Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66

Wątek: Fotografia produktowa.

  1. #11

    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jeśli wyłączę oświetlenie w pokoju to w jaki sposób mogę robić zdjęcia wieczorem ? Będzie całkowicie ciemno. Znowu od samego rana słońce świeci ostro w moje okna i muszę opuszczać roletę, aby światło z zewnątrz dodatkowo nie zaburzało oświetlania w pokoju.

    Aby ograniczyć wpływ ścian i otoczenia na kolory to stosuje namiot bezcieniowy, który wg mnie oprócz tego, że pozwala wyeliminować niepożądane cienie to jeszcze daje jednolite tło otoczenia.


    Ściany w moim pokoju są koloru blado zielonego.

    Czyli żarówki o temp. 5400K, bo 5500K nie sprzedają. Natomiast w moim aparacie balans bieli ustawiony mam na 5400K, bo wartości 5500K nie można ustawić. Kolejną wartość jaką mogę nastawić to 5600K.
    Ostatnio edytowane przez deredas ; 6.08.11 o 11:08

  2. #12
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Jak zrobić zdjęcia wieczorem? Przecież do oświetlania sceny, na której układasz przedmioty używasz światła błyskowego (temperatura 5500K). Na czas zdjęć włączasz dowolną lampkę o bardzo słabym świetle, która umożliwia Tobie poruszanie się w pomieszczeniu. To światło nie może dominować nad światłem przeznaczonym do oświetlania sceny.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kali999
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    731
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Jak zrobić zdjęcia wieczorem? Przecież do oświetlania sceny, na której układasz przedmioty używasz światła błyskowego (temperatura 5500K). Na czas zdjęć włączasz dowolną lampkę o bardzo słabym świetle, która umożliwia Tobie poruszanie się w pomieszczeniu. To światło nie może dominować nad światłem przeznaczonym do oświetlania sceny.
    Nie musi włączać żadnej lampki. Po coś chyba jest w jego lampach światło modelujące. I jak już zostało napisane wszystkie inne źródła światła powinny być wyłączone.
    Namioty bezcieniowe jak dla mnie to zbędny wynalazek, który wcale nie ułatwia pracy. Lepiej mieć dwa softboxy plus podstawę i tło w zależności od potrzeb.
    W tym wypadku jeśli lampy są dobrze ustawione i tło(odbijające światło) jest dosyć blisko, a światło odpowiednio ustawione nie powinno być problemu z uzyskaniem takich zdjęć o jakich mówisz. Oczywiście łatwiej by było gdyby była trzecia lampa od spodu pod plexią.

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    431
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez deredas Zobacz posta
    Czyli żarówki o temp. 5400K, bo 5500K nie sprzedają. Natomiast w moim aparacie balans bieli ustawiony mam na 5400K, bo wartości 5500K nie można ustawić. Kolejną wartość jaką mogę nastawić to 5600K.
    To spróbuj użyć definiowanego balansu bieli, wsadź do namiotu białą kartkę i ustaw na nią balans i sprawdź efekty.

  5. #15

    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Do lamp błyskwowych nie wkręcałem lamp modelujących. Dlatego korzystałem z oświetlenia w pokoju. Ale za chwilę to zmienię.

    Ok ustawię ręcznie balans bieli.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Wg mnie to od blado niebieskiego sciemnia sie w dol z coraz wiweksza jego dominata.Popatzr na czerwien,ona tez sie zmienia i na dole jest juz pozbawiona zolci.
    Mnie z kolorem to tak wychodzi jak ponizej.Nie zwracalem uwagi czy czerwona jest taki jak orginal-sugerowalem sie tylko tlem,skoro napisales ze szare.


    Możesz mi powiedzieć jakiego programu graficznego użyłeś przy obrabianiu mojego zdjęcia. I co dokładnie w nim zmieniałeś aby taki efekt uzyskać ?
    Ewentualnie czy ktoś inny może mi powiedzieć jakie parametry trzeba pozmieniać aby uzyskać taki efekt jak Mirek54 ? Używam GIMP-a, ale inny program też mogę zainstalować jeśli będzie trzeba.

    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    W jaki sposób wprowadza się w CS3 profil koloru jaki obowiązuje w fotografii ?
    Ostatnio edytowane przez hades ; 6.08.11 o 13:47 Powód: Nie cytujemy PW.

