Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 139

Wątek: Tablety Graficzne

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Ludu, ludu, ludu...
    O wygode podczas obrobki chodzi i jej dokladnosc. Obrobki, znaczy, nie wygody
    Wiadomo, ze mozna i gryzoniem. Tez tak robie. Widze jednak, ze gryzon jest malo wygodny, gdy potrzeba cos bardziej dokladnie przyklikac, stad zainteresowanie tabletem.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  2. #12
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    no dobra, czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć jak małemu dziecku z czym to się je, w jaki sposób to pomaga itp? totalnie ciemna masa ze mnie w tym temacie a nie za bardzo mam czas szukać po sieci
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez willow32
    no dobra, czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć jak małemu dziecku z czym to się je, w jaki sposób to pomaga itp? totalnie ciemna masa ze mnie w tym temacie a nie za bardzo mam czas szukać po sieci
    Z pewnoscia bardzo przydatne przy roznego rodzaju gumkowaniu czy pracy na maskach, gdy trzeba ostroznie przy krawedziach dzialac.
    Ogolnie to tak, jak bys dostal kartke i olowek. I wydaje mi sie, ze dla kogos, kto wczesniej rysowal, bedzie to bardzo wygodne narzedzie. Mozna dzialac bardziej precyzyjnie przy mniejszym wysilku. Gryzon bywa czasami upierdliwy i przynajmniej w moim przypadku nie zawsze sie udaje uzyskac zadowalajaca dokladnosc.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  4. #14

    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa i okolice
    Posty
    35
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Re: Tablety Graficzne

    Cytat Zamieszczone przez fotomic
    Witam

    Pytanie do użytkowników, klubowiczów zorientowanych w tej materii. Co możecie polecić amatorowi(wymagającemu). Napewno firma WACOM - wiadomo, ale jakieś konkretne modele ?

    Może jacyś inny producenci ? (raczej nie Pentagram - a może jednak ? Nie wiem nie znam sie).

    Dzięki.
    Do zastosowań fotograficznych tylko seria Graphire, jeśli coś więcej tzn. malowanie to tylko Intuos.
    Volito sobie odpuść, a o Pentaramach zapomnij i nawet nie czytaj, chyba że masz dużo czasu.
    EOS 1n | 28-105/3,5-4,5 | 28-70/2,8 L | 40MZ-3i | 50MZ-5 | CS2
    C-5050Z

  5. #15
    Awatar Luna
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    76
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez willow32
    w jaki sposób to pomaga itp?
    Hm.. to miej wiecej tak jakbyś miał do wyboru czy robić operację na otwrtym sercu skalperem czy siekierą

    Tabletem pracuje od ponad 6 lat - co prawda nie tylko obrabiam zdjecia, bo dużo też tworzę/rysuję ( jestem projektantem graficznym) ale jak mam u kogoś siąść do myszki to... płakać się chce.
    Tablet jest tak naturalny jak pisanie piórem. Pewnie nie słyszałeś o chorobach występujących u grafików (długotrwałe napięcie mięśni wynikające z klikania)
    Nie ma sensu kupować tabletu dla kogoś kto spędza przed kompem 2 h dziennie lub też w głównej mierze używa klawiatury. Jednak ktoś kto wie co znaczy słowo precyzja ruchów na pewno doceni jego wartość.
    Oczywićsie mogę być trochę nieobiektywna. Słyszałam, ze niektórzy mają problem z przesiadką na tablet i potrzenują kilku godzin na przyzwyczajenie. U mnie był to poprostu powrót o korzeni ( 10 lat nauki rysunku i malarstwa - robi swoje)

  6. #16
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    swego czasu dość dużo rysowałem, szkicowałem tak zeby być precyzyjnym czyli teoretycznie nie powinno być problemów z przejściem No dobra to chyba czas na zakupy

    dzięki za rozjaśnienie i pozdrawiam
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Dempsey
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Poznań/Buk
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    tia... a jak kasa nie gra roli to może TO???

    To dopiero intuicyjne jest
    OLYMPUS E-500, ZD 12-60/2.8-4.0, ZD 14-45/3.5-5.6, ZD 40-150/3.5-4.5, FL-36, filry HOYA polaryzacyjny LINIOWY i połówkowy-szary

  8. #18
    Awatar Luna
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    76
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    małe OT - w normalnym sklepie ten tablet jest o 1000 zł taniej

  9. #19
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Odświeżam temat Kto na forum używa tabletu? Sam myślę o zakupie i póki co wpadły mi w okom 2 modele firmy WACOM.

    Link 1

    Link 2
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  10. #20
    | OlyJedi Awatar witia
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    5.396
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Mój pentagram już się "kończy" i przymierzam się do "TEGO"
    http://allegro.pl/item301355192_aipt..._panorama.html
    Może ktoś ma jakieś "doświadczenie" z tym modelem???
    Pozdrówka.

Podobne wątki

  1. Spolszczenie graficzne dla modelu dm-450
    By sebasec in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31.01.11, 12:03
  2. 73 programy graficzne
    By zbyma72age in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 3.06.08, 17:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.