Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 66

Wątek: Fotografia produktowa.

  1. #51
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Zabłudów
    Posty
    612
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Fotografia produktowa.

    Witam serdecznie.

    Wiesz co? Zamiast odkrywać Amerykę na nowo spróbuj tego co już tutaj zostało napisane.
    Pozbądź się tego namiotu. Weź mleczną plexi albo stół bezcieniowy, dwie lampy i parasolkę albo softbox.
    Zapanuj nad prześwietleniem tła, później nad: "głównym" i będzie po problemie.
    Pozdrawiam.

  2. #52

    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Fotografia produktowa.

    Tak zrobię - zgodnie z tym co napisał RadioErewan. Ale pewnie wiele osób, które zaczyna fotografować też spotyka się z takimi samymi problemami jak ja. Z tego powodu myślę, że warto się podzielić tutaj swoimi doświadczeniami. Być może ktoś w przyszłości będzie miał podobne problemy. Dla mnie to było coś nowego. Natomiast dla osób, które znają się już na fotografowaniu to nic nowego.

    Warto też pamiętać, że:
    1. Monitor powinien włączony min. przez 30min. zanim zaczniemy pracować z kolorami
    2. Obiektywy tracą rozdzielczość w miarę mocnego przymykania przysłony. Dotyczy to wlaściwie wszystkich możliwych obiektywów. Wynika to ze zjawiska coraz silniejszej dyfrakcji światła na listkach przysłony w miarę zmniejszania się prześwitu obiektywu. W przypadku obiektywów skonstruowanych zgodnie ze standardem CzteryTrzecie, przymykanie przysłony ponad 8 jest zresztą mało celowe, gdyż większość tych obiektywów osiąga maksimumu głębi ostrości właśnie w okolicy przysłony 8 - 11. Czyli korygując wcześniejszą informację przysłona nie powinna być poniżej 8.
    Ostatnio edytowane przez deredas ; 8.08.11 o 10:18

  3. #53
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kali999
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    731
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Fotografia produktowa.

    Cytat Zamieszczone przez deredas Zobacz posta
    Na skali w lampach błyskowych ustawiam wartość 5.0 czyli bardzo jasny błysk.
    Jeśli zbliżę lampy do namiotu to następuje prześwietlenie tła. Skąd to wiem ? Bo w aparacie 80% tła miga mi co oznacza właśnie prześwietlenie. No więc zważając na czyjąś tam uwagę, że prześwietlanie zdjęcia nie jest dobrym pomysłem odsuwam lampę stopniowo od namiotu. Jednak nie mogę znaleźć optymalnej odległości. Jak już znajdę odległość przy której zdjęcie nie jest prześwietlone to tło nie jest już idealnie białe.
    Nie wiem kto ci powiedział taką głupotę. Skoro chcesz mieć tło białe to właśnie prześwietl je i po sprawie. Jedynie przy jasnych portfelach tego nie zrobisz. Ale większość jest przecież ciemnych.

  4. #54

    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Fotografia produktowa.

    Kilka osób z dobrą reputacją tutaj na forum powiedziało mi, że prześwietlenie to kiepski pomysł.

    ---------- Post added at 23:01 ---------- Previous post was at 22:50 ----------

    Na razie wychodzą mi tak w tym namiocie bezcieniowym bez obróbki.

    http://dzionek.proste.pl/bezobrobki.jpg


    www.dzionek.proste.pl/bezobrobki1.jpg

    Czekam na przypływ gotówki to pójdę kupić sobie ten stół becieniowy, trzecią lampę VE-200 powerlux, 3 softboxy, i ten statyw taki aby świecić od góry. I wtedy myślę że już będzie całkiem całkiem.
    Ostatnio edytowane przez deredas ; 9.08.11 o 23:04

  5. #55
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: Fotografia produktowa.

    Cytat Zamieszczone przez deredas Zobacz posta
    Kilka osób z dobrą reputacją tutaj na forum powiedziało mi, że prześwietlenie to kiepski pomysł.
    W tym wątku Ci to powiedzieli? Co Ci przeszkadza prześwietlona biała plama w tle, chcesz pokazać portfele czy wyraźną fakturę tła?
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  6. #56
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar jolly
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    L-wo / W-wa
    Posty
    1.292
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Fotografia produktowa.

    Cytat Zamieszczone przez deredas Zobacz posta
    Czekam na przypływ gotówki to pójdę kupić sobie ten stół becieniowy, trzecią lampę VE-200 powerlux, 3 softboxy, i ten statyw taki aby świecić od góry. I wtedy myślę że już będzie całkiem całkiem.
    To może i jakąś książkę za tą gotówkę kupisz - polecam "Światło w fotografii. Magia i nauka"
    Pozdrawiam, Jola
    _______________________
    Mój wątek http://forum.olympusclub.pl/showthre...=12540&page=70

  7. #57

    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Fotografia produktowa.