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    (w tym miejscu był cytat z wiadomości prywatnej, którego nie używamy na forum - przyp. moderatora)

    Rozwin sobe skrot PW.Ja rozumiem ze kasa misiu kasa.Wszystko naj najtaniej.
    Prowadzisz sklep internetowy,zlec takie zadanie komus kto sie zna-zaplacisz ,odpiszesz od podatku,wyjdzie Ci to i tak w koncu taniej.

    Nie kazdy kucharz zdradzi do konca firme garnkow i cene w ktorych zupe gotuje. o przyprawach nie wspominam,bo nikle znaczenie widac maja.
    Ostatnio edytowane przez hades ; 6.08.11 o 13:50 Powód: Usunąłem cytat

  7. #17
    | OlyJedi Awatar wojciech_gd
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    234
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Marny wątek... typowy polski 'przedsiębiorca' - jak najtaniej, jak najszybciej, najlepiej za darmo i na wczoraj.

    A licencję na CS3 będziesz miał? czy wielki przedsiębiorca będzie na piratach jechał?

    Może na allegro się ogłoś jeszcze, że wynajmiesz fotografa pod te zdjęcia - pamiętaj o cenie, najlepiej 10gr/zdjęcie

  8. #18
    | OlyJedi Awatar domadm
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    południowy śląsk
    Posty
    527
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Ależ wy jesteście zawistni, szkoda słów... a to już triala nie może sobie poużywać? Albo potem Photoshop Elements zakupić za 300zł?

    Od razu złodziej, oszust i krętacz, a jeśli jeszcze przyzna się że na allegro handluje to już na pewno te portfele są kradzione... żenua.

    Widzę, że niektórzy to by nawet ustawowo ograniczyli prawa do wykonywania zdjęć na potrzeby zawodowe - tylko dla fotografów z koncesją i papierami.

    Pierwsze posty były budujące, sam skorzystałem i dziękuję wszystkim za mądre rady. A autorowi wątku życzę udanych zdjęć i maksymalnych obrotów ze sprzedaży. Jak się dorobisz to zrób jakąś promocję dla forumowiczów
    Życie tak szybko mija, dlatego warto zapisać kilka migawek w dobrej jakości.
    Srebrne E-PL7, 45mm/1.8, kit 14-42

  9. #19

    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wojciech_gd Zobacz posta
    Marny wątek... typowy polski 'przedsiębiorca' - jak najtaniej, jak najszybciej, najlepiej za darmo i na wczoraj.

    A licencję na CS3 będziesz miał? czy wielki przedsiębiorca będzie na piratach jechał?

    Może na allegro się ogłoś jeszcze, że wynajmiesz fotografa pod te zdjęcia - pamiętaj o cenie, najlepiej 10gr/zdjęcie

    Po prostu człowiek logicznie myślący.
    10 tys zdjęć x 40zł (za ujęcie u fotografa) = 40 tys zł.

    Efekt: śliczne zdjęcia, które po jakimś czasie będę nieaktualne. Dlaczego nie aktualne, bo asortyment ciągle się zmienia i za rok połowa modeli nie będzie już w sprzedaży.

    Zamiast wydawać 40 tys. zł.(KTÓRYCH I TAK NIE POSIADAM) na fotografa wolę spróbować swoich sił. Poza tym Twoje twierdzenie, że staram się jak najtaniej coś zrobić ma się nijak do rzeczywistości. Byłeś u mnie w domu ?

    Aby rozpocząć fotografowanie produktów zainwestowałem w:
    - aparat olympus e-500
    - lampy błyskowe (2 sztuki)
    - namiot bezcieniowy
    - statywy
    - odbiornik radiowy

    Mam Ci pokazać na to fakturę ? Nie rozumiem takich osób jak Ty. Powiedz mi co Twój post wniósł do dyskusji ? Przez takie wypowiedzi jak Twoje temat zamiast być rzeczowy staje się jałowy.

    Jeśli chodzi o CS3 to właśnie ściągam go ze strony
    http://www.instalki.pl/programy/down...oshop_CS3.html

    Jest on na licencji testowej 30 dniowej. Myślę, że 30 dni spokojnie wystarczy aby z niego korzystać. Na co dzień korzystam z darmowych programów takich jak GIMP. Ale gdybyś wczytał się w cały temat to wiedziałbyś, że zależy mi na dobrym zdjęciu "prosto z aparatu". Nie chcę tracić czasu na ręcznym obrabianiu każdego zdjęcia jeśli tylko to możliwe. Wszyscy użytkownicy poza Tobą są mi tutaj życzliwi i służą dobrą radą. Zastanów się może czy nie warto zmienić swojego podejścia. Bo Twoje podejście zdecydowanie się wyróżnia i to na niekorzyść.

