ma czasu pomyslec i jezeli to zdjecie podczas wolania czy ogladania na monitorze/papierze wyszlo jak chcielismy, osobscie tego nie poprawiam, jesli zas pracuje komercyjnie z modelka do jakiegos katalogu, to absolutnie koniecznym jest retusz buzki modeliny, poprawienie kontrastow, kolorow, nasycenia itp.

    Pracujac na Sigmie przyzwyczailem sie, ze jedno zdjecie mozna robic na rozne sposoby, tu bayer ma bardziej ograniczone mozliwosci jesli chodzi o matryce.
    Twoja wizja + wykonanie = udana fotka, czy wymaga retuszu czy nie, to kwestia indywidualna, wazne by sie nie zatracic w tym wszystkim, wszak ile opinii, tyle wersji fotki.

    pozdrawiam serdecznie
    Janek
    Ostatnio edytowane przez Janeczek ; 20.09.11 o 12:55

  4. #24
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

    Ja się tak na krótko dołączę do wątku, bo też jestem amatorem. Kiedyś starałem się nie obrabiać zdjęć, ba myślałem nawet, że to zabija ducha zdjęcia - patrzyłem na temat bardziej górnolotnie. Teraz generalnie nie wyobrażam sobie sytuacji, w której nie przeglądam zdjęcia pod kątem tego czy jest zbyt jasne/ ciemne, dobrze wyostrzone, czy histogram jest ok, czy nie jest przekoloryzowane, etc.. Na pewno robię to jeszcze bardzo amatorsko w porównaniu do wielu forumowiczów ale chyba zacząłem w tym też dostrzegać frajdę.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  5. #25

    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

    Szczerze mówiąc też mnie zastanawia ten temat, uważam, że nie każde zdjęcie musi byc poprawiona i dobry fotograf powinien ograniczyć poprawki do MINIMUM. Takie jest moje zdanie. Oczywiście to zalezy od rodzaju fotografii ale strasznie razi mnie kiedy w fotografii krajobrazowej ludzie robią mnóstwo poprawek aż widok oblany jest poprawkami i widac je na pierwszy rzut oka...

  6. #26
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

    Cytat Zamieszczone przez poniedzialkowa Zobacz posta
    Oczywiście to zalezy od rodzaju fotografii ale strasznie razi mnie kiedy w fotografii krajobrazowej ludzie robią mnóstwo poprawek aż widok oblany jest poprawkami i widac je na pierwszy rzut oka...
    Jak bedzie te poprawki nanosil fotograf(laborant)to nie zauwazysz nawet w trzecim rzucie oka.A ludzie...jak to ludzie

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

    Cytat Zamieszczone przez poniedzialkowa Zobacz posta
    Szczerze mówiąc też mnie zastanawia ten temat, uważam, że nie każde zdjęcie musi byc poprawiona...
    Nie musi, ale powinno, jeśli ma być jeszcze lepsze.

    Cytat Zamieszczone przez poniedzialkowa Zobacz posta
    ...i dobry fotograf powinien ograniczyć poprawki do MINIMUM. Takie jest moje zdanie.
    Dobry fotograf w erze cyfrowej musi być też dobrym retuszerem, komputerowcem, grafikiem... A zdjęcie, które wykonuje, powinien zrobić takie, żeby stanowiło jak najlepszy materiał do postprodukcji.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

    Cytat Zamieszczone przez poniedzialkowa Zobacz posta
    Szczerze mówiąc też mnie zastanawia ten temat, uważam, że nie każde zdjęcie musi byc poprawiona i dobry fotograf powinien ograniczyć poprawki do MINIMUM. Takie jest moje zdanie. Oczywiście to zalezy od rodzaju fotografii ale strasznie razi mnie kiedy w fotografii krajobrazowej ludzie robią mnóstwo poprawek aż widok oblany jest poprawkami i widac je na pierwszy rzut oka...
    O jakim minimum piszesz? Klisza, to była klisza. Fakt obiektywny dla każdego fotografa. JPG taki nie jest. JPG z Olka, to po prostu obróbka wg gustu jakiegoś marketingowca z Olka, bo on uważa, że takie coś się sprzeda. W m4/3 wymyślił sobie, że jest szumofobem i woli budyń. Co z tego? Nawet RAW-y przechodzą "fejslifting". Po prostu, zdjęcia trzeba obrabiać na tyle, na ile myśli się o tym, co się je (ukłony dla porównania z fasolką). Jeden zje to, co kupi tanio w promocji (jpg z puszki), drugi sam sobie coś wymyśli (obróbka RAW), a inny nażre się czekolady, aż go zemdli (przesadzona obróbka).

  9. #29
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar adambieg
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Miasto nad Brdą
    Posty
    2.812
    Siła reputacji
    108
    Moja galeria

    Odp: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

    Fajne porównanie Podstawowa obróbka czyli kontrast, nasycenie, gamma, ostrość jest niezbędna. poniedziałkowa miała pewnie na myśli HDR w karykaturalnej postaci albo wycinanie lub wklejanie nowych elementów w kadr. Takiej obróbki nie stosuję. Pewnie dla tego, że nie miałem do czynienia z PS i jestem zbyt leniwy. Warto też poinformować odbiorcę, że obraz jest manipulowany

  10. #30
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Czy każde zdjęcie w dzisiejszych czasach musi być poprawiane?!

    Powiem, ze jak robie zdjecie srednim formatem (analog), to nic nie poprawiam, kiedys probowalem ale chyba kazdy kadr bronil sie sam i upiekszanie na sile okazalo sie bezcelowe. Sredniak to sredniak, mocno uogolniajac

    pozdrawiam serdecznie
    Janek

Podobne wątki

  1. E-P1 - gorące piksele przy krótkich czasach
    By insane in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12.03.10, 16:12
  2. E-3 dziwny dźwięk na długich czasach...
    By Joki in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14.09.09, 16:29
  3. Zawsze musi byc ktoś, kto zacznie
    By RadioErewan in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 22.11.07, 01:46
  4. E1 a szumy na długich czasach.
    By dobas in forum E-System
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 3.08.06, 09:09
  5. BadPixele przy dluzszych czasach migawki
    By dadol in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 9.04.04, 06:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.