    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    W tym wątku Ci to powiedzieli? Co Ci przeszkadza prześwietlona biała plama w tle, chcesz pokazać portfele czy wyraźną fakturę tła?
    Tak w tym wątku. Zresztą sam widzę na zdjęciu że jak jest prześwietlone zdjęcie to kolor portfela jest inny niż w rzeczywistości. A jak jest na granicy prześwietlenia to kolor jest bliski rzeczywistemu, ale za tło już nie jest idealnie białe. No i zgodnie z tym jak histogram zdjęcia powinien wyglądać wynika, że nie powinno się prześwietlać zdjęć. Nie chcę potem się tłumaczyć, że podczas robienia zdjęcia portfel był mocno oświetlony (tło prześwietlone) i dlatego w rzeczywistości ma ciemniejszą barwę o kilka tonacji. Klient jak kupuje coś przez internet to oczekuje, że będzie to produkt dokładnie taki sam jak na zdjęciu. Przynajmniej ja mam zawsze takie oczekiwania.
    Ostatnio edytowane przez deredas ; 10.08.11 o 09:41

  8. #58
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar jolly
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    L-wo / W-wa
    Posty
    1.292
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Fotografia produktowa.

    Widzisz, ale nie rozumiesz i w tym problem. Dlatego zacznij od czytania książki - dowiesz się jaka reakcja zachodzi między światłem a fotografowanym obiektem, jego kolorem, powierzchnią/fakturą. I wtedy będzie łatwiej Ci operować światłem.
    Pozdrawiam, Jola
    _______________________
    Mój wątek http://forum.olympusclub.pl/showthre...=12540&page=70

  9. #59

    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Fotografia produktowa.

    Nie miałem żadnej książki, więc wolałem doświadczalnie sprawdzić jak się zachowuje fotografowany obiekt jeśli jest zbyt mocno doświetlony. Jeśli zmieniałem natężenie światła na słabsze to kolor portfela był bliski rzeczywistemu. Natomiast fakturę portfela najlepiej uzyskuje mi się kiedy portfel jest pod kątem do aparatu, a idealnie na wprost lampy błyskowej. Z resztą jak przeglądałem strony znanych włoskich projektantów to tam portfela też zawsze fotografowane są pod kątem. Portfel fotografowany od przodu mało ciekawie wygląda. Książki poczytam bo na pewno jest w nich sporo rzeczy o których nie mam pojęcia, ale myślę, że przeczytanie książki tego faktu nie zmieni, że zbyt mocne natężenie światła powoduje zbyt mocne rozjaśnienie portfela, co przekłada się na mniej rzeczywistą jego barwę. Oczywiście założenie jest takie, żeby potem zdjęcia w żaden sposób nie obrabiać. Jedynie co to zmieć profil koloru z adobe do sRGB i nic więcej. Jeśli kolor portfela jest nienaturalny pod wpływem zbyt mocnego oświetlenia to po prostu już tak jest i nic tego nie zmieni - takie jest moje zdanie przynajmniej na obecną chwilę. Próbowałem już wszystkich możliwych konfiguracji tych dwóch lamp, które posiadam. Jedyne co to mogę lepiej światło wytłumić, ale do tego będę potrzebował softboxy dokupić i pozbyć się tego namiotu bezcieniowego. No i będę musiał kupić trzecią lampę, która będę świecił od góry i jeszcze stół bezcieniowy i wtedy zobaczymy. A do tego czasu poczytam trochę książek na ten temat. Poszukam też tej, którą mi poleciłaś.
    Ostatnio edytowane przez deredas ; 10.08.11 o 10:10

  10. #60
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar jolly
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    L-wo / W-wa
    Posty
    1.292
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Fotografia produktowa.

    Ciężko się rozmawia "pisząc" ale spróbuję. Wiedza to podstawa. Nie da się ominąć pewnych rzeczy po prostu. Dlatego namawiam Cię szczerze do książek.
    Prosty przykład - namęczysz się, narobisz zdjęć, ok - w końcu metodą prób i błędów dojdziesz do właściwego rozwiązania. Ale za chwilę trafi Ci się czarny portfel i żeby było trudniej z lakierowanej skóry. I będziesz na nowo siedział i kombinował i tracił całe godziny bez sensu, bo to ustawienie, które działało przy innym produkcie, za cholerę nie sprawdzi się przy tym. Więc się pytam, po co się męczyć? Kilka godzin czytania rozjaśni Ci na tyle w głowie, że z marszu będziesz wiedział, że może ustawienie lampy na wprost to akurat bez sensu w tym przypadku, bo będą odbicia, bo mi źródło światła się odbije w portfelu.
    Rozumiesz co mam na myśli? wiedza pozwoli Ci przed zrobieniem zdjęcia zaplanować plan zdjęciowy i określić co będziesz potrzebował.
    Bo na razie masz plan nakupowania masy szpejów, ale też do końca nie wiesz po co. Planujesz wydatki, bo inni napisali, co może się przydać. Ale tak naprawdę Ty tego nie wiesz, czy będzie Ci to potrzebne.

    I taki mały przykład, że bez softboxów, statywów i nawet lustrzanki, można zrobić poprawne zdjęcie
    http://www.studiowplecaku.pl/jak-zro...ie-na-allegro/
    Ostatnio edytowane przez jolly ; 10.08.11 o 10:55
    Pozdrawiam, Jola
    _______________________
    Mój wątek http://forum.olympusclub.pl/showthre...=12540&page=70

Podobne wątki

  1. fotografia VR - 360 stopni
    By lukgier in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31.10.14, 18:03
  2. PEN-y a fotografia IR
    By Lobuzio in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 13.07.10, 08:27
  3. E-1 i fotografia IR
    By olifant in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 6.11.07, 15:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.