Strona 581 z 673 PierwszyPierwszy ... 81481531571579580581582583591631 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5.801 do 5.810 z 6723

Wątek: Macro - praca zbiorowa

  1. #5801
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    No, tak to jest.
    Skakun extra, ja mam w tym sezonie plany na pofocenie pająków w zbliżeniach, w tym skakunów.

  2. #5802
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.674
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    No, tak to jest.
    Skakun extra, ja mam w tym sezonie plany na pofocenie pająków w zbliżeniach, w tym skakunów.
    Przepraszam - nie dostałem wcześniej powiadomienia. Odpisałem na PW
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  3. #5803
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.887
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Zatem czekam z niecierpliwością na Twoje skakuny. Domyślam się że będą to świetne stacki.

    Dzięki za komentarz!


    Kulczanka kosaćcówka - stack z 51 klatek wykonanych za pomocą funkcji Post Focus występującej w korpusach Panasonica:

    6857.
    Nazwa:  52681028184_8533c8985e_o.jpg
Wyświetleń: 98
Rozmiar:  392,8 KB
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #5804
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Świetne foto.
    To składa puszka, czy w programie jakimś skladałeś.

  5. #5805
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.590
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Kulczanka 6857 technicznie i estetycznie super.
    TJ

  6. #5806
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.887
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    W programie Franzis Focus Projects. Puszka też składa ale efekty składania w puszce są gorsze - często bardzo dziwne artefakty wychodzą.

    Dzięki za komentarze!
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #5807
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Próbowałem tego programu i jakoś nie za bardzo go rozgryzłem.

  8. #5808
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    749
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Fota świetnie wyszła, aczkolwiek przy szczególowej analizie widac pewna niekosekwencje w głebi ostrosci, np łodyga pomiedzy przednimi nogami nieostra, pewnie zabrakło klatki z ostrą.....ale to takie smaczki, moze nawet przez to obrazek jest bardziej 3D?

    Co do firmy Franzis to mam złe doświadczenia- skusiłem się kiedyś na program do odszumiania Franzis Denoise Project (chyba versja 3.0). Absolutne bezużyteczne gie. Nieintuicyjny, trudno wyłączyć jakies automatyczne algorytmy - np. po wczytaniu zdjecia wykonuje dziesiątki niepotrzebnych propozycji odszumień dla róznych ISO od 50 do 51 000 chyba, ignorując oryginalne ISO, co trwa kilka minut. Efekt odszumiania mówiąc szczerze żaden, pokazuje jakies tam różnice w % zaszumienia, które sa niewidoczne w obrazie (chodziło mi o odszumienie gładkiego tła w zdjeciach makro a nie jakieś ekstremalne nocne foty). Przy mocniejszych ustawieniach - zjada szczegóły, a ma tylko prymitywne maski geometryczne - koło, romb itp, praktycznie nie do wykorzystania w przyrodniczej fotografii. Do tego ZMNIEJSZA plik !!!! Już po samym wczytaniu oryginalny plik z Oly wyświetla mniejszą rozdzielczość. Nie znalazłem na to rozwiazania! Kontaktowałem się z firma i po prostu odpowiedzieli po miesiącu ze ich program nie zmniejsza plików Tyle w temacie pomocy użytkownikom. No chyba że ktoś tutaj umie go obsługiwac i zna sposoby które nie sa opisane w instrukcji

  9. #5809
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.887
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Fota świetnie wyszła, aczkolwiek przy szczególowej analizie widac pewna niekosekwencje w głebi ostrosci, np łodyga pomiedzy przednimi nogami nieostra, pewnie zabrakło klatki z ostrą.....ale to takie smaczki, moze nawet przez to obrazek jest bardziej 3D?
    To że łodyga pomiędzy przednimi nogami wyszła nieostra jest wina programu - ma on problem tam gdzie granicą ce sobą dwa obszary znajdujące się w strefie ostrości ale w znacznie różniących się odległościach od aparatu. Zapewne dałoby się to skorygować pracowicie grzebiąc w programie (ma on możliwości 'ręcznego' decydowania z której klatki w danym miejscu brać obraz z jaką wagą) ale prawdę powiedziawszy zabrakło mi cierpliwości do takiej zabawy.

    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Co do firmy Franzis to mam złe doświadczenia- skusiłem się kiedyś na program do odszumiania Franzis Denoise Project (chyba versja 3.0). Absolutne bezużyteczne gie. Nieintuicyjny, trudno wyłączyć jakies automatyczne algorytmy - np. po wczytaniu zdjecia wykonuje dziesiątki niepotrzebnych propozycji odszumień dla róznych ISO od 50 do 51 000 chyba, ignorując oryginalne ISO, co trwa kilka minut. Efekt odszumiania mówiąc szczerze żaden, pokazuje jakies tam różnice w % zaszumienia, które sa niewidoczne w obrazie (chodziło mi o odszumienie gładkiego tła w zdjeciach makro a nie jakieś ekstremalne nocne foty). Przy mocniejszych ustawieniach - zjada szczegóły, a ma tylko prymitywne maski geometryczne - koło, romb itp, praktycznie nie do wykorzystania w przyrodniczej fotografii. Do tego ZMNIEJSZA plik !!!! Już po samym wczytaniu oryginalny plik z Oly wyświetla mniejszą rozdzielczość. Nie znalazłem na to rozwiazania! Kontaktowałem się z firma i po prostu odpowiedzieli po miesiącu ze ich program nie zmniejsza plików Tyle w temacie pomocy użytkownikom. No chyba że ktoś tutaj umie go obsługiwac i zna sposoby które nie sa opisane w instrukcji
    Mam nawet zainstalowanego tego Franzis Denoise Projects (załapałem się kiedyś na jego darmową promocję) ale go nie używam - kupiłem kiedyś przed laty NeatImage v7, nauczyłem się dość dobrze jego obsługi i zaspokaja w pełni moje potrzeby.

    Dzięki za komentarze!

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Młodziutka samica kwietnika z upolowaną ofiarą:

    6858.
    Nazwa:  52683363808_a796f781d1_o.jpg
Wyświetleń: 63
Rozmiar:  238,9 KB
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #5810
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Dlatego jednak wolę Helicona, fakt czasem trzeba trochę posiedzieć, ale funkcja retuszu jest tam bardzo przydatnym narzędziem. Zenere też jest bdb, ale mam Helicona pro i kolejnego programu już kupować nie będę.

Podobne wątki

  1. Olympus Zuiko Digital 40-150mm w akcji - praca zbiorowa
    By jacek2004 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 502
    Ostatni post / autor: 4.10.16, 13:37
  2. Praca jak marzenie
    By klikacz in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18.04.11, 07:43
  3. Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 1.02.10, 22:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.