Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 66

Wątek: Fotografia produktowa.

  1. #21

    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Próbowałem zrobić to tak jak na tym filmiku youtube. Tzn za namiotem ustawiłem jedną lampę, natomiast pod namiotem ustawiłem drugą. Niestety nie daje to zbyt dobrych rezultatów, ponieważ światło ustawione od spodu załamuje się na powierzchni portfela, dając efekt nierównomiernego jego oświetlenia. www.dzionek.proste.pl/odspodu.JPG Niestety nie miałem pod namiotem podłożonej pleksy. Być może jeśli podłożę białą (mleczną) pleksę to efekt będzie lepszy. W poniedziałek kupię i się okaże.

    Dodatkowo też poczytałem o profilach koloru. Wcześniej o tym nie wiedziałem, ale istotne jest, aby wiedzieć w jakim profilu zapisuje zdjęcia aparat. U mnie w aparacie ustawiłem sobie na adobe RGB. Trzeba wiedzieć w jakim profilu zapisane są zdjęcia, aby potem program graficzny otworzył plik zgodnie z tym profilem. W związku z tym w GIMP-ie ustawiłem w menadżerze kolorów profil koloru adobe RGB (plik z profilem pobrałem ze strony adobe). Profil monitora ustawiłem zgodnie z profilem kalibracji zapisanym w katalogu ../win/system32/spool/drivers/color/ Teraz przynajmniej mam pewność, że program graficzny nie przekłamuje kolorów zdjęć wykonanych aparatem.
    Ostatnio edytowane przez deredas ; 6.08.11 o 19:54

  2. #22
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    No i jeszcze zostala ci kalibracja kolorow monitora, drukarki.
    Zabawa z balansem bieli tez, skoro nie robisz w RAWach, tylko jpg'ach i nie uzywasz swiatla 5500k.
    Jakbys zrobil jak na filmiku, to mialbys podobne efekty.

    Stosujac polsrodki, otrzymujesz polsrodki zamiast zdjec
    PS
    Jasnosc na powierzchni portfela cie zadowala?

  3. #23

    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Kalibracji monitora dokonałem - jego profil zapisał się w tym katalogu systemowym windowsa (ścieżkę podawałem w poprzednim pliku) i stamtąd go wczytywałem w ustawieniach GIMP-a.

    Do zdjęć używam lamp błyskowych czyli światło ma te 5500K. Jeśli chodzi o ten filmik no to właśnie brakuje mi pleksy białej, więc jak ją kupię powtórzę te czynności jeszcze raz.

    W RAW-ach nie zapisuję, bo chciałem mieć gotowe zdjęcie, którego nie będę muszał obrabiać tylko wystarczy, że je zmniejszę i wgram na serwer. Ewentualnie jedyne co będę musiał zmienić to balans koloru czy tonację (jednym suwakiem). Jednak jak na razie kiepsko mi te zdjęcia wychodzą. Może jak tę pleksę kupię to będzie lepiej.

    Jasność i to zdjęcie powyżej wcale mi się nie podoba. Chciałem, żeby chociaż tak wyszło
    www.dzionek.proste.pl/4.JPG

    www.dzionek.proste.pl/9.JPG


    Te dwa zdjęcia poprawiłem w GIMP-ie, żeby lepiej wyglądały.
    Ostatnio edytowane przez deredas ; 6.08.11 o 21:16

  4. #24
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Skup sie na jednym- najpierw tlo.
    Potem skup sie na powierzchni produktu.
    Razem to sie raczej nie uda, bo nie panujesz nad swiatlem do tego stopnia, zeby swobodnie zmieniac sobie kolory i powierzchnie portfeli i jednoczesnie zachowac powtarzalnosc.
    Opanuj oswietlenie tla, to bedziesz mial polowe sukcesu.
    Potem na tych samych ustawieniach rob poszczegolne produkty i tylko operuj swiatlem- pozwoli ci to zachowac pewna jakosc i nie bedziesz mial kazdego kadru innego.
    Prawdopodobnie przydalaby ci sie jeszcze jedna lampa- nawet niewielka, ale tylko do oswietlenia portfela. Pozwoli co to w rozny sposob doswietlac jego powierzchnie nie mieszajac ustawien swiatla oswietlajacego tlo.
    Musze cie tez rozczarowac odnosnie pleksy- prawdopodobnie nadal bedziesz mial widoczne roznice w oswietleniu.

