Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 66

Wątek: Fotografia produktowa.

  1. #41

    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Fotografia produktowa.

    Ale tutaj jest dobre wyjaśnienie czemu tło, które powinno być białe jest szare. http://www.fotografujesz.pl/index.ph...miaru-swiatla/
    Jak widać należy kręcić trochę czasem migawki i przysłoną. Sęk w tym, że jak pokręcę przysłoną tak aby tło było białe to kolor portfela robi się za jasny ( nie natrulany)

    W przypadku fotografii produktowej nie powinno się zdawać na wskazania światłomierza zgodnie z tym co wyczytałem.

    (...) światłomierz zachowuje się poprawnie w sytuacjach, kiedy średnia ilość światła odbitego od sceny równa jest średniej wartości tonalnej (...)
    Ostatnio edytowane przez deredas ; 7.08.11 o 18:09

  2. #42
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria

    Odp: Fotografia produktowa.

    No widzisz jakie to proste?
    Sam zadajesz pytania i po chwili sam udzielasz sobie odpowiedzi
    Tak trzymac

  3. #43
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Odp: Fotografia produktowa.

    Proszę cię! W fotografii produktowej używasz światła błyskowego i nie używasz światłomierza przez obiektyw (TTL). Kup sobie jakiegoś wypasionego Gossena czy starą dobrą Minoltę i baw się w ten sposób. Link do strony z czapki (kryptoreklama?).

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  4. #44

    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Fotografia produktowa.

    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    No widzisz jakie to proste?
    Sam zadajesz pytania i po chwili sam udzielasz sobie odpowiedzi
    Tak trzymac
    Jak widzisz to nie takie proste, bo na podstawie tego co powiedzaił RadioErewan moja odpowiedź była błedna. Proste jest więc tylko to co umiemy. To czego się uczymy nie zawsze jest proste.


    Jaki link do strony z czapki masz na myśli ? Żadnego linka do strony z czapką nie zamieszczałem ?

  5. #45
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Odp: Fotografia produktowa.

    Instrukcja na dobre pakszoty do sklepu internetowego.
    • Spakować i sprzedać na Allegro zestaw do robienia pakszotów, który wcisnął wam sprzedawca z Allegro albo sklepu fotograficznego. (tak tak, światło ciągłe i namiot bezcieniowy nie uczynią z was doskonałych pakszotowców).
    • (opcjonalnie - wersja full wypas) Wśród ludzi, których uczyłem fotografować do ich witryn internetowych propaguję metodę - zrozum co chcesz osiągnąć i dopiero nabądź potrzebne do tego narzędzia. Zazwyczaj wydają więcej jak przed szkoleniem, ale za to sensownie.
    • W standardowych przypadkach (nie są to na przykład rowery albo szkło), kupić dwie lampy błyskowe o energii błysku 300+ Ws z łynną regulacją energii błysku, i cały majdan akcesoriów (statywy, wyzwalanie kablem i/lub radiowe, statyw dla aparatu)
    • Softboxy i boom lub coś co pozwoli wyprowadzić światło z góry rozproszone (może być jakiś system mocowania sufitowego z pantografem).
    • Zadbać o jakieś wygodne miejsce do pracy (najlepiej stół bezcieniowy, ale może być biurko i jakiś kawałek plexi mlecznej.
    • Robić zdjęcia
    • Nie ma magicznego przepisu na robienie zdjęć bez pracy. Nawet szafki do zdjęć rotacyjnych wymagają obsługi. Pogodzić się z tym, że będzie trzeba trochę popracować.
    • W studio błyskowym za normalne pieniądze nie działa światłomierz. Zapomnieć o światłomierzu.
    • Po jakimś czasie pomyśleć o trzeciej lampce.

    Koniec przepisu.


    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  6. #46

    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Fotografia produktowa.

    Dziękuję bardzo za ten przepis Aby go zrealizować muszę w takim razie dokupić jeszcze jedną lampę i softboxy. No i wywalić namiot bezcieniowy, a kupić sobie stół.

    Tymczasem robiłem dziś cały dzień zdjęcia. I zauważyłem, że jeśli robię zdjęcia z większej odległości to tło jest białe - tak jak chciałem. Natomiast później kadruje sobie zdjęcie i ... no właśnie i sam portfel jest troche zbyt jaskrawy. Więc zacząłem kilka autoamtycznych operacji w GIMP-ie na nim wykonywać. Oczywiście zdjęcia wczytuje z profilem adobe RGB, a po wszystkim (po wszystkich zmianach ) zapisuje sobie do sRGB. Poniższe pliki mają już zapisany w sobie profil sRGB.

    Zdjęcie z daleka wygląda tak:
    www.dzionek.proste.pl/dal.JPG

    Zdjęcie z opcją kadrowania:
    www.dzionek.proste.pl/dal_kadr.JPG

    Zdjęcie z opcją kadrowania i balansem bieli:
    www.dzionek.proste.pl/dal_kadr_balans_bieli.JPG

    Zdjęcie z opcją kadrowania i rozciągnięciem kontrastu:
    www.dzionek.proste.pl/dal_kadr_rozc_kontrastu.JPG

    co o nich sądzicie ?

    A poniżej te same zdjęcia ale zapisane z profilem adobe RGB. Najlepiej otworzyć sobie w nowym oknie to samo zdjęcie z profilem adobe i obok w drugim oknie z profilem sRGB. Różnice są widoczne gołym okiem.

