Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: obiektyw 50mm do E-3

  1. #31
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Desdemona Zobacz posta
    Przy czym jeśli fotografujący ma wadę wzroku, to z manualem tak kolorowo nie jest.
    Eee tam, ja mam -2,5D i częściej trafiałem na przejściówce bez dandeliona niż z nim (co nie znaczy, że po pewnym treningu nie byłoby odwrotnie - potwierdzenie "pika" ciut wcześniej niż w punkt, trzeba się do tego przyzwyczaić). Jest z manualami inny poważniejszy problem - jak korzystamy z LV, ostrość na wyświetlaczu pokrywa się z ostrością na matrycy, z matówką już niekoniecznie... Wtedy dandelion również może podawać fałszywe dane. Doświadczyłem tego jak sobie sam kiedyś zacząłem ustawiać korektę FF/BF w E-450.
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  2. #32
    Centus
    Gość
    tak jak napisalem powyzej , znam wady i zalety szkie manualnych M42

    przejsciowke juz mam dostalem wlasnie nowa po reklamacji starej

    z chipem Tago Techa , chyba najlepszy na rynku , wielkim plusem jest po za mozliwoscia ustawienia ogniskowej i wartosci przyslony , jest mikroegulacja AF , mozna pocwiczyc ze statywem + Live View i skalibrowac sobie obiektyw i przejsciowke tak zeby trafiala idealnie w punkt i wtedy potwierdzala ze jest ostro

    minusem jest to ze pamieta to tylko dla jednego szkla

    ja majac 5 pentaconow od 29 do 300 zrobilem sobie tabelke i mialem ja w torbie , jak zmienialem szklo tylko wklepywalem parametry i bylo gotowe


    co do szkiel OM fajnie by bylo ale przejsciowke mam na M42 wiec po ptokach (kolejnej kupowac nie bede)

    generalnie szkla M42 to ma byc proteza do przyszlego roku
    wtedy planuje zakup ZD 50 makro i moze jak sie uda w rozsadnej cenie ZD 7-14

    poki co na ten rok budzet wyczerpany , stad pomysl z tanim Takumarem 55 1,8

    pocwiczylem tez portrety z zuiko 50-200 (przy ogniskowej ok 100 do 120) i jezeli nie potrzeba calej sylwetki ale sama twarz to jest cacy , tylko ciezko i niewygdnie ale da sie
    nawet z lampa FL-50R swietnie to wspolgra , wogole nie sadzilem ze da sie tej lampy z tym szklem uzywac ale mozna spokojnie
    Ostatnio edytowane przez Centus ; 24.07.11 o 20:02

  3. #33
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Desdemona
    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_
    Zaletą będzie bardzo wygodne ostrzenie manualami i jeszcze mniejsza GO (praktycznie 100% pewność że ostrość będzie tam, gdzie chcemy).
    Przy czym jeśli fotografujący ma wadę wzroku, to z manualem tak kolorowo nie jest. Ja nie jestem w stanie ustawić dioptrii w wizjerze, aby mieć 100% pewności, że jest ostro. Jak robiłam zdjęcia Zuiko OM, musiałam łapać ostrość na Live View, co niestety jest dość kłopotliwe, przynajmniej jeśli chodzi o czas wykonania zdjęcia. Warto wtedy zaopatrzyć się w przejściówkę z dandelionem, a te są droższe. Trzeba poszukać, czy do NEXa są w ogóle produkowane.
    NEX jako jedyny ma dobrze rozwiązane ustawianie ostrości dla manualnych obiektywów. Nie trzeba mieć przelotek z dandelionem, nie trzeba robić powiększeń na LCD, nie trzeba ustawiać dioptrii, można mieć wady wzroku itp ... itd ... i bez problemu ustawisz ostrość.

  4. #34
    Centus
    Gość

    Odp: obiektyw 50mm do E-3

    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    Używałem swego czasu i wciąż posiadam SMC Takumar 55/1,8; Bajeczny obiektyw. Bardzo ładnie przenosi kolory i kontrasty, mimo wszystko bardzo dobrze zachowuje się pod światło. Uwielbiałem robić nim zdjęcia na "pełnej dziurze"; nie dość, że przyzwoicie ostry to dodatkowo wytwarza delikatny blurek przy ostrych krawędziach. Później oglądający zdjęcia w internecie prychają, że fota w PSie niepotrzebnie zblurowana. Mi osobiście efekty pracy z tym szkiełkiem na "pełnej dziurze" się podobają. Od 2,0 ostrość jest już super. Znika mgiełka przy krawędziach i można szaleć.
    no..., ja w koncu sie zdecydowalem na zakup , z wielu powodow wybor padl na Takumara SMC 50 mm F 1.4

    kupilem troszke z ciekawosci , zeby w koncu zamknac temat obiektywow na M42

    udalo mi sie kupic sztuke w idealnym stanie , wlasciwie jedyne co to bylo troszke takiego mikronowego kurzu na szklach

    przy 1.4 powodowal ze obraz byl nie do konca taki jakbym chcial , po kapitalnym rozebraniu wyczyszczeniu i przesmarowaniu dziala jak nowy

    a to szklo produkowane w latach 73 do 75

    teraz juz od 1.4 obraz jest super , a na 2.0 to juz zyleta

    pewnie w wielu kwestiach nie dorownuje ZD 50 2 makro , ale wezmy pod uwage wiek szkla i cene

    tez zauwazylem ze przy F1.4 pojawia sie bardzo delikatny blurek na krawedziach , od 2.0 juz go nie ma

    robilem wczoraj poznym wieczorem troszke zdjec z lampa w domu , i praktycznie zadnych aberracji przy 1.4

    na dworze przy miejscach mocno kontrastowych (ciemne, jasne) pojawiala sie delikatne , ale znikaja juz po domknieciu do 2.0

    pozostaje naumiec sie pracowac na tak malej GO , dotychczas nie bylem do tego w Olympusie przyzwyczajony

    pozostaje kwestia rewelacyjnego rozmycia tla , zdjecia robione w okolicach zlotej godziny wygladaja niesamowicie

    kazde nawet najmniejsze zrodlo swiatla daje piekne koleczko , nawet w dzien robiac zdjecia w parku na tle drzew

    kazdy promyk swiatla wpadajacy pomiedzy liscie daje piekne koleczko
    Ostatnio edytowane przez Centus ; 30.08.11 o 16:50

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 6.06.11, 21:03
  2. Olympus E-510 + obiektyw 50mm/1,8
    By AdiM in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19.03.10, 12:05
  3. Olympus E-510 + obiektyw 50mm/1,8
    By AdiM in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24.02.10, 15:16
  4. 14-54mm a 50mm Macro - na 50mm ogniskowej
    By Draxan in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 29.06.08, 07:34
  5. Jaki obiektyw 50mm do makro?
    By do_urden in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 2.05.05, 00:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.