  5. #25

    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dobrze to ująłeś - nie panuję nad oświetleniem. Najpierw myślałem, że metodą prób i błędów uda mi się znaleźć optymalne ustawienie lamp oraz ustawienie wartości błysku ( na skali), aby robić zdjęcia, które mają białe tła.

    Na skali w lampach błyskowych ustawiam wartość 5.0 czyli bardzo jasny błysk.
    Jeśli zbliżę lampy do namiotu to następuje prześwietlenie tła. Skąd to wiem ? Bo w aparacie 80% tła miga mi co oznacza właśnie prześwietlenie. No więc zważając na czyjąś tam uwagę, że prześwietlanie zdjęcia nie jest dobrym pomysłem odsuwam lampę stopniowo od namiotu. Jednak nie mogę znaleźć optymalnej odległości. Jak już znajdę odległość przy której zdjęcie nie jest prześwietlone to tło nie jest już idealnie białe.

    Gdy nie zmieniam odległości lamp od namiotu tylko zmieniam nastawy skali w lampach błyskowych dzieje się identyczna rzecz. Wartość skali wysoka = prześwietlone zdjęcie. Niższa wartość skali = brak białego tła.

    Te prześwietlone zdjęcia też nie są dobrym rozwiązaniem mimo iż tło jest białe. A to dlatego, że kolor portfela jest nienaturalny i trzeba się namęczyć aby zmienić ten kolor na bardziej rzeczywisty. Dla kogoś wprawionego obrobić takie zdjęcie to pewnie nieduży problem. Jednak jeśli każde zdjęcie tego samego portfela będzie różniło się od siebie to każdy kto będzie oglądał taki produkt nabierze wątpliwości czy te zdjęcia oddają rzeczywisty kolor portfela skoro każde z nich się różni.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    Jakbys zrobil jak na filmiku, to mialbys podobne efekty.
    Oprócz pleksy to muszę kupić jeszcze światło mierz, aby móc zmierzyć poziom ekspozycji tła i przedmioty. W tym filmiku z youtube jest napisane, że różnica między oświetleniem tła, a przedmiotu ma wynosić dokładnie 1. Bez tego przyrządu chyba nie dam rady ustawić tak światła nie ?
    Ostatnio edytowane przez deredas ; 6.08.11 o 21:54 Powód: Automatyczne scalenie postów

  6. #26
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Nie martw sie- za kilka lat, kilka tysiecy zlotych i paredziesiat tysiecy fot nabierzesz wprawy
    Najgorsze, czyli poczatek, juz za toba,
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez deredas Zobacz posta
    Oprócz pleksy to muszę kupić jeszcze światło mierz, aby móc zmierzyć poziom ekspozycji tła i przedmioty. W tym filmiku z youtube jest napisane, że różnica między oświetleniem tła, a przedmiotu ma wynosić dokładnie 1. Bez tego przyrządu chyba nie dam rady ustawić tak światła nie ?
    Dasz rade, ale jakbys sam zaczal sie uczyc i szukac odpowiedzi, a nie tylko zadajesz pytania, to bylo troche milej, nie uwazasz?
    Moze faktycznie zlecenie tego komus doswiadczonemu przyniosloby lepszy efekt?
    Albo chociaz pogadaj z kims z forum z twojej okolicy, to za pare stowek da ci takie korepetycje, ze sie nauczysz w try miga i czasu zaoszczedzisz
    Ostatnio edytowane przez k@czy ; 6.08.11 o 22:04 Powód: Automatyczne scalenie postów