    Zdjęcie z daleka wygląda tak:
    www.dzionek.proste.pl/dal - Kopia.JPG

    Zdjęcie z opcją kadrowania:
    http://www.dzionek.proste.pl/dal_kadr - Kopia.JPG
    Zdjęcie z opcją kadrowania i balansem bieli:
    http://www.dzionek.proste.pl/dal_kad...li - Kopia.JPG

    Zdjęcie z opcją kadrowania i rozciągnięciem kontrastu:
    http://www.dzionek.proste.pl/dal_kad...tu - Kopia.JPG


    Chyba lepiej będzie jak zmienię w aparacie profil zapisu do sRGB. Skoro i tak z adobe RGB konwertuje później do sRGB, bo zdjęcia docelowo zamieszcza w necie, więc nic nie stoi na przeszkodzie chyba aby od razu je zapisywać z profilem sRGB. Plus z tego taki, że w GIMP-ie mogę ustawić sobie cały czas ten sam profil czy sRGB i nie muszę zastanawiać się czy zdjęcie, które właśnie teraz otworzyłem ma profil adobe RGB czy sRGB, ani nie muszę sprawdzać czy otwieram zdjęcie programem, w którym jest ustawiony profil adobeRGB no i wreszcie na koniec nie muszę przełączać w programie graficznym profilu koloru do sRGB kiedy chcę obejrzeć wynik konwersji adobe->sRGB
    Ostatnio edytowane przez deredas ; 8.08.11 o 00:58

  7. #47
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria

    Odp: Fotografia produktowa.

    Ale o co pytasz tym razem?

  8. #48

    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Fotografia produktowa.

    Chciałem zapytać o to moje spostrzeżenie dotyczące fotografowania przedmiotu z większej odległości i o to jaki jest Wasz odbiór jak patrzycie na te zdjęcia. Pomijajac fakt, że nie wiecie jak wygląda rzeczywisty kolor portfela. Wydaję mi się, że wyglądają lepiej niż te które zamieszczałem wcześniej.
    A część wypowiedzi z poprzedniego posta to moje własne doświadczenia z dzisiaj, którymi chciałem się podzielić. Być może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem jak ja i trochę sobie czasu zaoszczędzi czytając ten wątek (konwersja adobe->srgb)

    Poza tym doszedłem do wniosku, że tło idealnie białe być nie może. Dlaczego ? Ano wyszło mi tak na postawie analizy histogramu oraz informacji na stronie fotopordnik.pl
    Zgodnie z tym co tam piszą histogram nie może mieć słupków o najwyższej barwie jasności (255), bo tak to zdjęcie nie będzie dobre - będzie prześwietlone. Skoro tak to zacząłem robić zdjęcia zmniejszając natężenie światła z lampy błyskowej do takiego momentu kiedy wykres na histogramie nie będzie miał słupków o najwyżeszej barwie jasności (255) tylko słupki o trochę niższej barwie jasności (około 250). Wynikiem tego są zdjęcia zamieszczone powyżej. Tło nie jest idealnie białe, ale dzięki temu zdjęcie nie było prześwietlone. Zgodnie z tym co piszą na fotoporadnik.pl histogram zdjęcia był dobry. Natomiast kolor portfela nie do końca mi się podobał, więc w GIMP-ie zmodyfikowałem je na różne sposoby, aby uzyskać kolor bardziej zbliżony do rzeczywistego.
    Ostatnio edytowane przez deredas ; 8.08.11 o 01:13

  9. #49
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria

    Odp: Fotografia produktowa.

    No to musisz sie zdecydowac- albo chcesz jak najwierniej odwzorowac oryginal, albo jak najbardziej przypodobac sie klientowi- niekoniecznie te dwie rzeczy ida w parze.
    Wg mnie pokazales dwa rozne kolory- jako klient zastanawialbym sie ktory wybrac, bo dla mnie sa dwa rozne portfele- jeden czerwony, a drugi brazowy.

  10. #50

    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Fotografia produktowa.

    To co pokazałem - to zrobiłem specjalnie, aby uzmysłowić innym jak istotne jest otwieranie i zapisywanie zdjęć zgodnych z profilem sRGB lub adobe. Jak sam zauważyłeś ten sam portfel na jednym zdjeciu był czerwony na drugim brązowy. Przeglądarka internetowa odczytuje zdjęcia zgodnie z profilem sRGB. Jedno z tych zdjęć było zapisane zgodnie z profilem sRGB, a drugie zgodnie z profilem adobe. To zdjęcie, na którym portfel jest brązowy było zapisane zgodnie z profilem adobe i kiedy je otworzyłeś przy pomocy przeglądarki to nastąpił problem. Przeglądarka informacje o kolorach zapisane w profilu adobe źle zinterpretowała, bo myślała że odczytuje plik z profilem sRGB.

    Zrób sobie taki test. Zapisz na pulpicie zdjęcie portfela z profilem adobre RGB czyli tego, które jak otworzysz w przeglądarce to widzisz kolor brązowy. I otwórz je programem graficznym z profilem adobe RGB. Po otwarciu powinieneś zobaczyć czerwony kolor portfela.


    Pokazałem to, żeby inni też zwracali na to uwagę. Jeszcze do wczoraj nie miałem pojęcia o takiej zależności. A o wrażenia jakie wywołują moje zdjęcia to pytałem ale tylko o te, które są prawidłowo wyświetlane w przeglądarce czyli te które są zapisane z profilem sRGB. O te drugie nie pytam, bo zdaję sobie sprawę, że przeglądarka błędnie je interpretuje
    Ostatnio edytowane przez deredas ; 8.08.11 o 01:22

Podobne wątki

  1. fotografia VR - 360 stopni
    By lukgier in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31.10.14, 18:03
  2. PEN-y a fotografia IR
    By Lobuzio in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 13.07.10, 08:27
  3. E-1 i fotografia IR
    By olifant in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 6.11.07, 15:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.