Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: obiektyw 50mm do E-3

  1. #21
    Centus
    Gość
    dziekuje wszystkim za konstruktywne wypowiedzi

    wiem ze najlepszym rozwiazaniem bylo by Zuiko 50/2 Makro lub ew Sigma 50/1,4 , pewnie kupie ktorys z tych obiektywow ale nie w tym sezonie , moze za rok , zreszta mam tez w planach 7-14 ale tez nie w tym roku




    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    Używałem swego czasu i wciąż posiadam SMC Takumar 55/1,8; Bajeczny obiektyw. Bardzo ładnie przenosi kolory i kontrasty, mimo wszystko bardzo dobrze zachowuje się pod światło. Uwielbiałem robić nim zdjęcia na "pełnej dziurze"; nie dość, że przyzwoicie ostry to dodatkowo wytwarza delikatny blurek przy ostrych krawędziach. Później oglądający zdjęcia w internecie prychają, że fota w PSie niepotrzebnie zblurowana. Mi osobiście efekty pracy z tym szkiełkiem na "pełnej dziurze" się podobają. Od 2,0 ostrość jest już super. Znika mgiełka przy krawędziach i można szaleć.

    ze wzgledow finansowych ten Takumar wydaje sie miec dobry stosunek mozliwosci do ceny , i pewnie jako obiektyw przejsciowy zanim uzbieram srodki na Zuiko lub Sigme dalby rade

    Eddie - czy uzywales go z Olympusem ? a moze chcesz go sprzedac ?
    chetnie bym zobaczyl jakies fotki z kompletu Oly + Takumar


    tak wogole to jaka jest rozsadna kwota za taki obiektyw ? SMC Takumar 55 1/1,8 w bardzo dobrym stanie
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez jolly Zobacz posta
    Centus, ale czy szkła M42 kupuje się pod cyfrę dla ich walorów technicznych? Musisz sam sobie odpowiedzieć, czy chcesz takie szkło i dlaczego akurat to.
    Ja mam pentacona 50 mm i jestem z niego zadowolona. Pewnie nie daje super ostrości przy f/1.8 a mimo to często robię zdjęcia na tej właśnie przesłonie. Często pod światło również. Słoneczniki, które pokazywałam są robione pentaconem. W galerii jest również zdjęcie kłosa, też z pentacona. Możesz sobie zajrzeć i chyba zdjęcia są odpowiedzią, dlaczego używam tego obiektywu.

    jak pisalem powyzej , mialem tez Pentacony od 29 do 300 mm
    znam i wady i zalety

    teraz szukam czegos w miare taniego na 50 mm na okres przejsciowy zanim uzbieram na Zuiko lub Sigme

    jako obiektyw przejsciowy zaczynam sie mocno zastanawiac nad Takumarem SMC 55 / 1,8 wyczytalem sporo ciekawych opinii o nim
    a cena nie jest tak chora jak za SMC 50 / 1,4 , sadze tez ze bedzie sporo lepszy od ww Pentacona 50 / 1,8

    jezeli udalo by sie go kupic w idealbym stanie za cene nie przekraczajaca 150 pln , byla by to ciekawa alternatywa
    Ostatnio edytowane przez Centus ; 22.07.11 o 10:02 Powód: Automatyczne scalenie postów

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    krk
    Posty
    197
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Carl Zeiss Planar T* 50mm f/1.4
    Jupiter 85 f/2,
    PANCOLAR auto 1,8/50 MC CARL ZEISS,


    w tej cenie wychaczyć można tylko rikenon

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    krk
    Posty
    197
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    CARL ZEISS JENA TESSAR 50,.f2.8
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9030787.JPG
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	103,1 KB
ID:	51554  

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Centus, garstka zdjęć z tego Takumara w połączeniu z Olkiem, E-500 zresztą.

    https://galeria.olympusclub.pl/displ....php?pos=-9442

    https://galeria.olympusclub.pl/displ...php?pos=-26188

    https://galeria.olympusclub.pl/displ....php?pos=-7365

    https://galeria.olympusclub.pl/displ...php?pos=-11168


    Nie chcę sprzedać swojego egzemplarza z dwóch a może nawet trzech powodów. Za dobre traktowanie odwdzięczył mi się wieloma udanymi zdjęciami i mam do niego sentyment, któregoś dnia zapnę go do 5D2 (a co!!!), coś się skopsało ze starości i przysłona przymyka się tylko do 5,6. W zasadzie jest i czwarty powód, córkę będę na nim uczył

    Rozsądna cena za ten obiektyw, nie wiem jak jest teraz, ja kilka 4 lata temu zapłaciłem za niego coś ok. 150-160 złotych.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  5. #25
    Centus
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    Centus, garstka zdjęć z tego Takumara w połączeniu z Olkiem, E-500 zresztą.

    hmm... zdjecia przecudne (tylko mam watpliwosci ile w tym zaslugi samego obiektywu a ile Twojego swietnego warsztatu) pewnie taki amator jak ja az takich fotek nie zrobi ani na poziomie samego zdjecia ani obrobki
    ale mimo wszystko fotki pokazuja niezly potencjal tego szkla

    jest diametralnie rozne od Pentacona 50 1,8 ktorego mialem


    ciekawe jak mocno byl domkniety przy tych fotach

    zdjecia o tyle mi sie podobaja ze obiektyw ten laczy dwie cechy

    ladne rozmycie tla z mala GO wszystko charakterystyczne dla szkiel m42

    ale zdjecia sa ostre z dobrym kontrastem a nie mydelko jak z innych m42

    chyba mnie przekonales do tego szkla ... poszukam tak do 150 pln

    a za rok kupie ZD50 i bedzie ok

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Oczywiście, obróbka jakaś tam była. Zdjęcia były również wyostrzane po zmniejszeniu, jednak myślę, że dają pogląd na to co można z tego obiektywu wycisnąć.
    Był czas, że praktycznie nie odpinałem go od korpusu. Zdjęcia, które Ci pokazuję, na 100% wszystkie były robione na pełnej dziurze lub nie ciaśniej niż przy 2,0.