    Zamiast komentować może mógłbyś mi coś doradzić ? W końcu chyba taka jest idea tego forum prawda ? Na forum osoby o niskim poziomie umiejętności mogą się wymieniać doświadczeniami z osobami lepiej zorientowanymi w temacie lub z zawodowymi fotografami.

    Co do tego, że najlepiej jak najtaniej. To powiem tak. Ekonomii nie studiowałem, ale już na przedsiębiorczości w liceum uczono mnie, że koszty należy minimalizować, a zyski jak najbardziej zwiększać. Więc nie wiem co Cię dziwi w moim postępowaniu ? Jeśli mogę i chcę spróbować zaoszczędzić na fotografowaniu to chyba mam do tego prawo ?

    Co do korzystania z piratów. To z wykształcenia jestem programistą. Dużo progamuję w C# i C++, więc doskonale rozumiem osoby, które irytują się kiedy ktoś bezprawnie korzysta z ich oprogramowania.

    Jak chcesz coś dodać, co nie jest przedmiotem tematu to śmiało zadzwoń do mnie - 793 960 370 i wtedy możemy podyskutować.
    Ostatnio edytowane przez deredas ; 6.08.11 o 14:21

  10. #20
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Jedna uwaga, Deredas. Nie cytujemy prywatnych wiadomości (PW).

    Druga uwaga, nie oceniajmy w jednoznaczny sposób postępowania bo nie znamy wszystkich okoliczności. A domysły są złymi doradcami jeśli ich skutkiem ma być takie stwierdzenie jakie zaprezentowałeś Wojciechu.

    Trzecia uwaga. Jak mnie pamięć nie myli z reguły 30-dniowa licencja nie uprawnia do wykorzystania komercyjnego, a jedynie zapoznania się z funkcjonalnością narzędzia. Chyba, że treść licencji mówi inaczej.

    *

    By ostudzić emocje... od początku, eliminujemy problemy.

    Optymalizując koszty musisz zwrócić uwagę na aspekty techniczne. Studio fotograficzne to przeważnie pomieszczenie o jednolitej kolorystyce, przeważnie białej lub czarnej, z dostępem światła zewnętrznego, które można regulować za pomocą szczelnych zasłon na okna. Do tego ze światłem ogólnym wyłączanym na czas zdjęć by panować nad światłem sceny. Dokładnie jak w teatrze.

    Ale załóżmy mamy pokój, w kwiatki. Trudno. Jednolite otoczenie rozwiązałeś przez namiot bezcieniowy. Ok.

    Oświetlenie. Jeśli światło lamp pokojowych, żyrandoli czy czegokolwiek innego dominuje w przestrzeni to je wyłącz. Scena powinna być oświetlona tylko tym czym zaplanowałeś je oświetlać. Masz dwa błyski z pilotami i podczas wyzwalania migawki tylko one powinny świecić na scenę. Piloty wyłączą się w czasie błyskania, ale oświetlą pomieszczenie gdy nie będziesz robił zdjęć. Gdybyś ich nie miał proponowałbym słabą lampkę lub generalizując - oświetlenie o zbliżonej temperaturze do lamp błyskowych, by cokolwiek widzieć w pokoju.

    Dodatkowo posłuchaj rady kolegów. Podświetl namiot od dołu. Ja bym spróbował konfiguracji, jedna lampa od góry za przedmiotem, druga po przekątnej od dołu. Spróbuj tez ustawienia jakie zaproponował Mirek54 znalezionym na YT wideo. Podrzucił właściwy sposób oświetlenia wykorzystując zwykłą ławkę.

    Obróbka. Trzeba ją zrobić, czasami trzeba coś poprawić w tonacji, zmienić kontrast. Zakładam, że nie będziesz retuszował (a jeśli już to zrobisz to poradzisz sobie GIMP-em). Przyjrzyj się narzędziom cyfrowej ciemni, typu np. nama5. Wielokrotnie przyspieszają pracę przy przeglądaniu i poprawianiu.

    Resztę musisz wykombinować i dopasować sobie do swoich warunków.

Podobne wątki

  1. fotografia VR - 360 stopni
    By lukgier in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31.10.14, 18:03
  2. PEN-y a fotografia IR
    By Lobuzio in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 13.07.10, 08:27
  3. E-1 i fotografia IR
    By olifant in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 6.11.07, 15:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.