Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80

Wątek: Raczkując z aparatem

  1. #1
    Awatar Drunkmaster
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    50
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Raczkując z aparatem

    Witam!
    Na początek chciałbym przedstawić kilka moich amatorskich zdjęć robionych starym kompaktem z paroma mizernymi trybami i ogromna ilością szumów, więc prosze o opinie z przymrużeniem oka















    I pierwsze (dosłownie) zdjęcia olkiem, aparat mam od dwóch dni, większość zdjęć na razie próbnych i w automacie bo gubię się w ustawieniach, mam nadzieję że z czasem opanuję to co oferują aparaty olympusa, póki co początki a na koncie mam zaledwie kilka zdjęć więc prosze o wyrozumiałość






  2. #2
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    pierwsze kroki

    Każdy kiedyś stawiał pierwsze kroki. Jestem tu całkowicie nowy (konto od dzisiaj), ale Olympusem już się trochę bawiłem. (od 3 lat jestem w tym systemie). Jakim sprzętem fotografujesz?
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  3. #3
    Awatar Drunkmaster
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    50
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    I kolejne dwa zdjęcia, tematyka niezbyt porywająca, ale prośbom kolegi uległem, prosiłbym raczej uwagi natury technicznej-czyli co schrzaniłem i na co zwracać uwagę przy słabym/sztucznym oświetleniu. Dodam że oba robione ze statywu z pilotem coby nie trząść abytnio obiektywem, pierwsze automat, drugie ostrzone manualnie.




    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Jakim sprzętem fotografujesz?
    E500 a do tej pory hp m547, czyli moją udręką chociaż czytałem o Robercie Clarku i jego reportażu z sesją aparatem w jakimś starym telefonie komórkowym, dużo zdjęć wyszło świetnie, więc liczę na wiele oświeceń kochanej weny twórczej buhehe a dzięki radom doświadczonych będę wiedział 'co gdzie wciskać'
    Ostatnio edytowane przez Drunkmaster ; 6.08.11 o 03:38 Powód: Automatyczne scalenie postów

  4. #4
    Awatar Drunkmaster
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    50
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    "Autoportret downa z ręki strzelany"


    BTW, co tu tak cicho? Albo wszyscy weekendują albo moje fotografie odstraszają aż tak bardzo. Hmmm, myślę że jednak to drugie

  5. #5
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Hehe, moje nie są lepsze, więc się tak bardzo nie przejmuj. Tak na marginesie czy da się jednego dnia wstawić więcej niż jedno zdjęcie?
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  6. #6
    Awatar Drunkmaster
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    50
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Odp: Raczkując z aparatem

    Jasne że się da poszukaj sobie w faq, możesz wrzucać ile wlezie, u mnie dzisiaj makro jedno, biorąc pod uwagę że robiłem spontanicznie, wprost z ręki, nic nie ustawiając, tak ot, hop siup to jestem zadowolony, obiektyw kitowy zuiko 17.5-45


    I autoportret tuż po zrobieniu pierwszego zdjęcia, wyraz twarzy oglądającego swoje pstryki


  7. #7
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: Raczkując z aparatem

    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Hehe, moje nie są lepsze, więc się tak bardzo nie przejmuj. Tak na marginesie czy da się jednego dnia wstawić więcej niż jedno zdjęcie?
    Niby mogę wrzucić ale jako załącznik do wypowiedzi na forum a nie do swojej galerii z tego co wiem.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  8. #8
    Awatar Drunkmaster
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    50
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Odp: Raczkując z aparatem

    Odkurzam temat, co prawda i tak mam wrażenie że siedzę tu sam, ale co mi tam, wrzucę parę śmieci coby pajęczynami nie pozarastało tutaj
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KK153295.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	439,2 KB
ID:	53628Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KK253530.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	216,5 KB
ID:	53629Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KK253534.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	481,4 KB
ID:	53630Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KK243503.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	527,0 KB
ID:	53631

  9. #9
    | OlyJedi Awatar acidmk
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Mokotów
    Posty
    1.065
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Raczkując z aparatem

    Hmm, jeśli uważasz że to śmieci to dlaczego je wrzucasz na forum foto? Uważam że 1 i 3 są niezłe, ale 2 i 4 do albumu rodzinnego albo gdzie tam uważasz.
    POzdrawiam
    Acidmk
    Mój wątek, moja Sicilia na forum oraz w necie LaBellaSicilia.pl oraz moje www

  10. #10
    Awatar Drunkmaster
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    50
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Odp: Raczkując z aparatem

    4 to portret, głównie chodzi mi krytykę z technicznego punktu widzenia, co do 3 zgadzam się, foto obrazuje cyt 'fale energii wypływające ze ściany' ale zupełnie nie wyszło, mam masę ciekawych fotografii które są do wywalenia bo nie nauczyłem się nosić ze sobą statywu a robienie zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych z ręki jest po prostu niemożliwe

Podobne wątki

  1. Blondynka z aparatem ;)
    By diveata in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 666
    Ostatni post / autor: 8.04.11, 09:33
  2. Problem z Aparatem
    By Spawn in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 5.09.06, 13:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.