    Tak na dokładkę:

    http://onephoto.net/?id=439169#439169

    http://onephoto.net/index.php?id=429611#429611
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ja bym kupił jakiegoś używanego mikrusa (za 600 zł już można kupić) i tego nowego m.ZD 45 f/1,8 (cena w OJ całkiem, całkiem...). Wyjdzie niewiele drożej, niż używany ZD 50 f/2.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #28
    Centus
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    Oczywiście, obróbka jakaś tam była. Zdjęcia były również wyostrzane po zmniejszeniu, jednak myślę, że dają pogląd na to co można z tego obiektywu wycisnąć.
    Był czas, że praktycznie nie odpinałem go od korpusu. Zdjęcia, które Ci pokazuję, na 100% wszystkie były robione na pełnej dziurze lub nie ciaśniej niż przy 2,0.

    Tak na dokładkę:

    http://onephoto.net/?id=439169#439169

    http://onephoto.net/index.php?id=429611#429611

    dobra , przekonales mnie tym bardziej ze w tym roku na nic lepszego mnie

    nie stac ;-(



    i chyba rozgryzlem dlaczego Twoje portrety sa takie fajne (jak dla mnie)

    obiektyw z potencjalem to jedno , moim zdaniem ciekawie sa wykadrowane i lagodne pastelowe kolory , no i modelki o ciekawej delikatnej urodzie , i jakos tak sprytnie oswietlone bez mocnych cieni ktore by podkreslaly krawedzie i nagle przejscia , wydaje sie ze te portrety sa takie spokojne
    nie umiem tego innaczej okreslic

    tak ja to odbieram
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ja bym kupił jakiegoś używanego mikrusa (za 600 zł już można kupić) i tego nowego m.ZD 45 f/1,8 (cena w OJ całkiem, całkiem...). Wyjdzie niewiele drożej, niż używany ZD 50 f/2.
    dzieki za rade , ale nie chce az tak mieszac w moim E-systemie

    poki co szukam SMC Takumara 55 1,8 , za namowa Eddiego

    a w przyszlym roku planuje zakupic ZD50 Makro i raynoxa 250

    i bedzie swietna 50 do wszystkiego i raynox do robali
    Ostatnio edytowane przez Centus ; 22.07.11 o 12:43 Powód: Automatyczne scalenie postów

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ja bym kupił jakiegoś używanego mikrusa (za 600 zł już można kupić) i tego nowego m.ZD 45 f/1,8 (cena w OJ całkiem, całkiem...). Wyjdzie niewiele drożej, niż używany ZD 50 f/2.
    Idąc tym tokiem myślenia to taniej wyjdzie NEX-3 (500-600zł), przelotka (85z) i jakiś M42. Nawet z jakimś uznawanym za rarytas obiektywem nie przekroczysz 1000zł. Zaletą będzie bardzo wygodne ostrzenie manualami i jeszcze mniejsza GO (praktycznie 100% pewność że ostrość będzie tam, gdzie chcemy). Poza tym matryca z NEX'a też do słabych nie należy.

    Tu jest moja próbka z Heliosem @2.8
    http://s3.ifotos.pl/img/DSC01135L_hsrphsw.jpg
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 22.07.11 o 23:04

  10. #30
    | OlyJedi Awatar Desdemona
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    prawie Kielce
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Zaletą będzie bardzo wygodne ostrzenie manualami i jeszcze mniejsza GO (praktycznie 100% pewność że ostrość będzie tam, gdzie chcemy).
    Przy czym jeśli fotografujący ma wadę wzroku, to z manualem tak kolorowo nie jest. Ja nie jestem w stanie ustawić dioptrii w wizjerze, aby mieć 100% pewności, że jest ostro. Jak robiłam zdjęcia Zuiko OM, musiałam łapać ostrość na Live View, co niestety jest dość kłopotliwe, przynajmniej jeśli chodzi o czas wykonania zdjęcia. Warto wtedy zaopatrzyć się w przejściówkę z dandelionem, a te są droższe. Trzeba poszukać, czy do NEXa są w ogóle produkowane.

    Jeśli też kolega ma ochotę inwestować w stare obiektywy i przejściówki, to jeśli wierzyć artykułom w "Digital Foto Video" najwięcej przejściówek jest właśnie dla Olympusów. Osobiście nie sprawdzałam, więc mogę polegać tylko na tym co wyczytałam.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 6.06.11, 21:03
  2. Olympus E-510 + obiektyw 50mm/1,8
    By AdiM in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19.03.10, 12:05
  3. Olympus E-510 + obiektyw 50mm/1,8
    By AdiM in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24.02.10, 15:16
  4. 14-54mm a 50mm Macro - na 50mm ogniskowej
    By Draxan in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 29.06.08, 07:34
  5. Jaki obiektyw 50mm do makro?
    By do_urden in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 2.05.05, 00:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.