  7. #27

    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Moje pytania wynikają ze zdobywanej wiedzy. Właśnie się uczę - na przykład to pytanie dotyczące światłomierza wynika z obejrzanego tutoriala
    pod tym linkiem:

    To, że zadaje pytania nie znaczy, że nic nie robię i tylko czekam aż ktoś mi odpowie albo weźmie za rączkę i powie dokładnie jak mam coś zrobić. Na to nie liczę i nie taki był mój cel zakładania tutaj tematu. Zakładając tutaj temat liczę po prostu na rady, opinię, wymianę doświadczeń i tak dalej.


    Ps. Kilkadziesiąt tysięcy zdjęć to nie wiele, bo dzisiaj to już około 300zdjęć pstryknałem jeśli nie więcej

  8. #28
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    profile kolorów do internetu
    A żeby Ci jeszcze zamieszać z tymi JPEG-ami i AdobeRBG zaproponuję lekturę na noc -wszak to co będziesz pokazywać ma być dla wszystkich i powinno być wyświetlane tak samo.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #29

    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    ooo z tymi korepetycjami to dobry pomysł. Jak ktoś taki się znajdzie to chętnie skorzystam. Zdjęcia wykonane samemu na pewno przyniosą mi większą satysfakcję niż jak by ktoś je wykonał.

    Przy okazji mogę też dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat fotografowania. Przecież jak będę chciał zrobić jakieś dobre zdjęcia np. na wakacjach to nie będę dzwonił do studia fotograficznego po fotografa, żeby ze mną na wycieczkę pojechał. Tak więc jak widzisz wiele jest powodów, dla których chcę się czegoś nauczyć i poszerzyć swoje umiejętności o fotografowanie

  10. #30
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez deredas Zobacz posta
    Moje pytania wynikają ze zdobywanej wiedzy. Właśnie się uczę - na przykład to pytanie dotyczące światłomierza wynika z obejrzanego tutoriala
    pod tym linkiem: ‪Kerry walks through a typical product shot‬‏ - YouTube

    To, że zadaje pytania nie znaczy, że nic nie robię i tylko czekam aż ktoś mi odpowie albo weźmie za rączkę i powie dokładnie jak mam coś zrobić. Na to nie liczę i nie taki był mój cel zakładania tutaj tematu. Zakładając tutaj temat liczę po prostu na rady, opinię, wymianę doświadczeń i tak dalej.


    Ps. Kilkadziesiąt tysięcy zdjęć to nie wiele, bo dzisiaj to już około 300zdjęć pstryknałem jeśli nie więcej
    Jakbys chociaz przeczytal instrukcje swojego aparatu, to bys pewnie zauwazyl, ze ma on swiatlomierz.
    Jaka wymiane doswiadczen masz na mysli?
    Mowiac "zdjec", mam na mysli "zdjec" a nie bezsensownych pstrykow
    Poza tym, jakbys od czasu do czasu podziekowal ludziom za czas, ktory spedzaja na tlumaczeniu ci pewnych rzeczy, to tez bys mial tych doradcow wiecej i na pewno lepszych od mnie. A takie wymuszanie rad na sile, to troche tak zniecheca ci powiem .....
    Forum nie jest po to, zeby uczyc podstaw. ani nawet po to, zeby dawac rady albo "i tak dalej"
    Forum jest po to, zeby sie spotkac i pogadac o dupei maryni- fotografia to tylko wspolne hobby, ktore nas tu sprowadzilo. PS
    Juz sie naumiales co to jest histogram? Tez sie przyda

Podobne wątki

  1. fotografia VR - 360 stopni
    By lukgier in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31.10.14, 18:03
  2. PEN-y a fotografia IR
    By Lobuzio in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 13.07.10, 08:27
  3. E-1 i fotografia IR
    By olifant in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 6.11.07, 15:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.